>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
72 dni 10 godzin 0 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1247
Linki: 59
gości: 10454006
Odwiedza nas 1 gość
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Zawody powiatowe w pływaniu - drugi motylek

 W dniu 10.12.2014r. odbyły się powiatowe zawody w pływaniu szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Wszołek Paweł, Zwierzyński Paweł, Szkaradek Adrian i Sztaba Mateusz.

Starty w poszczególnych stylach były bardzo wyrównane, a najwyższe osiągnięcie dla naszej szkoły uzyskał Paweł Wszołek w stylu motylkowym zajmując drugie miejsce.

Czytaj całość…
 
Handlowcy w mrożonkach

 15 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II technik handlowiec w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej w Przedsiębiorstwie Handlowo-Usługowym "MATEO" Stanisław Cabaj w Dębicy.

Firma zajmuje się produkcją mrożonej żywności oraz dystrybucją lodów i mrożonek.Przyszli handlowcy mieli okazję sprawdzić jak wygląda w praktyce praca w tego typu firmie.

Czytaj całość…
 
A u nas już świątecznie..

 Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie przed świętami Bożego Narodzenia propozycji dekoracji stołu. W tym roku postanowiłyśmy zaproponować subtelną, ascetyczną i wysublimowaną biel z dodatkami w kolorze srebra. Chłód bieli przełamałyśmy jedliną i orzechami.

Inspiracją dekoracji były magiczne miejsca  niczym z filmowej „Krainy lodu".

Czytaj całość…
 
XV Powiatowy Konkurs Teatralno-Recytatorski im. JPII

 9 grudnia 2014 r w naszym Zespole Szkół gościliśmy 13 uczniów szkól ponadgimnazjalnych na XV Powiatowym Konkursie Teatralno-Recytatorskim im. Jana Pawła II w kategorii recytacja. Ta część konkursu od wielu już lat odbywa się w murach naszej szkoły.

Tradycyjnie wraz z konkursem recytatorskim odbył się także Konkurs wiedzy o Papieżu Polaku św. Janie Pawle II, w którym zmierzyli się tylko uczniowie naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Nawiązujemy kontakty - Seminarium w Niemczech


W dniach 27-30 listopad 2014r. w Dachau koło Monachium odbyło się seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży. Spotkanie miało charakter giełdy kontaktów dla polsko-niemieckiej wymiany szkolnej.

Naszą szkołę reprezentował nauczyciel języka niemieckiego Pan Lucjan Kawałek. W szkoleniu uczestniczyło 12 szkół z Polski i 12 z Niemiec.

Czytaj całość…
 
Klasa wolontariuszy na Gali

 5 grudnia 2014r w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce kolejna już, coroczna Gala Wolontariatu podczas której wręczono statuetki dla gorlickich Wolontariuszy. Uczniowie naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych zrzeszeni w wolontariacie w ramach klasy wolontariackiej otrzymali z rąk pana Starosty Powiatu Gorlickiego Karola Górskiego i pani Prezes Stowarzyszenia Homini Renaty Filipowicz specjalne okolicznościowe wyróżnienie w formie grawertonów.

Od 1 września 2014  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach wdrożono do realizacji program wychowawczy oparty na idei  szkolnego wolontariatu dla szkół ponadgimnazjalnych  pt. "Czas na wolontariat".
Czytaj całość…
 
Podziękowanie za Dzieło Nowego Tysiąclecia

 15 grudnia 2014 roku nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za czynne włączenie się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Zbiórka została przeprowadzona na terenie Szkoły w ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego w październiku br. przez uczennice klasy II Technikum Ekonomicznego - Patrycję Kmak i Justynę Przybyłowicz.

Czytaj całość…
 
Góra Grosza 2014
 Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!

Już po raz XV uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły włączyli się w akcję GÓRA GROSZA. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom", a patronat nad akcją „Góra Grosza" objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj całość…
 
Rekiny przedsiębiorczości, czyli 13. edycja SIGG

 Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w projekcie edukacyjnym na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy (Kurs). Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach, w tym edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego.

Naszą szkołę reprezentuje 12 zespołów, które podejmują decyzje inwestycyjne na rynku giełdowym od 20 października 2014 roku do 31 marca 2015 roku.

Czytaj całość…
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

 Zespół Szkół Ekonomicznych uczestniczył po raz siódmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - „Otwarta Firma", którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Szkoła miała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Była to również  wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, co wzmocniło praktyczną stronę edukacji ekonomicznej w szkole.

Czytaj całość…
 
Hotelarze ćwiczą room service
 Praktyczne zastosowanie kształconych umiejętności i wykorzystanie szkolnych pracowni symulacyjnych to ważny element kształcenia w naszej szkole.

