>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
247 dni 6 godzin 21 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1258
Linki: 59
gości: 11456141
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Początek roku szkolnego

 W poniedziałek 1 września 2014
rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015

Informacje na nowy rok szkolny!

Czytaj całość…
 
Materiały promocyjne ZSE 2014

Film promocyjny ZSE - produkcja i montaż: gorlice.tv - 2014
Zobacz również wywiady z gorlickimi przedsiębiorcami i absolwentami ZSE:

Czytaj całość…
 
Trwaja prace nad edukacyjną CHMURĄ
 Przypominamy z dumą, że nasz zespół szkół uczestniczy w prestiżowym projekcie "Małopolska chmura edukacyjna".
Na obecnym etapie projektu firma Solidex montuje w naszej szkole super profesjonalny sprzęt do wideokonferencji, a 56 naszych uczniów przebywa na letnich warsztatach naukowych w Krakowie, gdzie oprócz atrakcyjnych zajęć na tamtejszych uczelniach, zwiedza ciekawe miejsca małopolski.
Nasz Zespół Szkół Ekonomicznych został wytypowany jako jeden z 9 szkół zawodowych w województwie małopolskim, który będzie wdrażać  w/w projekt.
Czytaj całość…
 
Wyprawka szkolna 2014


Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r. będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna".

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów:
Czytaj całość…
 
Zakończenie roku szkolnego 2013/14

 Cool WAKACJE Cool

życzymy wszystkim udanego, ciekawego i bezpiecznego wypoczynku!

27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/14. Na uroczystej gali na sali gimnastycznej Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, a wychowawcy klas nagrody. Życzymy dobrej pogody i do zobaczenia 1 września.

Czytaj całość…
 
Ekonomik z wizytą we Wrocławiu

 W dniach 16-17 .06. 2014 młodzież z klasy I technikum hotelarskiego i III technikum obsługi turystycznej odbyła wycieczkę zawodoznawczą do Wrocławia. W pierwszym dniu udaliśmy się z wizytą do hotelu Scandic. Przewodnią ideą hotelu jest ekologia stąd w pokojach można zauważyć specjalne pojemniki do segregacji śmieci, filtr do oczyszczania wody czy produkty pochodzące tylko z ekologicznych upraw i hodowli.

Czytaj całość…
 
Wolontariusze z ZSE
 Młodzież naszej szkoły aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu zorganizowanym przy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Przez cały rok Uczniowie Wolontariusze uczestniczą w akcjach organizowanych przez Centrum. Większość z nich to skromna, ciężka praca, z której mogą być dumni, a której niewiele osób widzi. Jednak raz na jakiś czas zdarzają się również bardziej medialne i spektakularne akcje. Jedną z nich był Marsz Żonkilowy, drugą coroczna Gala Wolontariatu.
Czytaj całość…
 
II TA na wycieczkach zawodoznawczych

 Przez cały okres roku szkolnego klasa II Technikum Agrobiznesu uczestniczyła w wycieczkach zawodoznawczych. Wycieczki agro i  biznes, w których braliśmy udział możemy zaliczyć do bardzo udanych. Mogliśmy zgłębić wiedzę nt. produkcji rolniczej (tj. produkcji roślinnej i zwierzęcej).

Zobaczyliśmy jak ciężka może być praca w gospodarstwie rolnym, a zarazem jak ciekawa i interesująca. Zgłębiliśmy również swoją wiedzę nt. instytucji rządowych związanych z rolnictwem i nie tylko, które w przyszłości mogą być miejscem naszej pracy.

Przedstawiamy podsumowanie  naszych wycieczek zawodoznawczych.

Czytaj całość…
 
Dzień Sportu ZSE 2014
  
13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. To już po raz szósty uczniowie Ekonomika walczyli o puchar  przechodni Dyrektora Szkoły i tytuł najlepszej klasy w turnieju siatkówki dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców.
Czytaj całość…
 
Wizytacja duszpasterska
 Raz na 5 lat w polskich parafiach odbywa się wizytacja duszpasterska. Tego roku parafię św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odwiedza ks. Biskup Ordynariusz Rzeszowski Jan Wątroba.
Z tej okazji w czwartek 5 czerwca 2014 ks. Biskup odwiedził mury naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli księża katecheci ZSE, proboszcz Jerzy Gondek, proboszcz Bazyliki Mniejszej Stanisław Ruszel, nauczyciele i pracownicy ZSE, zaproszeni rodzice i oczywiście uczniowie, którzy przygotowali okolicznościowy program artystyczny.
Czytaj całość…
 
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości
 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości. Nasz zespół w konkursie reprezentowali uczniowie z Technikum Ekonomicznego: Katarzyna Rymek, Aneta Piwowar, Jakub Szelec, Kornelia Wierzchanowska oraz Alicja Mruk.
Najlepszym zawodnikiem z ZSE okazał się Jakub Szelec, który uplasował się na 4 miejscu spośród 25 uczestników konkursu.
Czytaj całość…
 
Wirtualni Menedżerowie docenieni

 Miło nam poinformować, że dwie drużyny z klasy II a Technikum Ekonomicznego w składzie: Gabriela Szura, Justyna Janusz, Jakub Szelec oraz Aleksandra Łopatka, Anna Warzecha, Arkadiusz Bieszczad zakwalifikowały się do finału ekonomicznego konkursu „Wirtualny Menedżer 2" organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i znalazły się wśród 8 najlepszych drużyn spośród 56 z województw: podkarpackiego i małopolskiego.

