>
Koniec roku szkolnego:  
22.6.2018, 09:00
 -   Do wakacji: 
191 dni 13 godzin 15 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1207
Linki: 59
gości: 8823728
Odwiedza nas 2 gości
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Maturzyści 2015 uroczyście pożegnani

 W piątek 24 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy kończących naszą szkołę maturzystów rocznika 2015.

Na spotkaniu w szkolnej świetlicy Pani dyrektor Grażyna Pabis-Mazur wręczyła abiturientom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, a obecny na sali przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Pan Tadeusz Mikrut wręczył stypendia Starosty Gorlickiego. 

Czytaj całość…
 
Ekonomik bezkonkurencyjny w ..Turnieju Motoryzacyjnym

 22 kwietnia 2015 r. odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Motoryzacyjnej. W zawodach udział wzięło dziesięć zespołów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła zgodnie z regulaminem wystawiła dwa zespoły, które po pasjonującej walce zdobyły I i IV miejsce!

Na uwagę zasługuje fakt, że jako szkoła ekonomiczna wykazaliśmy się dużą sprawnością i wiedzę motoryzacyjną wyprzedzając szkoły uczące w takich właśnie kierunkach. Zwyciężyliśmy w większości konkurencji indywidualnych!

Czytaj całość…
 
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

 W miniony czwartek na stadionie gorlickiego OSiR-u odbyły się Powiatowe indywidualne biegi przełajowe, a na starcie nie zabrakło silnej reprezentacji Ekonomika.

Dziewczęta i chłopcy startowali kolejno w swoich kategoriach wiekowych osiągając bardzo dobre wyniki, czego dowodem  jest  zakwalifikowanie się aż 14 zawodników naszej szkoły na zawody wojewódzkie!

Czytaj całość…
 
Finał Turnieju Handlowo-Menadżerskiego

 W dniach 16-17 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Koszalinie odbył się Finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

W finale wzięło udział 64 najlepszych zawodników z całej Polski, a wśród nich uczeń naszej szkoły Przemysław Bożek z klasy IV TE. Przemek uzyskał tytuł finalisty i został zwolniony z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Czytaj całość…
 
Międzypowiatowy Konkurs Mitologiczny

 12 marca 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu odbył się Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem Bohaterowie mitologii. Wierzenia podania Greków i Rzymian.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach reprezentowała Dagmara Padoł z klasy II Technikum Hotelarstwa. Naszej uczennicy udało się  wywalczyć wysokie - III miejsce.

Czytaj całość…
 
Srebrny medal szczypiornistek z Ekonomika

 25 marca na hali w Bieczu, miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w piłce ręcznej dziewcząt. Po emocjonujących rozgrywkach grupowych nasza  reprezentacja dostała się do ścisłego finału.

Po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie szczypiornistki z ekonomika wywalczyły srebrne krążki. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości w ZSE po raz dwunasty

 W dniu 25 marca 2015 roku 33 uczniów z klasy III technik handlowiec oraz technik agrobiznesu wzięło udział w dwunastej edycji ogólnopolskiego Programu „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

„Dzień Przedsiębiorczości" jest Programem jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Czytaj całość…
 
Finał turnieju handlowo-menadżerskiego dla ZSE

 Z dumą informujemy, że uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Przemysław Bożek zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich 2015, który odbędzie się 16 kwietnia w Koszalinie.

Ten prestiżowy turniej odbywa się już od dwudziestu lat i ma bardzo duże znaczenie dla środowiska zawodowych szkół ponadgimnazjalnych. Udział uczniów w zmaganiach turniejowych przyczynia się do pogłębienia ich wiedzy i rozwijania umiejętności w zakresie nauk ekonomicznych, przygotowując w ten sposób absolwentów szkół średnich do sukcesów w pracy zawodowej. Turniej aktywizuje również nauczycieli do ponadprzeciętnego zaangażowania w działalność dydaktyczną.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolska debata w MBP

 W piątek 20 marca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach (www.mbpgorlice.info)  miała miejsce debata, która była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching - jak rozwinąć nasze skrzydła" realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczestniczyli w niej czynnie przedstawiciele naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Giełda Zawodów i Dni Otwarte 2015

 W poniedziałek 23 marca 2015 odbyła się na hali OSiR kolejna Giełda Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas której zaprezentowaliśmy ofertę naszej szkoły na specjalnie przygotowanym stoisku. Jednocześnie w budynku głównym szkoły odbywały się Dni Otwarte ZSE gdzie czekało sporo atrakcji i niespodzianek.

Ilość odwiedzających nas w tym dniu gości była miłym zaskoczeniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do nas tak licznie Gimnazjalistom i ich Opiekunom. Z pewnością z wieloma z nich  spotkamy się podczas zbliżającej się rekrutacji.

Czytaj całość…
 
Modernizujemy sprzęt - pracownia komputerowa

 Dzięki oszczędnościom jakie udało się wygospodarować w poprzednim roku kalendarzowym pozyskaliśmy 19 markowych zestawów DELL do pracowni komputerowej. Dzięki wsparciu Rodziców wymienione zostały również fotele.

W tym momencie dysponujemy trzema dużymi pracowniami, a w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej dysponujemy 30 tabletami wykorzystywanymi w pracy dydaktycznej.

Czytaj całość…
 
Modernizujemy bazę - sala gimnastyczna

 Od grudnia zeszłego roku trwał w naszej szkole remont sali gimnastycznej.

