>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
270 dni 20 godzin 55 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11282745
Odwiedza nas 1 gość
Ogólnopolska debata w MBP PDF Drukuj

 W piątek 20 marca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach (www.mbpgorlice.info)  miała miejsce debata, która była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching - jak rozwinąć nasze skrzydła" realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczestniczyli w niej czynnie przedstawiciele naszej szkoły.


W debacie uczestniczyli przedstawiciele samorządu, przedsiębiorców, szkół średnich, Powiatowego Urzędu Pracy, instytucji kultury, lokalnych stowarzyszeń, organizacji działających na terenie Gminy Gorlice, a także użytkownicy biblioteki. Moderatorem zewnętrznym debaty był Wit Hubert - socjolog, badacz rynku i opinii - związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

Nasz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach reprezentowali Pani Małgorzata Miękisz-Muller opiekun Młodzieżowego Stowarzyszenia Integracji Europejskiej wraz z Prezesem Stowarzyszenia Anną Warzechą uczennicą klasy III technik ekonomista oraz Pani Ewa Druciak-Hul opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wraz z uczniem klasy IV technik handlowiec Pawłem Wszołkiem.

Debata w Gorlicach, jak i spotkania w innych bibliotekach była ściśle powiązana z Kongresem Obywatelskim - dorocznym wydarzeniem organizowanym przez blisko 10 lat przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Podczas debaty rozmawialiśmy o mocnych stronach Polaków, kompetencjach kluczowych dla rozwoju zarówno osobistego i zawodowego mieszkańców, jak i całej naszej gminy oraz kraju. Zastanawialiśmy się w jaki sposób zdobywać te kompetencje, rozwijać swoje własne „skrzydła"?. Dyskusja  miała charakter warsztatowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli się wypowiedzieć.

Konkluzje z każdego ze spotkań - po zaprezentowaniu ich lokalnym władzom, mediom i instytucjom - zostaną przesłane do Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową, który dokona całościowego podsumowania debat i wykorzysta ich efekty do działań rzeczniczych skierowanych do władz państwowych, w tym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pomysły wynikające z naszej debaty będą mogły wykorzystać władze lokalne, na przykład planując działania edukacyjne skierowane do mieszkańców czy ubiegając się o dofinansowanie projektów.

1.
dsc03908.jpg
2.
dsc03935.jpg
3.
dsc03936.jpg
4.
dsc03989.jpg
5.
dsc03993.jpg
6.
dsc04003.jpg
7.
dsc04020.jpg
8.
dsc04060.jpg


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.