>
Koniec roku szkolnego:  
22.6.2018, 09:00
 -   Do wakacji: 
190 dni 2 godzin 57 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1207
Linki: 59
gości: 8837990
Odwiedza nas 1 gość
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Olimpijczyk Paweł Zygmunt w edukacyjnej Chmurze
 Czterokrotny olimpijczyk Paweł Zygmunt odwiedza kolejne szkoły w naszej okolicy. We wtorek 10 lutego na zaproszenie naszych wf-istów, z którymi zna się od lat, odwiedził nasz zespół.
Spotkanie nie różniłoby się zbytnio od innych tego typu, gdyby nie wykorzystany przez nas nowoczesny sprzęt do wideokonferencji, dzięki któremu w wykładzie Pana Pawła uczestniczyli również uczniowie szkoły w Zakliczynie.
Czytaj całość…
 
EKONOMIK w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej

 Uczniowie naszego Zespołu rozwiązują quizy, dzięki którym mogą sprawdzić swoją wiedzę ekonomiczną.

9 lutego 2015 roku o godzinie 20.00
Konkurs „Quiz z wiedzy ekonomicznej"

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej to projekt realizowany przez Telewizję Polską i Narodowy Bank Polski. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i przybliżenie zjawisk, które mają wpływ na stan naszych finansów.

Czytaj całość…
 
Olimpiada przedsiębiorczości

 OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Hasło X Edycji: Zarządzanie zmianą

Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Jesteśmy w drugim etapie!
Czytaj całość…
 
Złoty medal dla siatkarek z Ekonomika!

 29 stycznia w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce dziewcząt. Do turnieju przystąpiło sześć szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego, które przystąpiły do rywalizacji w dwóch grupach.

Nasze dziewczęta bez problemu przebrnęły przez mecze grupowe wygrywając kolejno mecz z drużyną LO z Bobowej, oraz gorlicką „Budowlanką", by w meczach finałowych wywalczyć Mistrzostwo Powiatu!

Czytaj całość…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2014/15

 Z ogromną radością zawiadamiamy, że w roku 2014/15 prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica klasu III Technikum Ekonomicznego - Gabriela Szura.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj całość…
 
Angielski w Chmurze

 Od 27 października 2014 odbywają się w naszej szkole wirtualne, interaktywne zajęcia z języka angielskiego zawodowego w branży hotelarsko-turystycznej w ramach pilotażowego projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Kurs jest bardzo innowacyjny, wykorzystujący technologię ICT (z j. angielskiego Information and Communication Technology) oraz model nauczania w chmurze edukacyjnej, oparty na komunikacji synchronicznej i asynchronicznej. Zajęcia wymagają od uczniów połączenia umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, języka angielskiego zawodowego oraz wiedzy z hotelarstwa i turystki.

Czytaj całość…
 
Wigilia szkolna 2014
 Szkolna wigilia przed świąteczną przerwą to już obowiązkowy element w tradycji szkoły.
Co roku w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się nauczyciele, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele emerytowani, przedstawiciele samorządu uczniowskiego i zaproszeni goście, aby złożyć sobie życzenia i zjeść tradycyjne wigilijne dania.
Czytaj całość…
 
Lekcja otwarta w Chmurze

 W dniu 12 grudnia 2014r. odbyła się lekcja otwarta z zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych z przedmiotu Wiedza o społeczeństwie w klasie IV TE w ramach realizowanego w szkole pilotażowego projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Hospitujący mogli poznać nowe rozwiązania metodologiczne, które umożliwia  innowacyjna propozycja jaką jest Małopolska Chmura Edukacyjna, przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom.

Czytaj całość…
 
Zdolniachy na warsztatach

 Tradycją naszej szkoły stają się organizowane warsztaty, na których młodzież pod opieką pani Teresy Belniak przygotowuje okolicznościowe kartki. I tym razem chętne osoby działające w sekcji plastycznej i artystycznej samorządu szkolnego przygotowały wiele ciekawych i oryginalnych kartek ręcznie wykonywanych.

Zapraszamy wszystkich do głosowania na najładniejszą kartkę, wkrótce na naszym szkolnym fb umieszczone będą zdjęcia najładniejszych prac. Na zwycięzcę czeka oczywiście nagroda!

Czytaj całość…
 
Szlachetna paczka refleksje wolontariusza

 Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-1139-404898), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Czytaj całość…
 
Konkurs stroików świątecznych i Mikołajki 2014
 Tradycyjnie w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wykonywali konkursowe stroiki bożonarodzeniowe. Gratulujemy wszystkim, którzy wykazali zainteresowanie i wykonali piękne, świąteczne ozdoby.
 
