>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
14 dni 17 godzin 51 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 11014191
Odwiedza nas 1 gość
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Certyfikat w ogólnopolskim konkursie dla ZSE

 Miło nam poinformować, że szkoła otrzymała CERTYFIKAT „BIBLIOTEKA - SZKOLNE CENTRUM KULTURY" w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Konkurs trwał od października 2015 r. do marca 2016 r. i wzięło w nim udział 32 uczniów. Celem konkursu była promocja biblioteki jako kulturalnego centrum szkoły.

Czytaj całość…
 
I miejsce w konkursie plastycznym PWSZ

 Organizatorem konkursu plastycznego "Wokół  symboli architektury Rosji" był Instytut Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

I miejsce zdobył uczeń ZSE Gorlice Damian Siuta z klasy I TE za pracę wykonaną z plasteliny.

Czytaj całość…
 
50.lecie MATURY. 1966-2016.

 4 czerwca 2016r  odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach spotkanie absolwentów po 50 latach od ukończenia szkoły.

Absolwenci rocznika 1966 wraz z wychowawcą panem Mieczysławem Grądalskim, nauczycielami panią Janiną Brzozowską, Kazimierzem Szydło  świętowali swój Złoty Jubileusz.

Było to pierwsze po latach spotkanie w murach szkoły.
Czytaj całość…
 
Grzegorz Drąg laureatem konkursu historycznego

 Uczeń klasy II TE Grzegorz Drąg został laureatem konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości"

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był  do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

Czytaj całość…
 
2. miejsce w plażówce dla dziewcząt

 7 czerwca na piaszczystych boiskach OSiR'u odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Gorlickiego w Siatkówce Plażowej.

Z przyjemnością informujemy, że nasza żeńska drużyna w składzie: Klaudia Taboł i Natalia Masztafiak (II HOT) zajęła II miejsce!, natomiast Dagmara Krok i Siuta Sylwia (I SpT)  uplasowały się na IV miejscu.

Czytaj całość…
 
XVIII Rajd im. Jana Pawła II

 W czwartek 9 czerwca 2016 roku odbył się XVIII Rajd im. Jana Pawła II. Tego roku organizatorami rajdu byli: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach,  Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz  Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

W rajdzie wzięła udział rekordowa ilość 177 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce.

Czytaj całość…
 
Sukces grupy projektowej "Opowiem Ci o wolnej Polsce"

 W dniach 6-7 czerwca 2016 roku w Warszawie grupa projektowa z klasy II TE w składzie: Arek Tarsa, Kasia Hływa i Julia Duć, pod opieką Pani Pauliny Kwiatek uczestniczyła w konferencji podsumowującej 9. edycję projektu "Opowiem Ci o wolnej Polsce - Spotkania młodzieży ze świadkiem historii".

Projekt jest inicjatywą przygotowaną i realizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Czytaj całość…
 
Warsztaty w PWSZ w Nowym Sączu

 Młodzież naszej szkoły w maju 2016 r. uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Uczniowie klas I technik ekonomista, II technik handlowiec, II technik obsługi turystycznej pogłębiali swoją wiedzę, doskonalili umiejętności zawodowe na następujących zajęciach przeprowadzonych przez pracowników naukowych Uczelni:

Czytaj całość…
 
Targi Regionów w Chorzowie

 Od 13 do 15 maja 2016 r. w centrum  Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie gościła kolejna edycja targów turystyki weekendowej „Atrakcje Regionów”. Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o stoisko wystawiennicze reprezentujące  nasz region, region Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan.

Pomocy przy organizacji i realizacji wyjazdu udzieliła m.in. nasza szkoła.

Czytaj całość…
 
Konkurs Przedsiębiorczości dla ZSE!

 3 czerwca w ZS nr 1 w Gorlicach miał miejsce finał IV. Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości. Do zmagań z 40 pytaniami dotyczącymi programu nauczania przedsiębiorczości w szkole ponadgimnazjalnej przystąpiło 25 uczniów z 6 szkół powiatu gorlickiego.

Bezkonkurencyjni byli uczniowie z ZSE Gorlice, którzy pewnie zajęli dwa pierwsze miejsca.

Czytaj całość…
 
Dzień Sportu Szkolnego 2016

W środę 1 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Sportu Szkolnego. Po raz kolejny dziewczęta zmierzyły się w turnieju siatkarskim, natomiast chłopcy stoczyli bój na boisku piłki nożnej. Zaciętej międzyklasowej rywalizacji towarzyszył  doping  całej społeczności szkolnej, a wspaniała pogoda i możliwość zjedzenia kiełbasy z grilla  stworzyła niepowtarzalną piknikową atmosferę.

Czytaj całość…
 
Marsz żonkilowy

 W niedzielę 22 maja 2016 r. klasa wolontariacka II Technik Ekonomista wzięła udział w VII Marszu Żonkilowym organizowanym przez Lokalne Centrum Wolontariatu.

