>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
186 dni 2 godzin 57 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11899682
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Wolontariusze z ZSE
 Młodzież naszej szkoły aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu zorganizowanym przy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Przez cały rok Uczniowie Wolontariusze uczestniczą w akcjach organizowanych przez Centrum. Większość z nich to skromna, ciężka praca, z której mogą być dumni, a której niewiele osób widzi. Jednak raz na jakiś czas zdarzają się również bardziej medialne i spektakularne akcje. Jedną z nich był Marsz Żonkilowy, drugą coroczna Gala Wolontariatu.
Czytaj całość…
 
II TA na wycieczkach zawodoznawczych

 Przez cały okres roku szkolnego klasa II Technikum Agrobiznesu uczestniczyła w wycieczkach zawodoznawczych. Wycieczki agro i  biznes, w których braliśmy udział możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mogliśmy zgłębić wiedzę nt. produkcji rolniczej (tj. produkcji roślinnej i zwierzęcej).

Zobaczyliśmy jak ciężka może być praca w gospodarstwie rolnym, a zarazem jak ciekawa i interesująca. Zgłębiliśmy również swoją wiedzę nt. instytucji rządowych związanych z rolnictwem i nie tylko, które w przyszłości mogą być miejscem naszej pracy.

Przedstawiamy podsumowanie  naszych wycieczek zawodoznawczych.

Czytaj całość…
 
Dzień Sportu ZSE 2014
  
13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. To już po raz szósty uczniowie Ekonomika walczyli o puchar  przechodni Dyrektora Szkoły i tytuł najlepszej klasy w turnieju siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców.
Czytaj całość…
 
Wizytacja duszpasterska
 Raz na 5 lat w polskich parafiach odbywa się wizytacja duszpasterska. Tego roku parafię św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odwiedza ks. Biskup Ordynariusz Rzeszowski Jan Wątroba.
Z tej okazji w czwartek 5 czerwca 2014 ks. Biskup odwiedził mury naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli księża katecheci ZSE, proboszcz Jerzy Gondek, proboszcz Bazyliki Mniejszej Stanisław Ruszel, nauczyciele i pracownicy ZSE, zaproszeni rodzice i oczywiście uczniowie, którzy przygotowali okolicznościowy program artystyczny.
Czytaj całość…
 
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości
 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości. Nasz zespół w konkursie reprezentowali uczniowie z Technikum Ekonomicznego: Katarzyna Rymek, Aneta Piwowar, Jakub Szelec, Kornelia Wierzchanowska oraz Alicja Mruk.
Najlepszym zawodnikiem z ZSE okazał się Jakub Szelec, który uplasował się na 4 miejscu spośród 25 uczestników konkursu.
Czytaj całość…
 
Wirtualni Menedżerowie docenieni

 Miło nam poinformować, że dwie drużyny z klasy II a Technikum Ekonomicznego w składzie: Gabriela Szura, Justyna Janusz, Jakub Szelec oraz Aleksandra Łopatka, Anna Warzecha, Arkadiusz Bieszczad zakwalifikowały się do finału ekonomicznego konkursu „Wirtualny Menedżer 2" organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i znalazły się wśród 8 najlepszych drużyn spośród 56 z województw: podkarpackiego i małopolskiego.

Czytaj całość…
 
ZŁOTE EKONOMY ROZDANE


W środę 28maja 2014 roku świetlica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pękała w szwach. Wszystkim  obecnym udzieliła się podniosła atmosfera towarzysząca rozdaniu po raz pierwszy w historii szkoły - NAGRÓD FILMOWYCH. Kto by pomyślał, że nawet z grą aktorską nasi uczniowie poradzą sobie zawodowo!

Nagrody filmowe „ZŁOTY EKONOM" zostały przyznane najbardziej wyróżniającym się uczniom - aktorom, którzy brali udział w realizacji filmu promującego naszą szkołę oraz jego wspaniałym realizatorom.

Czytaj całość…
 
Homoresponsabilis - symulacyjna gra biznesowa
 W roku szkolnym 2013/2014 nasza Szkoła przystąpiła do ciekawego projektu realizowanego przez Uniwersytet Łódzki finansowanego z programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji (2011-1-PL1-LEO05-19895) - Homoresponsabilis in the Globalized World".
Od Koordynatora projektu otrzymaliśmy symulacyjną grę biznesową Homoresponsabilis. Uczniowie z II klasy Technikum Handlowego mieli okazję wcielić się w role przedsiębiorców zarządzających firmami produkcyjnymi oraz hurtownią i wzięli udział grze, którą prowadzili moderatorzy, nauczyciele ZSE: panie Urszula Patrzyk i Ewa Druciak-Hul.
Czytaj całość…
 
Rosja współczesna - Rosja różnorodna
www.mokzambrow.pl
W dniu 25 kwietnia 2014 roku w Krakowie odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Rosji „ROSJA WSPÓŁCZESNA - ROSJA RÓŻNORODNA" organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. W konkursie rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski.
Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas III.
Czytaj całość…
 
Standaryzacja zawodowa w agrobiznesie

W dniach 21-22 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się 2 standaryzacje nowych egzaminów zawodowych przeprowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu w Kwalifikacji 2. -  R. 6. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie dla zawodu technik agrobiznesu.
Czytaj całość…
 
Wirtualny Menedżer

 Udział uczniów gorlickiego ekonomika w symulacyjnych grach biznesowych od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem.  Uczniowie grają na giełdzie, zarządzają wirtualnymi przedsiębiorstwami, produkują, sprzedają i osiągają wysokie zyski.

