>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
274 dni 23 godzin 36 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11242899
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Ogólnopolska debata w MBP

 W piątek 20 marca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach (www.mbpgorlice.info)  miała miejsce debata, która była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching - jak rozwinąć nasze skrzydła" realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczestniczyli w niej czynnie przedstawiciele naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Giełda Zawodów i Dni Otwarte 2015

 W poniedziałek 23 marca 2015 odbyła się na hali OSiR kolejna Giełda Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której zaprezentowaliśmy ofertę naszej szkoły na specjalnie przygotowanym stoisku. Jednocześnie w budynku głównym szkoły odbywały się Dni Otwarte ZSE gdzie czekało sporo atrakcji i niespodzianek.

Ilość odwiedzających nas w tym dniu gości była miłym zaskoczeniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do nas tak licznie Gimnazjalistom i ich Opiekunom. Z pewnością z wieloma z nich  spotkamy się podczas zbliżającej się rekrutacji.

Czytaj całość…
 
Modernizujemy sprzęt - pracownia komputerowa

 Dzięki oszczędnościom jakie udało się wygospodarować w poprzednim roku kalendarzowym pozyskaliśmy 19 markowych zestawów DELL do pracowni komputerowej. Dzięki wsparciu Rodziców wymienione zostały również fotele.

W tym momencie dysponujemy trzema dużymi pracowniami, a w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej dysponujemy 30 tabletami wykorzystywanymi w pracy dydaktycznej.

Czytaj całość…
 
Modernizujemy bazę - sala gimnastyczna

 Od grudnia zeszłego roku trwał w naszej szkole remont sali gimnastycznej.

Mocno wysłużona podłoga, która już zaczęła dawać się we znaki odeszła w stan spoczynku, a w jej miejsce pojawił się nowy, bezpieczny parkiet. Miłym smaczkiem w tej inwestycji jest logo szkoły, które pojawiło się na środku sali pod warstwą odpowiedniego lakieru.

Na kilku zdjęciach prezentujemy wykonywane prace i ich efekt.

Czytaj całość…
 
Międzynarodowe Targi w Berlinie. Byliśmy tam.

 W dniach 06.03-08.03.2015r. młodzież z naszej szkoły pod opieką nauczyciela j. niemieckiego - p. Lucjana Kawałka udała się w podróż do Berlina na Międzynarodowe Targi Turystyczne połączone ze zwiedzaniem stolicy Niemiec.

Międzynarodowe Targi w Berlinie to największa impreza tego typu na świecie. Na ponad 160 000 m powierzchni hal targowych można zobaczyć ponad 10000 wystawców z 5 kontynentów i 180 krajów.

Czytaj całość…
 
Rok Szkoły Zawodowców. Postaw na konkret.


Ministerstwo Edukacji Narodowej od roku 2015 kładzie szczególny nacisk na kształcenie zawodowe.W związku z tym ogłoszono rok 2015 Rokiem Szkoły Zawodowców zaznaczając jednocześnie, że działania zaplanowane przez MEN, mające na celu odbudowanie szkolnictwa zawodowego podejmowane są nie tylko w roku szkolnym 2014/2015, ale będą kontynuowane w latach następnych.

Według Minister Edukacji Narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej  szkoły zawodowe nie powinny być postrzegane jako szkoły drugiego wyboru. Zapewniają bowiem solidne wykształcenie i jednocześnie uczą zawodu.

Czytaj całość…
 
Teatralny Ekonomik

 10 marca 2015 odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Teatralny w kategorii teatr. Na deskach GCK-u wystąpiły grupy teatralne z trzech gorlickich szkół.

Zespół Szkół Ekonomicznych  reprezentowała Grupa Teatralna „Teatr Mundi", która wywalczyła II miejsce przedstawiając fragmenty dramatu pt. „Szewcy" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Młodzi aktorzy wykazali się prawdziwym talentem i świadomością aktorską mistrzowsko oddając charakter tej trudnej w odbiorze sztuki.

Czytaj całość…
 
Matematyczny ALFIK 2014. Wyniki

 W dniu 26 listopada 2014 roku odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych również brali w niej udział. Nadeszły ostateczne wyniki.

W matematycznej rozgrywce wzięło udział w całej Polsce 52 tysiące uczestników, w tym 31 uczniów z naszej szkoły z klas: IATE, ITH, II ATE, IIIATE. Najlepsi uczniowie z naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki to:

Czytaj całość…
 
Polska w XX wieku - warsztaty ogólnopolskie.
 "Polska w XX wieku" - ogólnopolskie warsztaty historyczne Fundacji prof. Bronisława Geremka to program skierowany do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z całej Polski.

Spośród 196 zgłoszeń z całej Polski, które napłynęły do tegorocznej edycji konkursu kapituła Fundacji wybrała jedynie 15 osób. Dwie z tych osób, to uczniowie naszej szkoły - Karolina Cetnarowicz i Kamil Czyż. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Czytaj całość…
 
Stratedzy z Ekonomika
 Przed feriami odbyły się zawody powiatowe w szachach w których uczestniczyli Arkadiusz Bieszczad (III a TE), zajmując III miejsce i tuż za nim na IV miejscu znalazł się Karol Gryboś (II a TE). 
Obydwaj uczniowie reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich 11 lutego br. w Olkuszu. W rywalizacji z mocnymi zawodnikami z Małopolski zaprezentowali się bardzo dobrze, a Arkadiusz Bieszczad ostatecznie ukończył zawody na wysokim 14 miejscu.
Czytaj całość…
 
Nie samą nauką ..czyli dyskoteka

 Oczywiście w naszej szkole coś miłego znajdzie się dla każdego.

