>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
270 dni 20 godzin 14 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11283012
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Kolejne wyróżnienia dla wolontariuszy z Ekonomika

 Po raz kolejny Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach i Kwiatonowickie Stowarzyszenie "HOMINI" zorganizowało w Gorlickim Centrum Kultury uroczystą Galę Wolontariatu, na której składane są podziękowania i wręczane wyróżnienia dla osób i instytucji aktywnie włączających się w pracę społeczną i pomoc drugiemu człowiekowi.

Oprócz statuetek "Anioła Wolontariatu" przyznawanej osobom fizycznym specjalne wyróżnienia otrzymało troje wolontariuszy, z czego dwójka z nich to uczniowie naszej szkoły: Sylwia Olszewska i Kacper Gucwa.

Czytaj całość…
 
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 27 listopada 2015r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli  w jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Do zawodów okręgowych zakwalifikował się Mateusz Habaj.

Czytaj całość…
 
Olimpiada Przedsiębiorczości - XI Edycja

 Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły aktywnie i z wieloma sukcesami biorą w niej udział. Hasło tegorocznej, jedenastej edycji to: Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność.

Czytaj całość…
 
Spotkania z pracodawcą (TR Ubezpieczenia)

 W dniu 3 grudnia 2015 roku miało miejsce wydarzenie z cyklu  „Spotkanie z lokalnym pracodawcą". Właściciel i pracownicy firmy Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko spotkali się z młodzieżą klasy trzeciej kształcącej się w zawodzie technik ekonomista.

Właściciel firmy przedstawił uczniom spostrzeżenia dotyczące obecnego rynku pracy. Młodzież dowiedziała się, jak przebiega proces rekrutacji do organizacji, jakie oczekiwania i wymagania stawiają przed nowymi pracownikami szefowie firm.

Czytaj całość…
 
Wicemistrzynie Powiatu po raz drugi

 30 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w badmintonie w ramach Licealiady 2015/16. Szkołę naszą reprezentowała drużyna chłopców w składzie Karp Tymoteusz, Tumidajewicz Dawid, oraz dziewczęta w składzie: Szura Gabriela, Grzywacz Natalia, Masztafiak Natalia. Damska część naszej reprezentacji zajęła wysokie drugie miejsce tym samym powtarzając ubiegłoroczny wynik.

Czytaj całość…
 
Spotkania z doradcą zawodowym OHP
 W obszarze pracownik i pracodawca w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się w miesiącu listopadzie 2015r. zajęcia z uczniami klasy czwartej technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa oraz technik ekonomista przeprowadzone przez Panią Małgorzatę Gawlik doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gorlicach.
Czytaj całość…
 
Dyskoteka, czyli nie sama nauką uczeń żyje

 Wzorem lat ubiegłych aktywni działacze szkolnego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dyskotekę dla wszystkich uczniów szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem klas I, które na tej imprezie przeszły tradycyjny chrzest.

Oprócz dobrej zabawy przy muzyce zaproszonego DJ'a reprezentanci klas I zmierzyli się w kilku zabawnych konkurencjach.

Czytaj całość…
 
Spedycja u Spedytorów

 W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klas - I Technikum Spedytorskiego,  I Technikum Ekonomicznego oraz III Technikum Ekonomicznego mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem firmy spedytorskiej Spedycja-Transport-Usługi "Bąba" z Nowego Sącza panią Anną Dopierałą.

Spotkanie pozwoliło na zestawienie szkolnej nauki z światem zawodowej praktyki.

Czytaj całość…
 
Chłopska Szkoła Biznesu - gra symulacyjna

 W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy III technik hotelarstwa prowadzili w dniu 19 listopada 2015r. rozgrywki realizując  projekt Małopolskiego Instytutu Kultury pt.: Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu".

Ekonomiczna gra planszowa inspirowana jest historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej.

Czytaj całość…
 
Firma otwarta na Spedytorów

 W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie klasy I Technikum Spedycyjnego odbyli zawodoznawczą wycieczkę do firmy spedycyjnej.

Uczniowie zostali oprowadzeni po wszystkich działach firmy przez specjalistę odpowiedzialnego za koordynację działań spedycyjnych. Młodzież mogła poznać praktyczną stronę zawodu oraz obejrzeć tabor samochodowy firmy. Kompleksowe odpowiedzi na pytania skierowane przez grupę wzbogaciły wiedzę uczniów i będą wykorzystywane w dalszej nauce.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

 W dniach 16-22 listopada 2015 roku po raz ósmy został zorganizowany w naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP realizujemy program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy" (www.junior.org.pl). Poszerzyliśmy swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy, budujemy pozytywne relacje z lokalnym biznesem,  umożliwiamy młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami życia gospodarczego.