Mocno wysłużona podłoga, która już zaczęła dawać się we znaki odeszła w stan spoczynku, a w jej miejsce pojawił się nowy, bezpieczny parkiet. Miłym smaczkiem w tej inwestycji jest logo szkoły, które pojawiło się na środku sali pod warstwą odpowiedniego lakieru.

Na kilku zdjęciach prezentujemy wykonywane prace i ich efekt.

Czytaj całość…
 
Międzynarodowe Targi w Berlinie. Byliśmy tam.

 W dniach 06.03-08.03.2015r. młodzież z naszej szkoły pod opieką nauczyciela j. niemieckiego - p. Lucjana Kawałka udała się w podróż do Berlina na Międzynarodowe Targi Turystyczne połączone ze zwiedzaniem stolicy Niemiec.

Międzynarodowe Targi w Berlinie to największa impreza tego typu na świecie. Na ponad 160 000 m powierzchni hal targowych można zobaczyć ponad 10000 wystawców z 5 kontynentów i 180 krajów.

Czytaj całość…
 
Rok Szkoły Zawodowców. Postaw na konkret.


Ministerstwo Edukacji Narodowej od roku 2015 kładzie szczególny nacisk na kształcenie zawodowe.W związku z tym ogłoszono rok 2015 Rokiem Szkoły Zawodowców zaznaczając jednocześnie, że działania zaplanowane przez MEN, mające na celu odbudowanie szkolnictwa zawodowego podejmowane są nie tylko w roku szkolnym 2014/2015, ale będą kontynuowane w latach następnych.

Według Minister Edukacji Narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej  szkoły zawodowe nie powinny być postrzegane jako szkoły drugiego wyboru. Zapewniają bowiem solidne wykształcenie i jednocześnie uczą zawodu.

Czytaj całość…
 
Teatralny Ekonomik

 10 marca 2015 odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Teatralny w kategorii teatr. Na deskach GCK-u wystąpiły grupy teatralne z trzech gorlickich szkół.

Zespół Szkół Ekonomicznych  reprezentowała Grupa Teatralna „Teatr Mundi", która wywalczyła II miejsce przedstawiając fragmenty dramatu pt. „Szewcy" Stanisława Ignacego Witkiewicza. Młodzi aktorzy wykazali się prawdziwym talentem i świadomością aktorską mistrzowsko oddając charakter tej trudnej w odbiorze sztuki.

Czytaj całość…
 
Matematyczny ALFIK 2014. Wyniki

 W dniu 26 listopada 2014 roku odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych również brali w niej udział. Nadeszły ostateczne wyniki.

W matematycznej rozgrywce wzięło udział w całej Polsce 52 tysiące uczestników, w tym 31 uczniów z naszej szkoły z klas: IATE, ITH, II ATE, IIIATE. Najlepsi uczniowie z naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższe wyniki to:

Czytaj całość…
 
Polska w XX wieku - warsztaty ogólnopolskie.
 "Polska w XX wieku" - ogólnopolskie warsztaty historyczne Fundacji prof. Bronisława Geremka to program skierowany do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z całej Polski.

Spośród 196 zgłoszeń z całej Polski, które napłynęły do tegorocznej edycji konkursu kapituła Fundacji wybrała jedynie 15 osób. Dwie z tych osób, to uczniowie naszej szkoły - Karolina Cetnarowicz i Kamil Czyż. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Czytaj całość…
 
Stratedzy z Ekonomika
 Przed feriami odbyły się zawody powiatowe w szachach w których uczestniczyli Arkadiusz Bieszczad (III a TE), zajmując III miejsce i tuż za nim na IV miejscu znalazł się Karol Gryboś (II a TE). 
Obydwaj uczniowie reprezentowali naszą szkołę na zawodach wojewódzkich 11 lutego br. w Olkuszu. W rywalizacji z mocnymi zawodnikami z Małopolski zaprezentowali się bardzo dobrze, a Arkadiusz Bieszczad ostatecznie ukończył zawody na wysokim 14 miejscu.
Czytaj całość…
 
Nie samą nauką ..czyli dyskoteka

 Oczywiście w naszej szkole coś miłego znajdzie się dla każdego.

W ostatnim tygodniu przed feriami, przy okazji kiermaszu i walentynek samorząd uczniowski ściągnął w szkolne mury DJ'a, który przez kilka godzin bawił przybyłych uczniów i ich gości zestawem najlepszych hitów.

Dochód z biletów tradycyjnie zasilił kasę samorządu.

Czytaj całość…
 
Nie samą nauką ..czyli koncert

 Z racji trwających ferii i dzisiejszych ostatków przypominamy kilka zdjęć z koncertu, który samorząd szkolny zorganizował w połowie stycznia.

W godzinach wieczornych, pod opieką nauczycieli wystąpiło kilka zespołów reprezentujących bardzo różne muzyczne nurty od pop'u i rocka, przez punk-rock, aż do rapu. W tym czasie szkolną świetlicę odwiedziło sporo osób, również z innych szkół, a dochód zasilił kasę samorządu uczniowskiego.

Czytaj całość…
 
Wielki kiermasz walentynkowy
 Z okazji Dnia Św. Walentego, który już na dobre zagościł w naszym kalendarzu jako dzień wyjątkowy, uczniowie naszej szkoły zorganizowali okolicznościowy kiermasz słodkości połączony z różnymi atrakcjami. Całości towarzyszył oczywiście nieodzowny czerwony kolor.
Warto dodać, że cały dochód ze sprzedaży ciast, ciasteczek i innych frykasów przeznaczony będzie na promocję szkoły w zbliżającej się rekrutacji.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 nast. » koniec »»

SZKOŁA POLICEALNA

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2017): Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 
:: (C) 2017 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.