>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 16 godzin 9 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10785934
Lekcja otwarta w Chmurze PDF Drukuj

 W dniu 12 grudnia 2014r. odbyła się lekcja otwarta z zastosowaniem najnowszych technologii informatycznych z przedmiotu Wiedza o społeczeństwie w klasie IV TE w ramach realizowanego w szkole pilotażowego projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Hospitujący mogli poznać nowe rozwiązania metodologiczne, które umożliwia  innowacyjna propozycja jaką jest Małopolska Chmura Edukacyjna, przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom.

 

Zaproszenie na lekcję przyjęli dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki; doradca metodyczny Powiatowego Centrum Edukacji w Gorlicach pan Jerzy Mikos. Obecna była również pani Ewa Żarnowska ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Na lekcji zostały zastosowane najwyższej jakości narzędzia multimedialne. Uczniowie korzystali równocześnie z tabletów, które są wspaniałym narzędziem w edukacji.

Niekonwencjonalne było także prowadzenie lekcji równocześnie w dwóch klasach. Podczas lekcji nastąpiło połączenie z klasą II HOT, w której Ksiądz Profesor Paweł Gnat realizował temat Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Uczniowie wspólnie zastanawiali się jak wykorzystać wizytę tak dużej rzeszy młodych ludzi z całego świata w Polsce, aby przełamać stereotypy o Polakach. 

Uczniowie biorący udział w lekcji pokazowej także odnieśli niewątpliwe korzyści.  Dołożyli wszelkich starań, aby wyróżnić się przed gośćmi oraz udowodnić sobie i kolegom, że potrafią zabierać głos wobec szerszego audytorium. Dla wszystkich uczniów lekcja otwarta była okazją do zdobycia nowego doświadczenia.

Po lekcji odbyła się telekonferencja z udziałem zaproszonych gości i pracowników naukowych krakowskich uczelni  wyższych uczestniczących w projekcie tj.: 

dr Magdalena Gorzelany - Dziadkowiec  - Katedra Strategii Zarządzania i Rozwoju Organizacji / Uniwersytet Ekonomicznym w Krakowie

dr inż. Teresa Zych - Katedra Technologii Materiałów Budowlanych  i Ochrony Budowli / Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie,

mgr Łukasz Olesiak -  nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii Angielskiej / Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Roman Trojański - technik / Akademia Górniczo- Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie,

Renata Kępczyk, Małgorzata Czerska - realizacja projektu w szkołach ponadgimnazjalnych  / Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Anna Olszańska - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie

oraz gospodarz spotkania Grażyna Pabis-Mazur - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.

Dyskusja dotyczyła kluczowych celów w zakresie kształtowania i wspierania edukacji młodzieży, wdrażania mechanizmów odkrywania i kształtowania talentów z wykorzystaniem technologii chmury obliczeniowej.

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna zakłada prowadzenie innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w Regionie poprzez realizację wspólnych projektów badawczych, prowadzenie wirtualnych zajęć wykładowych i laboratoryjnych w oparciu o infrastrukturę i nowoczesną technologię  informacyjno - komunikacyjną, co pozwala na podniesienie poziomu nauczania oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej uczniowie gorlickiego „Ekonomika"  mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty przy wsparciu najlepszych uczelni, co z pewnością ułatwi im wybór właściwego kierunku studiów.

opracowała:
Paulina Kwiatek
nauczyciel prowadzący lekcję
Przewodnicząca Zespołu Przedmiotów Ogólnokształcących

1.
IMG_2094.jpg
2.
IMG_2095.jpg
3.
IMG_2097.jpg
4.
IMG_2103.jpg
5.
IMG_2109.jpg
6.
IMG_2128.jpg
7.
IMG_2134.jpg
8.
IMG_2142.jpg
9.
IMG_2149.jpg
10.
IMG_2152.jpg
11.
IMG_2159.jpg
12.
IMG_2162.jpg
13.
IMG_2163.jpg
14.
IMG_2165.jpg
15.
_DSC0155.jpg
16.
_DSC0157.jpg
17.
_DSC0162.jpg
18.
_DSC0168.jpg
19.
_DSC0174.jpg
20.
_DSC0182.jpg
21.
_DSC0198.jpg
22.
_DSC0203.jpg
23.
_DSC0206.jpg
24.
_DSC0209.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.