W ramach ćwiczeń praktycznych uczniowie klasy III Technikum Hotelarstwa odbyli lekcję w pracowni symulacyjnej - jednostce mieszkaniowej hotelu. Obsługa w pokojach - room service - polega na obsłudze gastronomicznej gości w części noclegowej obiektu hotelowego.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z pracodawcami
 27 listopada 2014r w Zespole Szkól Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach odbyło się spotkanie gorlickich pracodawców, przedstawicieli gorlickich firm i instytucji  branży  ekonomiczno-handlowo-usługowej  (aktywnie na co dzień współpracujących ze szkołą w zakresie kształcenia zawodowego) z nauczycielami przedmiotów zawodowych, Rodzicami uczniów i oczywiście uczniami szkoły przygotowującymi się do zawodu technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik agrobiznesu.
Tematem spotkania były "Wyzwania współczesnego szkolnictwa zawodowego w świetle aktualnej reformy nauczania oraz konieczność intensyfikacji współpracy z przedsiębiorstwami".
Czytaj całość…
 
Wicemistrzynie Powiatu w badmintonie
 20 listopada 2014r. odbyły się Powiatowe zawody w badmintonie szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Szura Gabriela (III a TE)  i Grzywacz Natalia (III TOH).
Dziewczęta wygrywając kolejno z ZST, ZSZ Biecz i ZSNr1 dotarły do finału, w którym po emocjonujących pojedynkach nieznacznie uległy LO Kromer 3:2.
Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Nowym Sączu
 17 listopada uczniowie klas III TOT i III HOT mieli okazję uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Młodzież uczestniczyła w wykładzie „Kreowanie postaw przedsiębiorczych”, podczas którego poznała biografie najbardziej przedsiębiorczych osób w historii światowego biznesu oraz warsztatach: „Strategia planowania – czyli jak skutecznie zaplanować karierę zawodową”, który pomoże młodzieży wybrać właściwą ścieżkę swojego dorosłego życia.
Czytaj całość…
 
Egzamin zawodowy 2014 - podsumowanie

 Prezentujemy szczegółową informację o wynikach egzaminu zawodowego w letniej sesji egzaminacyjnej roku szkolnego 2013/14 (stary egzamin zawodowy) oraz o wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (nowy egzamin) uczniów naszego Technikum.

Wyniki na tle sąsiednich województw i innych szkół naszego Powiatu kształcących w podobnych kierunkach są bardzo dobre, co znalazło odzwierciedlenie m.in. w przyznanym szkole certyfikacie "Wiarygodna szkoła", czy "Brązowej szkoły" rankingu PERSPEKTYWY 2014.

Czytaj całość…
 
II Olimpiada Wiedzy o Turystyce - etap szkolny

 W dniu 6 listopada uczniowie klasy III TOT i IV TOT brali udział w etapie szkolnym II Olimpiady Wiedzy o Turystyce, której organizatorem jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego.

Zawody I stopnia polegały na rozwiązaniu 20 zadań testowych wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu turystyki. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IV TOT - Paulina Bogoń i Hubert Hływa.

Czytaj całość…
 
Mam zawód mam fantazję - 2014

 W dniu 29 października uczennice klasy IV TOT Justyna Gwóźdź oraz Ewelina Myszkowska, uczestniczyły w IV edycji konkursu „Mam zawód, mam fantazję".

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

Konkurencja składała się z trzech etapów.

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości 2014

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy II TH, którzy przybliżyli społeczności szkolnej te historyczne dla naszego kraju wydarzenia.

11 listopada roku 1918 po zakończeniu I wojny światowej Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapy Europy.
Czytaj całość…
 
Lekcja języka obcego w praktyce

 Rezerwacja noclegu, przyjęcie gościa na nocleg, rozmowa z pracownikiem recepcji,  umiejętność nawiązania komunikacji w języku obcym, meldunek na czas pobytu, konwersacja na temat usług świadczonych przez hotel - to tematyka i cele lekcji języka rosyjskiego w klasie III technikum w zawodzie technik agrobiznesu i technik hotelarstwa.

Lekcja odbyła się w pracowni symulacyjnej dla technikum hotelarstwa - jednostce mieszkalnej urządzonej do prowadzenia zajęć praktycznych, która dostępna jest w budynku filialnym szkoły i wyposażona jest w niezbędne elementy pokoju hotelowego.

Czytaj całość…
 
Rekolekcje maturzystów

 W dniach od 27 do 29 października Maturzyści z klasy 4a TE uczestniczyli w rekolekcjach zamkniętych w Lipinkach. Rekolekcje odbywały się pod hasłem „Kiedyś Cię znajdę, znajdę Cię...". Opiekunem i organizatorem był  ksiądz Tomasz Rusyn. Animatorami naszej młodzieży byli: Magda - studentka pedagogiki, Karolina - pracuje zawodowo i Tomek - student prawa.

Był to dla młodzieży czas wyjątkowy, dlatego podzieliła się z nami swoimi refleksjami.

Czytaj całość…
 
Ekonomik rozśpiewany

Miło nam poinformować, że uczennica klasy I Technikum Obsługi Turystycznej - Justyna Wałęga zdobyła dwa wyróżnienia na konkursach wokalnych organizowanych w październiku.

Miejsce III w Powiatowym Konkursie Piosenki Różnej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Miejsce II w Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanego w ramach "Festiwalowej Jesieni" przez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice. 

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. » koniec »»

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.