>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
270 dni 20 godzin 55 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11282748
Odwiedza nas 1 gość
Polska w XX wieku - warsztaty ogólnopolskie. PDF Drukuj
 "Polska w XX wieku" - ogólnopolskie warsztaty historyczne Fundacji prof. Bronisława Geremka to program skierowany do uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z całej Polski.

Spośród 196 zgłoszeń z całej Polski, które napłynęły do tegorocznej edycji konkursu kapituła Fundacji wybrała jedynie 15 osób. Dwie z tych osób, to uczniowie naszej szkoły - Karolina Cetnarowicz i Kamil Czyż. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Pełna lista osób zakwalifikowanych na stronie fundacji: www.geremek.pl. Opieka merytoryczna - nauczyciel historii i WOS: Paulina Kwiatek.


Celem programu jest wsparcie młodzieży w rozwijaniu zainteresowań historią, w szczególności historią najnowszą oraz promowanie wiedzy historycznej, jako ważnego narzędzia rozumienia współczesnego świata. Dla nauczycieli jest okazją do poszerzenia wiedzy, poznania atrakcyjnych metod nauczania oraz dyskusji ze świadkami historii ostatniego półwiecza.

Program zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli koncentruje się na ważnych zagadnieniach XX-wiecznej historii Polski, będących przedmiotem debaty w środowiskach historycznych oraz wśród szerszej opinii publicznej. Zajęcia mają zróżnicowaną formę od warsztatów i debat po spotkania z historykami, uczestnikami wydarzeń. Program bazuje na różnorodnych materiałach dydaktycznych takich jak film, literatura, plakat, fotografie, nagrania archiwalne.

Spotkania odbywają się w Warszawie w formie zjazdów weekendowych. Koszt udziału w projekcie uczniów i nauczycieli (tj. dojazd do Warszawy i powrót, przejazdy na miejscu, zakwaterowanie, posiłki w Warszawie, wstępy do muzeów w ramach programu) pokrywa Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

Szczegóły o projekcie, Lista przyjętych, Program i Regulamin -  Polska w XX wieku - Fundacja Bronisława Geremka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.