>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
270 dni 20 godzin 48 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11282789
Odwiedza nas 1 gość
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Święto Konstytucji 3 maja. 225 rocznica.

 Początek maja to w naszym kraju seria świąt patriotycznych. 1 maja to Święto Pracy, dzień później Polacy obchodzą Święto Flagi Narodowej, a 3 maja to Święto Konstytucji..

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów (3 maja 1791r) Samorząd Uczniowski ZSE wraz z klasami I przygotował specjalny program.

Był to pierwszy tego typu akt prawny w Europie, a drugi po Stanach Zjednoczonych na świecie.

Czytaj całość…
 
Sukces w jubileuszowej olimpiadzie rolniczej

 Eliminacje okręgowe jubileuszowej XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbywały się w dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu.

W zawodach tych w dziesięciu blokach tematycznych wzięło udział 155 uczniów z 71 szkół z 6 województw, w tym Jakub Szelec z ZSE Gorlice, który w swoim bloku tematycznym zajął miejsce III.

Czytaj całość…
 
Wirtualny menedżer 4
 Od kilku tygodni, nasi uczniowie biorą udział w konkursie internetowym: "Wirtualny Menedżer 4" organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Uczestnicy po 2-dniowym szkoleniu przystąpili do rozgrywek, wcielając się w administracje firmy rowerowej. Uczniowie są obecni przy całym procesie wirtualnej produkcji jak i sprzedaży. Czuwają również nad marketingiem i innowacyjnością swoich produktów.
Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości 2016. XIII edycja.

 W dniu 20 kwietnia 2016 roku 29 uczniów z klasy II technik handlowiec oraz technik obsługi turystycznej wzięło udział w trzynastej edycji ogólnopolskiego Programu „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

Czytaj całość…
 
Podwójne podium w Turnieju Motoryzacyjnym

 20 kwietnia 2016 roku, w ZST w Gorlicach, po raz 15. odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. W zawodach udział wzięło siedem drużyn, w tym dwie drużyny z naszej szkoły. Po bardzo pasjonującej rywalizacji pierwsza drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce, natomiast nasz drugi zespół zajął miejsce III. Na miejscu II uplasował się Zespól Szkół Technicznych w Gorlicach.

Tym samym poprawiliśmy wyniki z zeszłego roku, gdzie nasze drużyny zajęły miejsca I i IV.

Czytaj całość…
 
Finał Olimpiady Handlowo-Menedżerskiej

 W dniach 14-15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej zorganizowano finał ogólnopolski I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Do finału zakwalifikowało się 62 najlepszych w kraju uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych i z 37 miejscowości. W gronie tym znalazł się Karol Gryboś uczeń naszej szkoły, który wystąpił w finale ogólnopolskim, zajmując miejsce w drugiej dziesiątce wśród finalistów.  

Czytaj całość…
 
Piłkarki ręczne na zawodach rejonowych

 Drużyna z Ekonomika, po zwycięstwie w zawodach powiatowych  w piłce ręcznej reprezentowała  ziemię gorlicką podczas  turnieju  rejonowego  w Nowym Sączu, gdzie  ostatecznie zajęła IV miejsce.

W trakcie tych zawodów nasze dziewczęta miały okazję  zmierzyć się z zespołami w których występowały zawodniczki  trenujące w sądeckich klubach. 

Czytaj całość…
 
Mamy Finał Olimpiady WiUH-M

 18 grudnia 2015 r. odbyły się eliminacje szkolne I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Temat wiodący bieżącej edycji to: „Rynek pracy w Polsce - wyzwania, szanse i zagrożenia".

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów z klasy III TE. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe o charakterze ogólnym oraz z zakresu tematu wiodącego.
Czytaj całość…
 
Powiatowy konkurs historyczny

 17 marca 2016r. uczniowie ZSE wzięli udział w powiatowym konkursie historycznym W kręgu cywilizacji łacińskiej - 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce" - 50-lecie milenium chrztu Polski.

Konkurs przebiegał w 2 formach: wiedzy historycznej i fotograficznej. Zakres tematyczny konkursu wiedzy był szeroki i obejmował zagadnienia od przyjęcia chrztu przez Piastów po obecny udział Kościoła w kształtowaniu się tożsamości narodowej Polaków.

Czytaj całość…
 
Kiermasz wielkanocny 2016

 Wiosenne kiermasze wielkanocne to już stały punkt programu w naszej szkole.

Dzięki przygotowanym przez nauczycieli, uczniów i rodziców wypiekom wspomagamy fundusz promocji szkoły, a przy okazji mamy szansę nabyć atrakcyjne, okazjonalne i smaczne dekoracje świąteczne.

Kiermasz odbywa się 22 i 23 marca. Zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Pstrykaj fote i wygrywaj - konkurs dla klas. Wyniki!

