>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
215 dni 3 godzin 32 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11717294
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Dzień Otwarty w ZSE 2016
Zapraszamy na fotorelację z Dnia Otwartego,
podczas którego mury naszej szkoły odwiedziło kilkuset Gimnazjalistów
  
Czytaj całość…
 
Brązowy medal w półfinałach wojewódzkich

 11 marca w hali sportowej gorlickiego OSiR-u  siatkarki z Ekonomika zmierzyły się z drużynami z Nowego Sącza, Limanowej oraz  Starego Sącza w ramach turnieju  półfinałowego Małopolskiej Licealiady. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Po wyczerpującym turnieju reprezentantki naszego Powiatu wywalczyły brązowy medal. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie a atmosfera stworzona przez uczniów gorlickiego Ekonomika sprawiła że długo pozostanie on w naszej pamięci.

Czytaj całość…
 
Dobra passa trwa! Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!

 Dnia 9 marca 2016r. w hali sportowej w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt.

W zawodach rozgrywanych systemem grupowo pucharowym uczestniczyło sześć zespołów. Nasza drużyna wygrywając kolejno z I LO Kromer 3:0 i ZSnr1 2:0 awansowała do finału. W meczu o pierwsze miejsce spotkaliśmy się z broniącymi tytułu zawodniczkami z ZSZ Biecz, by po dobrym spotkaniu pokonać miejscowe 2:1 i wywalczyć w kolejnej dyscyplinie złoto dla Ekonomika.

Czytaj całość…
 
Alfik matematyczny 2015

 W listopadzie 2015 odbył się w naszej szkole etap szkolny XXI edycji konkursu Ogólnopolskiego "Alfik matematyczny 2015".

W konkursie wzięło udział 24 uczestników - uczniów klas: IATE, ITH,  IIATE, IIIATE Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, który trwał 90 minut i zawierał 28 pytań. Nadmieniamy, że w matematycznej rozgrywce w całej Polsce wzięło udział 62 tysiące uczestników. Oto wyniki konkursu:

Czytaj całość…
 
Chłopska szkoła biznesu - etap szkolny

 29.02.2016. uczniowie klasy III HOT uczestniczyli w szkolnym etapie gry Chłopska Szkoła Biznesu, który został przeprowadzony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa.

Gra Chłopska Szkoła Biznesu ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmu wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. 

Czytaj całość…
 
Olimpiada przedsiębiorczości - etap okręgowy

 Olimpiada jest organizowana przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięć największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zawody okręgowe miały miejsce 3 marca 2016 roku  w siedzibie Komitetu Okręgowego Olimpiady w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czytaj całość…
 
Ekonomik na fali - piłkarki ręczne ze złotem

 Po sukcesach siatkarek i piłkarzy z Ekonomika swoim sukcesem mogą się pochwalić piłkarki ręczne, które 29 lutego w hali sportowej w Bieczu wzięły udział w Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju zgłosiły się  4 szkoły, zawody rozegrano systemem „każdy z każdym".

Dziewczęta z naszej szkoły  już od pierwszego meczu pokazały determinację i wolę walki dążąc krok po kroku do zwycięstwa w kolejnych meczach i całym turniej.

Czytaj całość…
 
VI Międzyszkolny DUET Lingwistyczny

 3 lutego 2016 roku odbył się etap wewnętrzny VI Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET", w którym wzięło udział 43 uczniów naszej Szkoły.

Do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Łopatka uczennica klasy IV TE. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie z zakresu dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego oraz angielskiego i rosyjskiego
Czytaj całość…
 
XIX Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

 W lutym 2016 roku Natalia Siwiak uczennica klasy IV TE reprezentowała szkołę w XIX edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych, który odbywał się w Stowarzyszeniu Głównych Księgowych Oddział w Krakowie.

Natalia Siwiak pomyślnie przeszła I etap konkursu i zakwalifikowała się do II etapu.

Czytaj całość…
 
Ekonomik teatralnie - XVI konkurs powiatowy

 Miło nam zawiadomić, że grupa teatralna MUNDI w XVI Konkursie Recytatorsko-Teatralnym im. Jana Pawła II wywalczyła drugie miejsce. Nagrodą dla szkoły było urządzenie wielofunkcyjne.

Teatr Mundi działa już 10 lat z sukcesami. W tym czasie grupa teatralna reprezentowała szkołę w przeglądach powiatowych  jak również konkursach recytatorskich m.in. w Krakowie.

Czytaj całość…
 
Szkoła otwarta - szkoła aktywna

 II miejsce w konkursie „Szkoła otwarta - szkoła aktywna", zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty  w Krakowie, jest potwierdzeniem aktywności i zaangażowania uczniów w życie szkoły  i środowiska lokalnego.

Celem konkursu było promowanie idei współpracy przedszkoli i szkół z organizacjami pozarządowymi służącej wzbogacaniu oferty programowej szkół i budowaniu podstaw edukacji obywatelskiej dzieci i młodzieży.

