>
Koniec roku szkolnego:  
22.6.2018, 09:00
 -   Do wakacji: 
188 dni 14 godzin 57 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1207
Linki: 59
gości: 8855045
Odwiedza nas 2 gości
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Dobra passa trwa! Mistrzynie Powiatu w piłce nożnej!

 Dnia 9 marca 2016r. w hali sportowej w Bieczu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt.

W zawodach rozgrywanych systemem grupowo pucharowym uczestniczyło sześć zespołów. Nasza drużyna wygrywając kolejno z I LO Kromer 3:0 i ZSnr1 2:0 awansowała do finału. W meczu o pierwsze miejsce spotkaliśmy się z broniącymi tytułu zawodniczkami z ZSZ Biecz, by po dobrym spotkaniu pokonać miejscowe 2:1 i wywalczyć w kolejnej dyscyplinie złoto dla Ekonomika.

Czytaj całość…
 
Alfik matematyczny 2015

 W listopadzie 2015 odbył się w naszej szkole etap szkolny XXI edycji konkursu Ogólnopolskiego "Alfik matematyczny 2015".

W konkursie wzięło udział 24 uczestników - uczniów klas: IATE, ITH,  IIATE, IIIATE Zespołu Szkół Ekonomicznych. Uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, który trwał 90 minut i zawierał 28 pytań. Nadmieniamy, że w matematycznej rozgrywce w całej Polsce wzięło udział 62 tysiące uczestników. Oto wyniki konkursu:

Czytaj całość…
 
Chłopska szkoła biznesu - etap szkolny

 29.02.2016. uczniowie klasy III HOT uczestniczyli w szkolnym etapie gry Chłopska Szkoła Biznesu, który został przeprowadzony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa.

Gra Chłopska Szkoła Biznesu ma na celu przybliżenie uczniom mechanizmu wolnego rynku, a także stanowi praktyczną edukację na rzecz przedsiębiorczości oraz rozwijanie kompetencji społecznych graczy. 

Czytaj całość…
 
Olimpiada przedsiębiorczości - etap okręgowy

 Olimpiada jest organizowana przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięć największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zawody okręgowe miały miejsce 3 marca 2016 roku  w siedzibie Komitetu Okręgowego Olimpiady w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Czytaj całość…
 
Ekonomik na fali - piłkarki ręczne ze złotem

 Po sukcesach siatkarek i piłkarzy z Ekonomika swoim sukcesem mogą się pochwalić piłkarki ręczne, które 29 lutego w hali sportowej w Bieczu wzięły udział w Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Do turnieju zgłosiły się  4 szkoły, zawody rozegrano systemem „każdy z każdym".

Dziewczęta z naszej szkoły  już od pierwszego meczu pokazały determinację i wolę walki dążąc krok po kroku do zwycięstwa w kolejnych meczach i całym turniej.

Czytaj całość…
 
VI Międzyszkolny DUET Lingwistyczny

 3 lutego 2016 roku odbył się etap wewnętrzny VI Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego „DUET", w którym wzięło udział 43 uczniów naszej Szkoły.

Do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Łopatka uczennica klasy IV TE. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie z zakresu dwóch języków obcych - angielskiego i niemieckiego oraz angielskiego i rosyjskiego
Czytaj całość…
 
XIX Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

 W lutym 2016 roku Natalia Siwiak uczennica klasy IV TE reprezentowała szkołę w XIX edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych, który odbywał się w Stowarzyszeniu Głównych Księgowych Oddział w Krakowie.

Natalia Siwiak pomyślnie przeszła I etap konkursu i zakwalifikowała się do II etapu.

Czytaj całość…
 
Ekonomik teatralnie - XVI konkurs powiatowy

 Miło nam zawiadomić, że grupa teatralna MUNDI w XVI Konkursie Recytatorsko-Teatralnym im. Jana Pawła II wywalczyła drugie miejsce. Nagrodą dla szkoły było urządzenie wielofunkcyjne.

Teatr Mundi działa już 10 lat z sukcesami. W tym czasie grupa teatralna reprezentowała szkołę w przeglądach powiatowych  jak również konkursach recytatorskich m.in. w Krakowie.

Czytaj całość…
 
Szkoła otwarta - szkoła aktywna

 II miejsce w konkursie „Szkoła otwarta - szkoła aktywna", zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty  w Krakowie, jest potwierdzeniem aktywności i zaangażowania uczniów w życie szkoły  i środowiska lokalnego.

Celem konkursu było promowanie idei współpracy przedszkoli i szkół z organizacjami pozarządowymi służącej wzbogacaniu oferty programowej szkół i budowaniu podstaw edukacji obywatelskiej dzieci i młodzieży.

Czytaj całość…
 
Certyfikat Wiarygodnej Szkoły po raz kolejny!

 Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach zyskał uznanie w programie Wiarygodna Szkoła.

Certyfikat ten przyznawany jest szkołom, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Czytaj całość…
 
Tytuł Mistrzyń Powiatu w Siatkówce obroniony

 5 lutego na hali w Bobowej reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

Do turnieju przystąpiło siedem drużyn, które rozegrały swoje mecze w  dwóch grupach.

Siatkarki z Ekonomika w tej fazie rozgrywek zmierzyły się z uczennicami z Budowlanki, Górki oraz Zespołu Szkół Technicznych, a odnosząc kolejno trzy zwycięstwa zapewniły sobie udział w finale.

