>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
275 dni 6 godzin 2 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11239275
Angielski w Chmurze PDF Drukuj

 Od 27 października 2014 odbywają się w naszej szkole wirtualne, interaktywne zajęcia z języka angielskiego zawodowego w branży hotelarsko-turystycznej w ramach pilotażowego projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

Kurs jest bardzo innowacyjny, wykorzystujący technologię ICT (z j. angielskiego Information and Communication Technology) oraz model nauczania w chmurze edukacyjnej, oparty na komunikacji synchronicznej i asynchronicznej. Zajęcia wymagają od uczniów połączenia umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej, języka angielskiego zawodowego oraz wiedzy z hotelarstwa i turystki.


17 uczniów z klasy 3 TOH i 1 HOT co tydzień w poniedziałek rano rozwiązuje problemy związane z zawiłościami branży hotelarsko-turystycznej w języku angielskim. Zajęcia prowadzone są on-line przez Pana Łukasza Olesiaka - nauczyciela akademickiego w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a nauczycielem wspomagającym jest Pani Małgorzata Rządkowska.

Uczniowie do tej pory opanowali prace na tabletach i dysku google drive, wykonali prezentację związaną z obsługą ekscentrycznego klienta hotelowego.

Bardzo atrakcyjne zajęcia odbyły się 15 grudnia. Gościem specjalnym był General Manager Hotelu Novotel w Krakowie Pan Nithin Bhatia. Uczniowie zadawali Panu Bhati wcześniej przygotowane przez siebie pytania związane m.in. z przemysłem turystyczno-hotelarskim. Pan Bhatia udzielił uczniom wiele cennych wskazówek np. jak starać się o prace, gdzie najlepiej zacząć swoją karierę w tym zawodzie, jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jakie są dobre i złe strony pracy w tej branży.

Była to dla uczniów nie tylko lekcja wiedzy zawodowej, ale również lekcja motywacji i wiary w swoje możliwości i tak jak Pan Bhatia to określił najważniejsza jest strong self motivation, czyli silna wewnętrzna motywacja, która spełni nasze marzenia i cele. Wywiad prowadził Pan Łukasz Olesiak, a pytania zadawane były przez uczniów naszej szkoły i innych szkól uczestniczących w projekcie.

W następnej części projektu czeka nas, m. in. spotkanie z jeszcze jednym gościem specjalnym, dalsza praca projektowa oraz wizyta uczniów w Krakowie na uczelni UP.

Uczniowie uczestniczący w projekcie:

Ciarka  Angelika, Zarzycka Agnieszka ,Szczepanik Magdalena, Augustyn Agata, Galas Maciej, Olszewska Sylwia, Honkowicz Joanna, Bacia Sylwia, Przybyłowicz Adrianna, Bartuś Katarzyna, Cetnarowska Karolina, Waląg Mateusz, Grzesiak Urszula , Tabor Anna, Majchrycz Marta, Knapik Joanna, Łopatkiewicz Paulina

Małgorzata Rządkowska

1.
IMG_20141215_074330.jpg
2.
IMG_20141215_075340.jpg
3.
IMG_20141215_075343.jpg
4.
IMG_20141215_075359.jpg
5.
IMG_20141215_083926.jpg
6.
IMG_20141215_083933a.jpg
7.
IMG_20141215_084001.jpg
8.
IMG_20141215_084017.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.