>
Koniec roku szkolnego:  
22.6.2018, 09:00
 -   Do wakacji: 
28 dni 15 godzin 1 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1239
Linki: 59
gości: 10149368
Odwiedza nas 2 gości
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Wirtualny Menedżer

 Udział uczniów gorlickiego ekonomika w symulacyjnych grach biznesowych od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem.  Uczniowie grają na giełdzie, zarządzają wirtualnymi przedsiębiorstwami, produkują, sprzedają i osiągają wysokie zyski.

Od marca 2014 roku po raz drugi nasza Szkoła bierze udział w konkursie ekonomicznym „Wirtualny Menedżer " organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Fundację „Na Rzecz Nauki i Edukacji - Talenty" i NBP.

Czytaj całość…
 
Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II
 W niedzielę 27 kwietnia 2014 odbyły się w Watykanie uroczystości kanonizacyjne patrona naszej szkoły, polskiego Papieża Jana Pawła II. Dla uczniów i pracowników szkoły noszącej Jego imię był to dzień szczególny.
 
Z tej okazji w piątek 25 kwietnia odbyły się uroczystości szkolne, w których organizację włączyli się aktywnie księża z Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, na co dzień uczący w naszym zespole.
 
Na uroczystą mszę i sesję popularnonaukową poświęconą Janowi Pawłowi II przybyło wielu zaproszonych gości z władzami miasta i powiatu na czele.
Czytaj całość…
 
Maturzyści 2014 uroczyście pożegnani

 24 kwietnia społeczność szkolna uroczyście pożegnała najstarsze klasy, które wkraczają powoli w dorosłe, odpowiedzialne życie. Na uroczystej gali Pani Dyrektor Grażyna Pabis-Mazur wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.

Obecny na uroczystości wicestarosta powiatu gorlickiego Karol Górski wręczył stypendia uczniom ZSE oraz specjalną pamiątkę maturzystom - niezbędnik dobrego obywatela: Konstytucję RP, tekst hymnu RP i flagę narodową.

Czytaj całość…
 
Zdolniachy na warsztatach
 Na brak utalentowanej młodzieży narzekać nigdy nie mogliśmy.. Także i tym razem zdolne i chętne do pomocy uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na których wykonywano kartki świąteczne oraz pisanki i ozdoby wielkanocne.
Wszystkie prace z piątkowych warsztatów zasiliły akcję kiermaszową organizowaną przez pobliską Parafię pw. Św. Królowej Jadwigi której celem było pozyskanie środków na wakacyjny wyjazd dzieci z świetlicy „Przystań". 
Czytaj całość…
 
Eliminacje okręgowe OWiUR

 W dniach 11-12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu (województwo śląskie) odbyła się XXXVIII edycja eliminacji do prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na okręg krakowski. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna maturzystka z Technikum Ekonomicznego Jadwiga Szary pod opieką merytoryczną mgr inż. Joanny Mazur i mgr Urszuli Patrzyk.

Czytaj całość…
 
Leonardo da Vinci - Podsumowanie projektu
 W dniu 11 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Cesta na europsky trh prace"  realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci z udziałem uczniów z  Obchodnej Akademii ze Starej Lubovni, uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych, ich opiekunów, dyrekcji szkoły oraz pracodawców, u których młodzież szkół partnerskich odbywała w kwietniu 2014 roku dwutygodniowe staże zawodowe.
Czytaj całość…
 
Spotkania z pracodawcą

 W miesiącach marcu i kwietniu 2014 roku w naszej szkole odbyły się cykliczne spotkania uczniów klas trzecich i czwartych z przedstawicielami firmy Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko.

Właściciel firmy przedstawił uczniom profil reprezentowanego przez siebie zawodu, charakterystykę firmy ubezpieczeniowej, jej formę i przedmiot działalności oraz spostrzeżenia dotyczące obecnego rynku pracy.

Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości 2014

 W dniu 2 kwietnia 2014 roku 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego Programu „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem  Prezydenta RP.

„Dzień Przedsiębiorczości" jest Programem jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj całość…
 
Bohaterowie Lektur Szkolnych - 2014
 14 marca 2014 roku w Starym Sączu odbyły się eliminacje rejonowe Małopolskiego Konkursu Czytelniczego Bohaterowie Lektur Szkolnych "Granica" Zofii Nałkowskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Technikum Obsługi Turystycznej - Justyna Gwóźdź i Ewelina Myszkowska, które zajęły trzecie miejsce.

Obydwie wezmą udział w finale konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość…
 
Ekonomik "making of..'

 W ostatnią środę zamieniliśmy Ekonomik w plan zdjęciowy. Oj ciężkie było życie reżyserów, scenografów, aktorów i ekipy filmowej, jak zwykle chcieliśmy uzyskać efekt doskonały....