Czytaj całość…
 
Gol na wagę zlota - Ekonomik mistrzem Powiatu

 Dnia 15.01.2016r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. Do zawodów zgłosiło się aż 10 drużyn, które rozlosowane zostały do trzech grup.

Nasza szkoła trafiła do grupy 4 drużynowej zwyciężając w pięknym stylu kolejne mecze: ZSE - ZST 7 : 0, ZSE - ZSZ BOBOWA 3 : 0, ZSE - HAŃCZOWA 5 : 1. Dało to awans do grupy finałowej razem z LO Kromer i ZSZ Biecz.

Czytaj całość…
 
Wyniki EWD 2015

 Edukacyjna Wartość Dodana (EWD) to wskaźnik efektywności nauczania (przyrostu wiedzy) w danej szkole i obliczany jest na podstawie danych (wyników egzaminów zewnętrznych) z trzech ostatnich lat. Jest to porównanie tzw. danych na wejściu (czyli poziomu wiedzy i umiejętności z jakimi uczniowie przychodzą do szkoły) i tzw. danych na wyjściu (czyli poziom wiedzy i umiejętności z jakimi kończą szkołę)

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach osiąga w tych zestawieniach bardzo dobre wyniki.

Czytaj całość…
 
Powiatowe zawody szachowe


Dnia 11 stycznia w sali ZSZ w Gorlicach odbyły się Powiatowe zawody w szachach.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice Aleksandra Łopatka (II miejsce), Katarzyna Musiał (III miejsce), Natalia Siwiak (IV miejsce), tym samym zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich w Olkuszu.


Czytaj całość…
 
Wieczór kolęd 2016


Przy okazji zebrań z rodzicami Samorząd Uczniowski zorganizował coroczny wieczór kolęd pod hasłem "I zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo".

Na szkolnej auli w przytulnej atmosferze uczniowie klas I TE, TST i II TOT przedstawili krótko historie związane z najbardziej znanymi kolędami oraz wspólnie z zebranymi na sali je odśpiewali.

Czytaj całość…
 
Ranking Perspektyw 2016
 Od kilku lat w styczniu ukazuje się Ranking szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY, który ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w kraju. W rankingu ogólnopolskim publikowanych jest jedynie 500 liceów i 300 techników. Oprócz tego tworzone są rankingi wojewódzkie, w których znajduje się 100 najlepszych placówek.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach zajmuje zwykle dobre miejsca w rankingu wojewódzkim, a w roku 2014 uzyskał tytuł brązowej szkoły dostając się do rankingu ogólnopolskiego. Tego roku uplasowaliśmy się na 59. pozycji, co jest drugim wynikiem wśród techników w naszym Powiecie.
Czytaj całość…
 
Lekcja historii w CKPiU


12 stycznia 2016 r. o godz. 14.00 w sali im. Franciszka Janika w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach uczniowie klasy I TH wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią dr hab. Elżbietą Rączy oraz panem Michałem Kaliszem z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie, połączonym z prezentacją ich książki pt. „Dzieje społeczności żydowskiej powiatu gorlickiego podczas okupacji niemieckiej 1939-1945".

Czytaj całość…
 
Kolędowanie pokoleń


Na zakończenie projektu „Czas na wolontariat", który realizowaliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach  postanowiliśmy (klasa wolontariacka II TE) zrobić niespodziankę swoim podopiecznym. Zorganizowaliśmy wspólne kolędowanie.

Do tego dnia solidnie się przygotowywaliśmy. Chcieliśmy jak najlepiej wypaść. Wyszło wspaniale...

Czytaj całość…
 
Edukacja w XXI wieku - konferencja

 Wydział Zamiejscowy Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Krakowie oraz Rada Miasta Krakowa zorganizowali  9 stycznia 2016 roku w Urzędzie Miasta w Krakowie konferencję naukową skierowaną do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i doradców zawodowych -  EDUKACJA W XXI WIEKU - PROBLEMY I WYZWANIA.

Na konferencji wystąpiła pani dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach Grażyna Pabis-Mazur, wygłosiła referat na temat: "Możliwości i wyzwania dla kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami - na przykładzie dobrych praktyk Zespołu Szkół Ekonomicznych".

Czytaj całość…
 
ERASMUS+ w Republice Czeskiej

 W listopadzie 2015r. grupa uczniów z klasy III TE - Alicja, Małgorzata, Łukasz, Jan, Kamil i Mirek pod opieką p. Pauliny Kwiatek  i p.Wioletty Skałby wyruszyli w podróż do Czech w ramach realizacji projektu  „ERASMUS+".

Celem projektu jest  wprowadzenie młodzieży klas średnich w najważniejsze wydarzenia historyczne i polityczne, kształtujące historię świata oraz zainteresowanie przebiegiem I i II wojny światowej oraz Holokaustu.

Czytaj całość…
 
Stół już pięknie nakryty

 Stół zawsze był miejscem spotkań, żywych rozmów, wymiany poglądów. Wspólna wieczerza, nie tylko od święta, jest podstawą dobrych kontaktów międzyludzkich. Czas świąteczny sprzyja wspólnym rozmowom przy stole.

Przygotowany w tym roku stół w stylu industrialnym niech natchnie Was wszystkich i będzie inspiracją tworzenia stołowych kreacji. Wyraźcie się także i w ten sposób, zabłyśnijcie blaskiem świec, niech Wasz dom będzie miejscem świątecznych spotkań.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

SZKOŁA POLICEALNA

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi


Otwarta firma


Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2017): Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 
:: (C) 2017 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.