23 marca wśród wszystkich obecnych w szkole uczniów przeprowadzono głosowanie na najfajniejszą fotografię klasową.

W głosowaniu wzięło udział 285 uczniów. Uczennice klasy IV HOT - Kinga Pasterska i Angelika Ciarka - pod okiem reszty klasy i pani Agnieszki Barszcz przeliczyły głosy. I uwaga, uwaga... zwyciężyła klasa...
4 Technikum Agrobiznesu/Technikum Handlowe.

Czytaj całość…
 
Dzień Otwarty w ZSE 2016
Zapraszamy na fotorelację z Dnia Otwartego,
podczas którego mury naszej szkoły odwiedziło kilkuset Gimnazjalistów
  
Czytaj całość…
 
Brązowy medal w półfinałach wojewódzkich

 11 marca w hali sportowej gorlickiego OSiR-u  siatkarki z Ekonomika zmierzyły się z drużynami z Nowego Sącza, Limanowej oraz  Starego Sącza w ramach turnieju  półfinałowego Małopolskiej Licealiady. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Po wyczerpującym turnieju reprezentantki naszego Powiatu wywalczyły brązowy medal. Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie a atmosfera stworzona przez uczniów gorlickiego Ekonomika sprawiła że długo pozostanie on w naszej pamięci.

Czytaj całość…
 
Dobra passa trwa! Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!

 Dnia 9 marca 2016r. w hali sportowej w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt.

W zawodach rozgrywanych systemem grupowo pucharowym uczestniczyło sześć zespołów. Nasza drużyna wygrywając kolejno z I LO Kromer 3:0 i ZSnr1 2:0 awansowała do finału. W meczu o pierwsze miejsce spotkaliśmy się z broniącymi tytułu zawodniczkami z ZSZ Biecz, by po dobrym spotkaniu pokonać miejscowe 2:1 i wywalczyć w kolejnej dyscyplinie złoto dla Ekonomika.

Czytaj całość…
 
Alfik matematyczny 2015

 W listopadzie 2015 odbył się w naszej szkole etap szkolny XXI edycji konkursu Ogólnopolskiego "Alfik matematyczny 2015".

W konkursie wzięło udział 24 uczestników - uczniów klas: IATE, ITH,  IIATE, IIIATE Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, który trwał 90 minut i zawierał 28 pytań. Nadmieniamy, że w matematycznej rozgrywce w całej Polsce wzięło udział 62 tysiące uczestników. Oto wyniki konkursu:

Czytaj całość…
 
Chłopska szkoła biznesu - etap szkolny

 29.02.2016. uczniowie klasy III HOT uczestniczyli w szkolnym etapie gry Chłopska Szkoła Biznesu, który został przeprowadzony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa.

Gra Chłopska Szkoła Biznesu ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmu wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. 

Czytaj całość…
 
Olimpiada przedsiębiorczości - etap okręgowy

 Olimpiada jest organizowana przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięć największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zawody okręgowe miały miejsce 3 marca 2016 roku  w siedzibie Komitetu Okręgowego Olimpiady w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czytaj całość…
 
Ekonomik na fali - piłkarki ręczne ze złotem

 Po sukcesach siatkarek i piłkarzy z Ekonomika swoim sukcesem mogą się pochwalić piłkarki ręczne, które 29 lutego w hali sportowej w Bieczu wzięły udział w Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju zgłosiły się  4 szkoły, zawody rozegrano systemem „każdy z każdym".

Dziewczęta z naszej szkoły  już od pierwszego meczu pokazały determinację i wolę walki dążąc krok po kroku do zwycięstwa w kolejnych meczach i całym turniej.

Czytaj całość…
 
VI Międzyszkolny DUET Lingwistyczny

 3 lutego 2016 roku odbył się etap wewnętrzny VI Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET", w którym wzięło udział 43 uczniów naszej Szkoły.

Do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Łopatka uczennica klasy IV TE. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie z zakresu dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego oraz angielskiego i rosyjskiego
Czytaj całość…
 
XIX Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

 W lutym 2016 roku Natalia Siwiak uczennica klasy IV TE reprezentowała szkołę w XIX edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych, który odbywał się w Stowarzyszeniu Głównych Księgowych Oddział w Krakowie.

Natalia Siwiak pomyślnie przeszła I etap konkursu i zakwalifikowała się do II etapu.

Czytaj całość…
 
Ekonomik teatralnie - XVI konkurs powiatowy

 Miło nam zawiadomić, że grupa teatralna MUNDI w XVI Konkursie Recytatorsko-Teatralnym im. Jana Pawła II wywalczyła drugie miejsce. Nagrodą dla szkoły było urządzenie wielofunkcyjne.

Teatr Mundi działa już 10 lat z sukcesami. W tym czasie grupa teatralna reprezentowała szkołę w przeglądach powiatowych  jak również konkursach recytatorskich m.in. w Krakowie.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.