>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
215 dni 3 godzin 17 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11717376
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Konkurs Przedsiębiorczości dla ZSE!

 3 czerwca w ZS nr 1 w Gorlicach miał miejsce finał IV. Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Do zmagań z 40 pytaniami dotyczącymi programu nauczania przedsiębiorczości w szkole ponadgimnazjalnej przystąpiło 25 uczniów z 6 szkół powiatu gorlickiego.

Bezkonkurencyjni byli uczniowie z ZSE Gorlice, którzy pewnie zajęli dwa pierwsze miejsca.

Czytaj całość…
 
Dzień Sportu Szkolnego 2016

W środę 1 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Sportu Szkolnego. Po raz kolejny dziewczęta zmierzyły się w turnieju siatkarskim, natomiast chłopcy stoczyli bój na boisku piłki nożnej. Zaciętej międzyklasowej rywalizacji towarzyszył  doping  całej społeczności szkolnej, a wspaniała pogoda i możliwość zjedzenia kiełbasy z grilla  stworzyła niepowtarzalną piknikową atmosferę.

Czytaj całość…
 
Marsz żonkilowy

 W niedzielę 22 maja 2016 r. klasa wolontariacka II Technik Ekonomista wzięła udział w VII Marszu Żonkilowym organizowanym przez Lokalne Centrum Wolontariatu.

W ten sposób od 7 lat lokalna społeczność obchodzi Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Finał marszu tradycyjnie odbył się na Jarmarku Pogórzańskim.

Czytaj całość…
 
VI Ogólnopolski Konkurs - Wielcy Polacy XX wieku

 Uczennica klasy III TE Justyna Przybyłowicz wzięła udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym Wielcy Polacy XX wieku pisząc pracę na temat: „Św. Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński i prof. Mieczysław A. Krąpca OP w obronie praw człowieka, praw rodziny i praw narodu".

Organizatorami konkursu byli: Fundacja Deo et Patriae im. o. prof. Mieczysława A. Krąpca, Polskie Towarzystwo Filozofii Systematycznej oraz Katedra Metafizyki Wydziału Filozofii KUL Jana Pawła II.

Czytaj całość…
 
Zjazd szkół imienia Jana Pawła II

 W dniu 13 maja 2016 r. klasa I HOT wraz z księdzem Tomaszem Rusynem uczestniczyła w Pierwszym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego. Rozpoczął się on od Mszy świętej w kościele w Tyczynie.

W zjeździe uczestniczyło sporo młodzieży z różnych szkól, których patronem jest Jan Paweł II. Po Mszy udaliśmy się na halę sportową, gdzie odbyło się spotkanie z Piotrkiem i Jackiem, którzy tworzą zespół „Wyrwani z niewoli". Muzyka, którą tworzą to hip hop chrześcijański.

Czytaj całość…
 
Gra ekonomiczna - Jak osiągnąć sukces?

 Uczniowie klasy III TE uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach w formie symulacyjnej gry ekonomicznej  „Jak osiągnąć sukces?".

Celem warsztatów było  pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych - tj. osobom w niedługim czasie wkraczającym na rynek pracy - że poziom życia i tzw. sukces życiowy zależy w dużym stopniu od decyzji zawodowych oraz racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi.

Czytaj całość…
 
Opowiem ci o wolnej Polsce - finał w stolicy

 Uczniowie naszej szkoły Katarzyna Hływa, Julia Duć i Arkadiusz Tarsa z klasy II Technik Ekonomista zakwalifikowali się na finał programu „Opowiem ci o wolnej Polsce", który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 czerwca 2016r.

Uczniowie znajdą się w grupie 25 zespołów z całej Polski.

Czytaj całość…
 
Laureatka konkursu miłosników ziemi gorlickiej

 5 maja 2016r. w auli Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się II etap XXII edycji konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej pod hasłem "Znany absolwent  mojej  szkoły, który rozsławił/rozsławia Ziemię Gorlicką w kraju, a może również w świecie".

Kinga Rachel, uczennica klasy I Technik Obsługi Turystycznej w ZSE, została laureatką tego konkursu zajmując II miejsce.

Czytaj całość…
 
Międzyszkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

 W Międzyszkolnym Konkursie Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись» w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie naszą szkołę reprezentowały Amanda Gorgosz, Natalia Konopka i Paulina Pawełczak z klasy IV TOT.

W konkursie udział wzięli uczniowie z III LO w Tarnowie, technikum z obrębu miasta Tarnowa, I LO w Dębicy, I LO w Mielcu oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

Czytaj całość…
 
Powodzenia dla maturzystów z ZSE Gorlice

 W piątek 29 kwietnia uroczyście zakończyli edukację maturzyści z ZSE Gorlice. Podczas akademii dyplomy z wyróżnieniem oraz stypendia wręczył Pan Starosta Karol Górski oraz Pani dyrektor Grażyna Pabis-Mazur.

Tradycyjnie odbyło się również przekazanie klasom młodszym sztandaru szkoły, a klasy III przygotowały krótki, humorystyczny program artystyczny.

ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS EGZAMINÓW MATURALNYCH!
Czytaj całość…
 
Święto Konstytucji 3 maja. 225 rocznica.