W ten sposób od 7 lat lokalna społeczność obchodzi Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Finał marszu tradycyjnie odbył się na Jarmarku Pogórzańskim.

Czytaj całość…
 
VI Ogólnopolski Konkurs - Wielcy Polacy XX wieku

 Uczennica klasy III TE Justyna Przybyłowicz wzięła udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym Wielcy Polacy XX wieku pisząc pracę na temat: „Św. Jan Paweł II, Prymas Stefan Wyszyński i prof. Mieczysław A. Krąpca OP w obronie praw człowieka, praw rodziny i praw narodu".

Organizatorami konkursu byli: Fundacja Deo et Patriae im. o. prof. Mieczysława A. Krąpca, Polskie Towarzystwo Filozofii Systematycznej oraz Katedra Metafizyki Wydziału Filozofii KUL Jana Pawła II.

Czytaj całość…
 
Zjazd szkół imienia Jana Pawła II

 W dniu 13 maja 2016 r. klasa I HOT wraz z księdzem Tomaszem Rusynem uczestniczyła w Pierwszym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II Województwa Podkarpackiego. Rozpoczął się on od Mszy świętej w kościele w Tyczynie.

W zjeździe uczestniczyło sporo młodzieży z różnych szkól, których patronem jest Jan Paweł II. Po Mszy udaliśmy się na halę sportową, gdzie odbyło się spotkanie z Piotrkiem i Jackiem, którzy tworzą zespół „Wyrwani z niewoli". Muzyka, którą tworzą to hip hop chrześcijański.

Czytaj całość…
 
Gra ekonomiczna - Jak osiągnąć sukces?

 Uczniowie klasy III TE uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach w formie symulacyjnej gry ekonomicznej  „Jak osiągnąć sukces?".

Celem warsztatów było  pokazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych - tj. osobom w niedługim czasie wkraczającym na rynek pracy - że poziom życia i tzw. sukces życiowy zależy w dużym stopniu od decyzji zawodowych oraz racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi.

Czytaj całość…
 
Opowiem ci o wolnej Polsce - finał w stolicy

 Uczniowie naszej szkoły Katarzyna Hływa, Julia Duć i Arkadiusz Tarsa z klasy II Technik Ekonomista zakwalifikowali się na finał programu „Opowiem ci o wolnej Polsce", który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 czerwca 2016r.

Uczniowie znajdą się w grupie 25 zespołów z całej Polski.

Czytaj całość…
 
Laureatka konkursu miłosników ziemi gorlickiej

 5 maja 2016r. w auli Szkoły Muzycznej w Gorlicach odbył się II etap XXII edycji konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej pod hasłem "Znany absolwent  mojej  szkoły, który rozsławił/rozsławia Ziemię Gorlicką w kraju, a może również w świecie".

Kinga Rachel, uczennica klasy I Technik Obsługi Turystycznej w ZSE, została laureatką tego konkursu zajmując II miejsce.

Czytaj całość…
 
Międzyszkolny Konkurs Języka Rosyjskiego

 W Międzyszkolnym Konkursie Języka Rosyjskiego «Век живи, Век учись» w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie naszą szkołę reprezentowały Amanda Gorgosz, Natalia Konopka i Paulina Pawełczak z klasy IV TOT.

W konkursie udział wzięli uczniowie z III LO w Tarnowie, technikum z obrębu miasta Tarnowa, I LO w Dębicy, I LO w Mielcu oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie.

Czytaj całość…
 
Powodzenia dla maturzystów z ZSE Gorlice

 W piątek 29 kwietnia uroczyście zakończyli edukację maturzyści z ZSE Gorlice. Podczas akademii dyplomy z wyróżnieniem oraz stypendia wręczył Pan Starosta Karol Górski oraz Pani dyrektor Grażyna Pabis-Mazur.

Tradycyjnie odbyło się również przekazanie klasom młodszym sztandaru szkoły, a klasy III przygotowały krótki, humorystyczny program artystyczny.

ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS EGZAMINÓW MATURALNYCH!
Czytaj całość…
 
Święto Konstytucji 3 maja. 225 rocznica.

 Początek maja to w naszym kraju seria świąt patriotycznych. 1 maja to Święto Pracy, dzień później Polacy obchodzą Święto Flagi Narodowej, a 3 maja to Święto Konstytucji..

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów (3 maja 1791r) Samorząd Uczniowski ZSE wraz z klasami I przygotował specjalny program.

Był to pierwszy tego typu akt prawny w Europie, a drugi po Stanach Zjednoczonych na świecie.

Czytaj całość…
 
Sukces w jubileuszowej olimpiadzie rolniczej

 Eliminacje okręgowe jubileuszowej XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbywały się w dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu.

W zawodach tych w dziesięciu blokach tematycznych wzięło udział 155 uczniów z 71 szkół z 6 województw, w tym Jakub Szelec z ZSE Gorlice, który w swoim bloku tematycznym zajął miejsce III.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.