Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Sukcesy, olimpiady, konkursy

WAŻNE:

W dniu 15.06.2022 odbyła się uroczysta gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego "Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu".
 
Grupa Mundi działająca przy naszej szkole zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego oraz wyróżnienie za trafną, tradycyjną aranżację scenograficzną spektaklu "Dziady" cz.II.

Zuzanna Deć – uczennica klasy IIIcT5 została laureatką prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Na konkurs nadesłano 220 prac z całej Polski. Jury, w skład którego weszły Iwona Mohl – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, dr hab. Anna Gomóła – prof. Uniwersytetu Śląskiego i Anna Rak – kierownik Działu Edukacji MGB, podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom tegorocznej edycji, a uczennicy ZSE przyznało II nagrodę.

Miło nam poinformować, że nauczyciel z naszej szkoły – Pan Jakub Tarsa – w głosowaniu SMS, wygrał plebiscyt edukacyjny organizowany przez Gazetę Krakowską na szczeblu powiatowym i otrzymał wyróżnienie „Nauczyciel na medal roku 2021” w kategorii „Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej”.

Głosowanie na szczeblu powiatowym trwało w listopadzie 2021, po czym nauczyciele o największej liczbie głosów, przechodzili do głosowania na szczeblu wojewódzkim.

Julia Gruca, Aleksandra Migacz, Adrian Laskoś, Paweł Obrzut, Michał Guzik uczestniczyli 23 marca 2022r. w  konkursie: Sukces na Bank. Brało w nim udział 299 szkół średnich ze wszystkich województw w Polsce. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z bardzo wielu różnych dziedzin ekonomii.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.


Końcem roku 2021 oraz na początku 2022 roku odbyło się wiele konkursów literackich, spotkań autorskich i innych wydarzeń kulturalnych, w których wzięła udział młodzież naszej szkoły.

Pod opieką i kierunkiem nauczycieli udało się zająć bardzo dobre miejsca w kilku konkursach i spotkać z ciekawymi przedstawicielami literatury. Zapraszamy na krótkie streszczenie.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.