Od marca 2014 roku po raz drugi nasza Szkoła bierze udział w konkursie ekonomicznym „Wirtualny Menedżer " organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Fundację „Na Rzecz Nauki i Edukacji - Talenty" i NBP.

Czytaj całość…
 
Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II
 W niedzielę 27 kwietnia 2014 odbyły się w Watykanie uroczystości kanonizacyjne patrona naszej szkoły, polskiego Papieża Jana Pawła II. Dla uczniów i pracowników szkoły noszącej Jego imię był to dzień szczególny.
 
Z tej okazji w piątek 25 kwietnia odbyły się uroczystości szkolne, w których organizację włączyli się aktywnie księża z Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, na co dzień uczący w naszym zespole.
 
Na uroczystą mszę i sesję popularnonaukową poświęconą Janowi Pawłowi II przybyło wielu zaproszonych gości z władzami miasta i powiatu na czele.
Czytaj całość…
 
Maturzyści 2014 uroczyście pożegnani

 24 kwietnia społeczność szkolna uroczyście pożegnała najstarsze klasy, które wkraczają powoli w dorosłe, odpowiedzialne życie. Na uroczystej gali Pani Dyrektor Grażyna Pabis-Mazur wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.

Obecny na uroczystości wicestarosta powiatu gorlickiego Karol Górski wręczył stypendia uczniom ZSE oraz specjalną pamiątkę maturzystom - niezbędnik dobrego obywatela: Konstytucję RP, tekst hymnu RP i flagę narodową.

Czytaj całość…
 
Zdolniachy na warsztatach
 Na brak utalentowanej młodzieży narzekać nigdy nie mogliśmy.. Także i tym razem zdolne i chętne do pomocy uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na których wykonywano kartki świąteczne oraz pisanki i ozdoby wielkanocne.
Wszystkie prace z piątkowych warsztatów zasiliły akcję kiermaszową organizowaną przez pobliską Parafię pw. Św. Królowej Jadwigi której celem było pozyskanie środków na wakacyjny wyjazd dzieci z świetlicy „Przystań". 
Czytaj całość…
 
Eliminacje okręgowe OWiUR

 W dniach 11-12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu (województwo śląskie) odbyła się XXXVIII edycja eliminacji do prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na okręg krakowski. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna maturzystka z Technikum Ekonomicznego Jadwiga Szary pod opieką merytoryczną mgr inż. Joanny Mazur i mgr Urszuli Patrzyk.

Czytaj całość…
 
Leonardo da Vinci - Podsumowanie projektu
 W dniu 11 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Cesta na europsky trh prace"  realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci z udziałem uczniów z  Obchodnej Akademii ze Starej Lubovni, uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, ich opiekunów, dyrekcji szkoły oraz pracodawców, u których młodzież szkół partnerskich odbywała w kwietniu 2014 roku dwutygodniowe staże zawodowe.
Czytaj całość…
 
Spotkania z pracodawcą

 W miesiącach marcu i kwietniu 2014 roku w naszej szkole odbyły się cykliczne spotkania uczniów klas trzecich i czwartych z przedstawicielami firmy Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko.

Właściciel firmy przedstawił uczniom profil reprezentowanego przez siebie zawodu, charakterystykę firmy ubezpieczeniowej, jej formę i przedmiot działalności oraz spostrzeżenia dotyczące obecnego rynku pracy.

Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości 2014

 W dniu 2 kwietnia 2014 roku 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego Programu „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem  Prezydenta RP.

„Dzień Przedsiębiorczości" jest Programem jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj całość…
 
Bohaterowie Lektur Szkolnych - 2014
 14 marca 2014 roku w Starym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych "Granica" Zofii Nałkowskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Technikum Obsługi Turystycznej - Justyna Gwóźdź i Ewelina Myszkowska, które zajęły trzecie miejsce.

Obydwie wezmą udział w finale konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość…
 
Ekonomik "making of..'

 W ostatnią środę zamieniliśmy Ekonomik w plan zdjęciowy. Oj ciężkie było życie reżyserów, scenografów, aktorów i ekipy filmowej, jak zwykle chcieliśmy uzyskać efekt doskonały....

Ponieważ jednak jeden dzień to zdecydowanie za krótki czas aby pokazać wszystko co w EKONOMIKU NAJLEPSZE czekają nas kolejne dni zdjęciowe.

Dziękujemy ekipie Gorlice.TV za pomoc i wyrozumiałość.

Czytaj całość…
 
Leonardo da Vinci ze Słowacji

 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła w Gorlicach po raz kolejny gości w dniach od 31 marca do 11 kwietnia 2014 r. jako partner w Programie „Uczenie się przez całe życie"  Leonardo da Vinci grupę ośmiu uczniów z Obchodnej Akademii ze Starej Lubovni.

Uczestnicząc w Programie uczniowie ze Słowacji odbywają dwutygodniową praktykę zawodową w polskich firmach z udziałem młodzieży z klasy III Technikum Ekonomicznego naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.