Ponieważ jednak jeden dzień to zdecydowanie za krótki czas aby pokazać wszystko co w EKONOMIKU NAJLEPSZE czekają nas kolejne dni zdjęciowe.

Dziękujemy ekipie Gorlice.TV za pomoc i wyrozumiałość.

Czytaj całość…
 
Leonardo da Vinci ze Słowacji

 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła w Gorlicach po raz kolejny gości w dniach od 31 marca do 11 kwietnia 2014 r. jako partner w Programie „Uczenie się przez całe życie"  Leonardo da Vinci grupę ośmiu uczniów z Obchodnej Akademii ze Starej Lubovni.

Uczestnicząc w Programie uczniowie ze Słowacji odbywają dwutygodniową praktykę zawodową w polskich firmach z udziałem młodzieży z klasy III Technikum Ekonomicznego naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Ekonomik teatralnie

W dniu 25 II 2014 odbył się XIV Konkurs Recytatorsko-Teatralny im. Jana Pawła II - kategoria: teatr.

Do rywalizacji stanęły 4 grupy teatralne działające przy gorlickich szkołach, w tym grupa teatralna „Teatr Mundi" reprezentująca ZSE w Gorlicach.

Z radością zawiadamiamy że zajęliśmy II miejsce.
Czytaj całość…
 
Einsteini biznesu z Ekonomika docenieni

 17 marca w Wyższej Szkole Zarządzania / Polish Open University w Krakowie odbył się finał II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości, w którym zmierzyło się 10 najlepszych grup z Małopolski.

Naszą szkołę reprezentowali fantastyczni uczniowie - Przemysław Bożek i Arkadiusz Zając i choć miejsca na podium nie zdobyli to zostali zauważeni i docenieni przez partnera biznesowego projektu otrzymując nagrodę specjalną.

Czytaj całość…
 
Dni otwarte dla Gimnazjalistów 2014

W imieniu organizatorów Dnia Otwartego dziękujemy WSZYSTKIM GIMNAZJALISTOM  oraz opiekunom za tak liczne przybycie do naszej szkoły.

Dziękujemy także za odwiedzanie naszego stoiska targowego i wszystkie ciepłe słowa wypowiadane pod adresem naszej szkoły.
Czytaj całość…
 
Einsteini biznesu z Ekonomika!

 Uczniowie naszej szkoły - Przemysław Bożek, Arkadiusz Zając, Dominik Kumorkiewicz, w organizowanym przez Oddział Małopolskiej Wyższej Szkoły Zarządzania /Polish Open University w Krakowie /POU/ zostali zakwalifikowani do ścisłego finału w

II MAŁOPOLSKIM TURNIEJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

który odbędzie się w siedzibie uczelni w marcu. W tym roku młodzież zmagała się z tematem - „Zostań Einsteinem biznesu - innowacyjny pomysł na firmę"

Czytaj całość…
 
Ekonomik Wicemistrzem Powiatu w Siatkówce Dziewcząt


29 stycznia  w Bobowej  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego szkół ponadgimnazjalnych, w siatkówce dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, więc mecze zostały rozegrane w dwóch grupach. Dziewczęta reprezentujące  naszą szkołę zostały bezspornym liderem grupy, pokonując w pięknym  stylu zespoły  z „Budowlanki", z „Górki" oraz  z LO Biecz.

Czytaj całość…
 
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa i Kurs e-learningowy


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w projekcie edukacyjnym, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy (Kurs). Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach, w tym edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości
 W roku szkolnym 2013/2014 szkoła zgłosiła swój udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości.
Czytaj całość…
 
Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Dnia 18 grudnia 2013 r. odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.
Jego organizatorami są Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, która pełni patronat naukowy nad Turniejem oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.
 
Do zawodów okręgowych, uzyskując najwyższą liczbę punktów zostały zakwalifikowane 3 uczennice z naszej szkoły. 
Czytaj całość…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 W grudniu 2013 roku w w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W gali wzięła udział Pani Dyrektor Grażyna Pabis-Mazur oraz laureatka stypendium z naszej szkoły: Jadwiga Szary.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Czytaj całość…
 
Obsługa turystyczna oprowadza po Krakowie


W dniu 10.XII.2013 uczniowie klasy II TOT pod opieką p. K. Szafryny-Przepióry i p. W. Skałby udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Krakowa, podczas której mieli okazję osobiście wcielić się w rolę przewodników miejskich. Organizatorem wycieczki było biuro podróży Marena z Gorlic.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 nast. » koniec »»

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

SZKOŁA POLICEALNA

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.