W ostatnim tygodniu przed feriami, przy okazji kiermaszu i walentynek samorząd uczniowski ściągnął w szkolne mury DJ'a, który przez kilka godzin bawił przybyłych uczniów i ich gości zestawem najlepszych hitów.

Dochód z biletów tradycyjnie zasilił kasę samorządu.

Czytaj całość…
 
Nie samą nauką ..czyli koncert

 Z racji trwających ferii i dzisiejszych ostatków przypominamy kilka zdjęć z koncertu, który samorząd szkolny zorganizował w połowie stycznia.

W godzinach wieczornych, pod opieką nauczycieli wystąpiło kilka zespołów reprezentujących bardzo różne muzyczne nurty od pop'u i rocka, przez punk-rock, aż do rapu. W tym czasie szkolną świetlicę odwiedziło sporo osób, również z innych szkół, a dochód zasilił kasę samorządu uczniowskiego.

Czytaj całość…
 
Wielki kiermasz walentynkowy
 Z okazji Dnia Św. Walentego, który już na dobre zagościł w naszym kalendarzu jako dzień wyjątkowy, uczniowie naszej szkoły zorganizowali okolicznościowy kiermasz słodkości połączony z różnymi atrakcjami. Całości towarzyszył oczywiście nieodzowny czerwony kolor.
Warto dodać, że cały dochód ze sprzedaży ciast, ciasteczek i innych frykasów przeznaczony będzie na promocję szkoły w zbliżającej się rekrutacji.
Czytaj całość…
 
Olimpijczyk Paweł Zygmunt w edukacyjnej Chmurze
 Czterokrotny olimpijczyk Paweł Zygmunt odwiedza kolejne szkoły w naszej okolicy. We wtorek 10 lutego na zaproszenie naszych wf-istów, z którymi zna się od lat, odwiedził nasz zespół.
Spotkanie nie różniłoby się zbytnio od innych tego typu, gdyby nie wykorzystany przez nas nowoczesny sprzęt do wideokonferencji, dzięki któremu w wykładzie Pana Pawła uczestniczyli również uczniowie szkoły w Zakliczynie.
Czytaj całość…
 
EKONOMIK w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej

 Uczniowie naszego Zespołu rozwiązują quizy, dzięki którym mogą sprawdzić swoją wiedzę ekonomiczną.

9 lutego 2015 roku o godzinie 20.00
Konkurs „Quiz z wiedzy ekonomicznej"

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt realizowany przez Telewizję Polską i Narodowy Bank Polski. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i przybliżenie zjawisk, które mają wpływ na stan naszych finansów.

Czytaj całość…
 
Olimpiada przedsiębiorczości

 OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Hasło X Edycji: Zarządzanie zmianą

Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Jesteśmy w drugim etapie!
Czytaj całość…
 
Złoty medal dla siatkarek z Ekonomika!

 29 stycznia w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce dziewcząt. Do turnieju przystąpiło sześć szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego, które przystąpiły do rywalizacji w dwóch grupach.

Nasze dziewczęta bez problemu przebrnęły przez mecze grupowe wygrywając kolejno mecz z drużyną LO z Bobowej, oraz gorlicką „Budowlanką", by w meczach finałowych wywalczyć Mistrzostwo Powiatu!

Czytaj całość…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2014/15

 Z ogromną radością zawiadamiamy, że w roku 2014/15 prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica klasu III Technikum Ekonomicznego - Gabriela Szura.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość…
 
Angielski w Chmurze

 Od 27 października 2014 odbywają się w naszej szkole wirtualne, interaktywne zajęcia z języka angielskiego zawodowego w branży hotelarsko-turystycznej w ramach pilotażowego projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Kurs jest bardzo innowacyjny, wykorzystujący technologię ICT (z j. angielskiego Information and Communication Technology) oraz model nauczania w chmurze edukacyjnej, oparty na komunikacji synchronicznej i asynchronicznej. Zajęcia wymagają od uczniów połączenia umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, języka angielskiego zawodowego oraz wiedzy z hotelarstwa i turystki.

Czytaj całość…
 
Wigilia szkolna 2014
 Szkolna wigilia przed świąteczną przerwą to już obowiązkowy element w tradycji szkoły.
Co roku w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się nauczyciele, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele emerytowani, przedstawiciele samorządu uczniowskiego i zaproszeni goście, aby złożyć sobie życzenia i zjeść tradycyjne wigilijne dania.
Czytaj całość…
 
Lekcja otwarta w Chmurze

 W dniu 12 grudnia 2014r. odbyła się lekcja otwarta z zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych z przedmiotu Wiedza o społeczeństwie w klasie IV TE w ramach realizowanego w szkole pilotażowego projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Hospitujący mogli poznać nowe rozwiązania metodologiczne, które umożliwia  innowacyjna propozycja jaką jest Małopolska Chmura Edukacyjna, przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.