Czytaj całość…
 
ZŁOTE EKONOMY ROZDANE


W środę 28maja 2014 roku świetlica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pękała w szwach. Wszystkim  obecnym udzieliła się podniosła atmosfera towarzysząca rozdaniu po raz pierwszy w historii szkoły - NAGRÓD FILMOWYCH. Kto by pomyślał, że nawet z grą aktorską nasi uczniowie poradzą sobie zawodowo!

Nagrody filmowe „ZŁOTY EKONOM" zostały przyznane najbardziej wyróżniającym się uczniom - aktorom, którzy brali udział w realizacji filmu promującego naszą szkołę oraz jego wspaniałym realizatorom.

Czytaj całość…
 
Homoresponsabilis - symulacyjna gra biznesowa
 W roku szkolnym 2013/2014 nasza Szkoła przystąpiła do ciekawego projektu realizowanego przez Uniwersytet Łódzki finansowanego z programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji (2011-1-PL1-LEO05-19895) - Homoresponsabilis in the Globalized World".
Od Koordynatora projektu otrzymaliśmy symulacyjną grę biznesową Homoresponsabilis. Uczniowie z II klasy Technikum Handlowego mieli okazję wcielić się w role przedsiębiorców zarządzających firmami produkcyjnymi oraz hurtownią i wzięli udział grze, którą prowadzili moderatorzy, nauczyciele ZSE: panie Urszula Patrzyk i Ewa Druciak-Hul.
Czytaj całość…
 
Rosja współczesna - Rosja różnorodna
www.mokzambrow.pl
W dniu 25 kwietnia 2014 roku w Krakowie odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Rosji „ROSJA WSPÓŁCZESNA - ROSJA RÓŻNORODNA" organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. W konkursie rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski.
Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas III.
Czytaj całość…
 
Standaryzacja zawodowa w agrobiznesie

W dniach 21-22 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się 2 standaryzacje nowych egzaminów zawodowych przeprowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu w Kwalifikacji 2. -  R. 6. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie dla zawodu technik agrobiznesu.
Czytaj całość…
 
Wirtualny Menedżer

 Udział uczniów gorlickiego ekonomika w symulacyjnych grach biznesowych od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem.  Uczniowie grają na giełdzie, zarządzają wirtualnymi przedsiębiorstwami, produkują, sprzedają i osiągają wysokie zyski.

Od marca 2014 roku po raz drugi nasza Szkoła bierze udział w konkursie ekonomicznym „Wirtualny Menedżer " organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Fundację „Na Rzecz Nauki i Edukacji - Talenty" i NBP.

Czytaj całość…
 
Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II
 W niedzielę 27 kwietnia 2014 odbyły się w Watykanie uroczystości kanonizacyjne patrona naszej szkoły, polskiego Papieża Jana Pawła II. Dla uczniów i pracowników szkoły noszącej Jego imię był to dzień szczególny.
 
Z tej okazji w piątek 25 kwietnia odbyły się uroczystości szkolne, w których organizację włączyli się aktywnie księża z Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, na co dzień uczący w naszym zespole.
 
Na uroczystą mszę i sesję popularnonaukową poświęconą Janowi Pawłowi II przybyło wielu zaproszonych gości z władzami miasta i powiatu na czele.
Czytaj całość…
 
Maturzyści 2014 uroczyście pożegnani

 24 kwietnia społeczność szkolna uroczyście pożegnała najstarsze klasy, które wkraczają powoli w dorosłe, odpowiedzialne życie. Na uroczystej gali Pani Dyrektor Grażyna Pabis-Mazur wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.

Obecny na uroczystości wicestarosta powiatu gorlickiego Karol Górski wręczył stypendia uczniom ZSE oraz specjalną pamiątkę maturzystom - niezbędnik dobrego obywatela: Konstytucję RP, tekst hymnu RP i flagę narodową.

Czytaj całość…
 
Zdolniachy na warsztatach
 Na brak utalentowanej młodzieży narzekać nigdy nie mogliśmy.. Także i tym razem zdolne i chętne do pomocy uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na których wykonywano kartki świąteczne oraz pisanki i ozdoby wielkanocne.
Wszystkie prace z piątkowych warsztatów zasiliły akcję kiermaszową organizowaną przez pobliską Parafię pw. Św. Królowej Jadwigi której celem było pozyskanie środków na wakacyjny wyjazd dzieci z świetlicy „Przystań". 
Czytaj całość…
 
Eliminacje okręgowe OWiUR

 W dniach 11-12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu (województwo śląskie) odbyła się XXXVIII edycja eliminacji do prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na okręg krakowski. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna maturzystka z Technikum Ekonomicznego Jadwiga Szary pod opieką merytoryczną mgr inż. Joanny Mazur i mgr Urszuli Patrzyk.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.