Oczywiście tego roku nie obyło się również bez wizyty św. Mikołaja, który oprócz naszych uczniów odwiedził także sąsiednie szkoły i zakłady pracy.
Czytaj całość…
 
Siatkarki ze Słowacji zdominowane

 W środę 17.12.2014r. w zaprzyjaźnionej szkole SOU Strojarskie z Bardejowa odbył się Międzynarodowy Turniej Dwójek Siatkarskich, w którym uczestniczyły dwie drużyny dziewcząt z naszej szkoły.

Po meczach grupowych obydwie drużyny dostały się do półfinałów, w których w dobrym stylu pokonały przeciwniczki ze Słowacji, aby ostatecznie spotkać się w finale.

Czytaj całość…
 
Zawody powiatowe w pływaniu - drugi motylek

 W dniu 10.12.2014r. odbyły się powiatowe zawody w pływaniu szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Wszołek Paweł, Zwierzyński Paweł, Szkaradek Adrian i Sztaba Mateusz.

Starty w poszczególnych stylach były bardzo wyrównane, a najwyższe osiągnięcie dla naszej szkoły uzyskał Paweł Wszołek w stylu motylkowym zajmując drugie miejsce.

Czytaj całość…
 
Handlowcy w mrożonkach

 15 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II technik handlowiec w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej w Przedsiębiorstwie Handlowo-Usługowym "MATEO" Stanisław Cabaj w Dębicy.

Firma zajmuje się produkcją mrożonej żywności oraz dystrybucją lodów i mrożonek.Przyszli handlowcy mieli okazję sprawdzić jak wygląda w praktyce praca w tego typu firmie.

Czytaj całość…
 
A u nas już świątecznie..

 Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie przed świętami Bożego Narodzenia propozycji dekoracji stołu. W tym roku postanowiłyśmy zaproponować subtelną, ascetyczną i wysublimowaną biel z dodatkami w kolorze srebra. Chłód bieli przełamałyśmy jedliną i orzechami.

Inspiracją dekoracji były magiczne miejsca  niczym z filmowej „Krainy lodu".

Czytaj całość…
 
XV Powiatowy Konkurs Teatralno-Recytatorski im. JPII

 9 grudnia 2014 r w naszym Zespole Szkół gościliśmy 13 uczniów szkól ponadgimnazjalnych na XV Powiatowym Konkursie Teatralno-Recytatorskim im. Jana Pawła II w kategorii recytacja. Ta część konkursu od wielu już lat odbywa się w murach naszej szkoły.

Tradycyjnie wraz z konkursem recytatorskim odbył się także Konkurs wiedzy o Papieżu Polaku św. Janie Pawle II, w którym zmierzyli się tylko uczniowie naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Nawiązujemy kontakty - Seminarium w Niemczech


W dniach 27-30 listopad 2014r. w Dachau koło Monachium odbyło się seminarium szkoleniowe zorganizowane przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży. Spotkanie miało charakter giełdy kontaktów dla polsko-niemieckiej wymiany szkolnej.

Naszą szkołę reprezentował nauczyciel języka niemieckiego Pan Lucjan Kawałek. W szkoleniu uczestniczyło 12 szkół z Polski i 12 z Niemiec.

Czytaj całość…
 
Klasa wolontariuszy na Gali

 5 grudnia 2014r w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce kolejna już, coroczna Gala Wolontariatu podczas której wręczono statuetki dla gorlickich Wolontariuszy. Uczniowie naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych zrzeszeni w wolontariacie w ramach klasy wolontariackiej otrzymali z rąk pana Starosty Powiatu Gorlickiego Karola Górskiego i pani Prezes Stowarzyszenia Homini Renaty Filipowicz specjalne okolicznościowe wyróżnienie w formie grawertonów.

Od 1 września 2014  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach wdrożono do realizacji program wychowawczy oparty na idei  szkolnego wolontariatu dla szkół ponadgimnazjalnych  pt. "Czas na wolontariat".
Czytaj całość…
 
Podziękowanie za Dzieło Nowego Tysiąclecia

 15 grudnia 2014 roku nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za czynne włączenie się w zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Zbiórka została przeprowadzona na terenie Szkoły w ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego w październiku br. przez uczennice klasy II Technikum Ekonomicznego - Patrycję Kmak i Justynę Przybyłowicz.

Czytaj całość…
 
Góra Grosza 2014
 Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!

Już po raz XV uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły włączyli się w akcję GÓRA GROSZA. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom", a patronat nad akcją „Góra Grosza" objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czytaj całość…
 
Rekiny przedsiębiorczości, czyli 13. edycja SIGG

 Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w projekcie edukacyjnym na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy (Kurs). Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach, w tym edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego.

Naszą szkołę reprezentuje 12 zespołów, które podejmują decyzje inwestycyjne na rynku giełdowym od 20 października 2014 roku do 31 marca 2015 roku.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 nast. » koniec »»

SZKOŁA POLICEALNA

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2017): Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 
:: (C) 2017 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.