Czytaj całość…
 
XIV edycja SIGG i kursu E-Learningowego

 Celem projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa oraz kurs e-learningowy" jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Organizatorem projektu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to symulacyjna gra inwestycyjna, która uczy inwestowania na giełdzie. Uczniowie naszej Szkoły w zespołach 2 do 4 osobowych inwestują wirtualne 20 000 zł. SIGG składa się z gry podstawowej realizowanej w terminie od 9 listopada 2015r. do 15 stycznia 2016r. oraz dogrywki, która będzie trwała od 3 do 31marca 2016r.

Czytaj całość…
 
Świadomie wybieramy przyszłość

W dniach 03 i 06.11 nasza szkoła gościła specjalistów od planowania kariery z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Nowym Sączu.

Panie Teresa Kupis, Barbara Lorek i Małgorzata Kwiatkowska pracujące w Centrum Informacji i Planowania Kariery przeprowadziły z uczniami klas IV TE i IV TA/TH zajęcia warsztatowe pomagające młodzieży zaplanować ich zawodową przyszłość.
Czytaj całość…
 
11 listopada 1918

 11 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada uczniowie oraz Poczet Sztandarowy szkoły wzięli udział w Powiatowym Święcie Niepodległości.

12 listopada upamiętniliśmy to wydarzenie uroczystą akademią. Ta lekcja historii przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Szafryny-Przepióry przypomniała bolesne wydarzenia, ale i radość z odzyskania wolności.

Czytaj całość…
 
Nauczyciele i uczniowie ZSE nagrodzeni
 21 października 2015r w Małopolskim Centrum Kultury „SOKÓŁ"  w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych zasłużonym nauczycielom i pracownikom oświaty.
6 listopada 2015r w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się uroczyste spotkanie, w czasie którego wręczono listy gratulacyjne potwierdzające otrzymanie Stypendium Ministra Edukacji Narodowej i  Prezesa Rady Ministrów.
Czytaj całość…
 
Spotkania z bankowcami - Światowy Dzień Oszczędzania

 Umiejętność gospodarowania własnymi zasobami finansowymi, można zaliczyć do kluczowych kompetencji potrzebnych ludziom w życiu. Dlatego nasza szkoła po raz siódmy aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej, edukacyjnej akcji społecznej: „Tydzień dla Oszczędzania" podejmując działania promujące ideę oszczędzania oraz podnoszące poziom edukacji młodzieży z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi.

Czytaj całość…
 
Hotelarze w hotelach (Margot 2015))

 Jak co roku młodzi kandydaci na techników hotelarstwa odwiedzają okoliczne hotele. Uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego mieli okazję w ostatnim czasie zwiedzić hotel Margot. Przesympatyczna pani Recepcjonistka oprowadziła grupę po całym obiekcie, w lobby natomiast przekazała dużą porcję wiedzy dotyczącą praktycznej strony wykonywania zawodu recepcjonisty. Młodzież miała także możliwość zadawania pytań, a odpowiedzi na nie znacznie wzbogaciły wiedzę zdobywaną w szkolnych ławkach.

Czytaj całość…
 
Pamięć o zmarłych to część kultury

 Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych.

28 października uczniowie klasy wolontariackiej - II TE - odwiedzili groby byłych nauczycieli, pracowników, absolwentów oraz mogiły żołnierzy spoczywających na cmentarzu.

Młodzież złożyła kwiaty i znicze oraz w zadumie odmówiła modlitwę w intencji tych, którzy tworzyli historię Szkoły i regionu.

Czytaj całość…
 
Mini wykład w MAXI sprawie - profilaktyka
 27 października Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Opolu we współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach zorganizował prelekcję dla uczniów na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Celem spotkania było podniesienie świadomości rosnącego zagrożenia chorobą, a także uświadomienie dziewczętom, że rak odpowiednio wcześnie wykryty, może być całkowicie wyleczalny.
Czytaj całość…
 
Moje Finanse - innowacja w edukacji

 W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole w klasach drugich: technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa oraz w klasie pierwszej technik hotelarstwa i III technik ekonomista realizowany jest Program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Moje finanse w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości oraz innych przedmiotów ekonomicznych, a także na zajęciach pozalekcyjnych.

Czytaj całość…
 
Kiedyś Cię znajdę - Rekolekcje maturzystów
 W dniach od 18 do 20 października niemalże całą klasą uczestniczyliśmy w rekolekcjach zatytułowanych „Kiedyś Cię znajdę, znajdę Cię". Odbyły się one w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania w Lipinkach. Naszym opiekunem i zarazem organizatorem tego wydarzenia był ks. Tomasz Rusyn, a z pomocą przyszli mu animatorzy: Magda, Sylwia, Kasia, Magda i Tomek.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.