Czytaj całość…
 
Certyfikat Wiarygodnej Szkoły po raz kolejny!

 Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach zyskał uznanie w programie Wiarygodna Szkoła.

Certyfikat ten przyznawany jest szkołom, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Czytaj całość…
 
Tytuł Mistrzyń Powiatu w Siatkówce obroniony

 5 lutego na hali w Bobowej reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

Do turnieju przystąpiło siedem drużyn, które rozegrały swoje mecze w  dwóch grupach.

Siatkarki z Ekonomika w tej fazie rozgrywek zmierzyły się z uczennicami z Budowlanki, Górki oraz Zespołu Szkół Technicznych, a odnosząc kolejno trzy zwycięstwa zapewniły sobie udział w finale.

Czytaj całość…
 
Gol na wagę zlota - Ekonomik mistrzem Powiatu

 Dnia 15.01.2016r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiło się aż 10 drużyn, które rozlosowane zostały do trzech grup.

Nasza szkoła trafiła do grupy 4 drużynowej zwyciężając w pięknym stylu kolejne mecze: ZSE - ZST 7 : 0, ZSE - ZSZ BOBOWA 3 : 0, ZSE - HAŃCZOWA 5 : 1. Dało to awans do grupy finałowej razem z LO Kromer i ZSZ Biecz.

Czytaj całość…
 
Wyniki EWD 2015

 Edukacyjna Wartość Dodana (EWD) to wskaźnik efektywności nauczania (przyrostu wiedzy) w danej szkole i obliczany jest na podstawie danych (wyników egzaminów zewnętrznych) z trzech ostatnich lat. Jest to porównanie tzw. danych na wejściu (czyli poziomu wiedzy i umiejętności z jakimi uczniowie przychodzą do szkoły) i tzw. danych na wyjściu (czyli poziom wiedzy i umiejętności z jakimi kończą szkołę)

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach osiąga w tych zestawieniach bardzo dobre wyniki.

Czytaj całość…
 
Powiatowe zawody szachowe


Dnia 11 stycznia w sali ZSZ w Gorlicach odbyły się Powiatowe zawody w szachach.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Aleksandra Łopatka (II miejsce), Katarzyna Musiał (III miejsce), Natalia Siwiak (IV miejsce), tym samym zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich w Olkuszu.


Czytaj całość…
 
Wieczór kolęd 2016


Przy okazji zebrań z rodzicami Samorząd Uczniowski zorganizował coroczny wieczór kolęd pod hasłem "I zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo".

Na szkolnej auli w przytulnej atmosferze uczniowie klas I TE, TST i II TOT przedstawili krótko historie związane z najbardziej znanymi kolędami oraz wspólnie z zebranymi na sali je odśpiewali.

Czytaj całość…
 
Ranking Perspektyw 2016
 Od kilku lat w styczniu ukazuje się Ranking szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY, który ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w kraju. W rankingu ogólnopolskim publikowanych jest jedynie 500 liceów i 300 techników. Oprócz tego tworzone są rankingi wojewódzkie, w których znajduje się 100 najlepszych placówek.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach zajmuje zwykle dobre miejsca w rankingu wojewódzkim, a w roku 2014 uzyskał tytuł brązowej szkoły dostając się do rankingu ogólnopolskiego. Tego roku uplasowaliśmy się na 59. pozycji, co jest drugim wynikiem wśród techników w naszym Powiecie.
Czytaj całość…
 
Lekcja historii w CKPiU


12 stycznia 2016 r. o godz. 14.00 w sali im. Franciszka Janika w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach uczniowie klasy I TH wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią dr hab. Elżbietą Rączy oraz panem Michałem Kaliszem z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie, połączonym z prezentacją ich książki pt. „Dzieje społeczności żydowskiej powiatu gorlickiego podczas okupacji niemieckiej 1939-1945".

Czytaj całość…
 
Kolędowanie pokoleń


Na zakończenie projektu „Czas na wolontariat", który realizowaliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach  postanowiliśmy (klasa wolontariacka II TE) zrobić niespodziankę swoim podopiecznym. Zorganizowaliśmy wspólne kolędowanie.

Do tego dnia solidnie się przygotowywaliśmy. Chcieliśmy jak najlepiej wypaść. Wyszło wspaniale...

Czytaj całość…
 
Edukacja w XXI wieku - konferencja

 Wydział Zamiejscowy Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Krakowie oraz Rada Miasta Krakowa zorganizowali  9 stycznia 2016 roku w Urzędzie Miasta w Krakowie konferencję naukową skierowaną do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i doradców zawodowych -  EDUKACJA W XXI WIEKU - PROBLEMY I WYZWANIA.

Na konferencji wystąpiła pani dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach Grażyna Pabis-Mazur, wygłosiła referat na temat: "Możliwości i wyzwania dla kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami - na przykładzie dobrych praktyk Zespołu Szkół Ekonomicznych".

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.