 Początek maja to w naszym kraju seria świąt patriotycznych. 1 maja to Święto Pracy, dzień później Polacy obchodzą Święto Flagi Narodowej, a 3 maja to Święto Konstytucji..

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów (3 maja 1791r) Samorząd Uczniowski ZSE wraz z klasami I przygotował specjalny program.

Był to pierwszy tego typu akt prawny w Europie, a drugi po Stanach Zjednoczonych na świecie.

Czytaj całość…
 
Sukces w jubileuszowej olimpiadzie rolniczej

 Eliminacje okręgowe jubileuszowej XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbywały się w dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu.

W zawodach tych w dziesięciu blokach tematycznych wzięło udział 155 uczniów z 71 szkół z 6 województw, w tym Jakub Szelec z ZSE Gorlice, który w swoim bloku tematycznym zajął miejsce III.

Czytaj całość…
 
Wirtualny menedżer 4
 Od kilku tygodni, nasi uczniowie biorą udział w konkursie internetowym: "Wirtualny Menedżer 4" organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Uczestnicy po 2-dniowym szkoleniu przystąpili do rozgrywek, wcielając się w administracje firmy rowerowej. Uczniowie są obecni przy całym procesie wirtualnej produkcji jak i sprzedaży. Czuwają również nad marketingiem i innowacyjnością swoich produktów.
Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości 2016. XIII edycja.

 W dniu 20 kwietnia 2016 roku 29 uczniów z klasy II technik handlowiec oraz technik obsługi turystycznej wzięło udział w trzynastej edycji ogólnopolskiego Programu „DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

Czytaj całość…
 
Podwójne podium w Turnieju Motoryzacyjnym

 20 kwietnia 2016 roku, w ZST w Gorlicach, po raz 15. odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. W zawodach udział wzięło siedem drużyn, w tym dwie drużyny z naszej szkoły. Po bardzo pasjonującej rywalizacji pierwsza drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce, natomiast nasz drugi zespół zajął miejsce III. Na miejscu II uplasował się Zespól Szkół Technicznych w Gorlicach.

Tym samym poprawiliśmy wyniki z zeszłego roku, gdzie nasze drużyny zajęły miejsca I i IV.

Czytaj całość…
 
Finał Olimpiady Handlowo-Menedżerskiej

 W dniach 14-15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej zorganizowano finał ogólnopolski I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Do finału zakwalifikowało się 62 najlepszych w kraju uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych i z 37 miejscowości. W gronie tym znalazł się Karol Gryboś uczeń naszej szkoły, który wystąpił w finale ogólnopolskim, zajmując miejsce w drugiej dziesiątce wśród finalistów.  

Czytaj całość…
 
Piłkarki ręczne na zawodach rejonowych

 Drużyna z Ekonomika, po zwycięstwie w zawodach powiatowych  w piłce ręcznej reprezentowała  ziemię gorlicką podczas  turnieju  rejonowego  w Nowym Sączu, gdzie  ostatecznie zajęła IV miejsce.

W trakcie tych zawodów nasze dziewczęta miały okazję  zmierzyć się z zespołami w których występowały zawodniczki  trenujące w sądeckich klubach. 

Czytaj całość…
 
Mamy Finał Olimpiady WiUH-M

 18 grudnia 2015 r. odbyły się eliminacje szkolne I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Temat wiodący bieżącej edycji to: „Rynek pracy w Polsce - wyzwania, szanse i zagrożenia".

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów z klasy III TE. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe o charakterze ogólnym oraz z zakresu tematu wiodącego.
Czytaj całość…
 
Powiatowy konkurs historyczny

 17 marca 2016r. uczniowie ZSE wzięli udział w powiatowym konkursie historycznym W kręgu cywilizacji łacińskiej - 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce" - 50-lecie milenium chrztu Polski.

Konkurs przebiegał w 2 formach: wiedzy historycznej i fotograficznej. Zakres tematyczny konkursu wiedzy był szeroki i obejmował zagadnienia od przyjęcia chrztu przez Piastów po obecny udział Kościoła w kształtowaniu się tożsamości narodowej Polaków.

Czytaj całość…
 
Kiermasz wielkanocny 2016

 Wiosenne kiermasze wielkanocne to już stały punkt programu w naszej szkole.

Dzięki przygotowanym przez nauczycieli, uczniów i rodziców wypiekom wspomagamy fundusz promocji szkoły, a przy okazji mamy szansę nabyć atrakcyjne, okazjonalne i smaczne dekoracje świąteczne.

Kiermasz odbywa się 22 i 23 marca. Zapraszamy!

Czytaj całość…
 
Pstrykaj fote i wygrywaj - konkurs dla klas. Wyniki!

23 marca wśród wszystkich obecnych w szkole uczniów przeprowadzono głosowanie na najfajniejszą fotografię klasową.

W głosowaniu wzięło udział 285 uczniów. Uczennice klasy IV HOT - Kinga Pasterska i Angelika Ciarka - pod okiem reszty klasy i pani Agnieszki Barszcz przeliczyły głosy. I uwaga, uwaga... zwyciężyła klasa...
4 Technikum Agrobiznesu/Technikum Handlowe.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.