>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
214 dni 13 godzin 46 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11722032
Odwiedza nas 3 gości
Zostań dziennikarzem - konkurs haloGorlice.pl PDF Drukuj

Zapraszamy na konkurs dla uczniów o zacięciu dziennikarskim.

Aby wziąć w nim udział należy napisać dowolny tekst lub stworzyć dowolną galerię zdjęć. Prace te powinny mieć charakter dziennikarski. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły.

 

Zasady:

1.

Uczniowie, którzy chcą w nim wziąć udział, powinni w terminie od 1 do 30 stycznia (włącznie) 2015, wysłać na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (w temacie słowa "Konkurs dziennikarski"), tekst na dowolny temat związany z życiem mieszkańców naszego miasta lub powiatu. Drugą możliwością 
wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie fotogalerii dotyczącej naszego regionu. 

Możliwe jest więc opisanie aktualnych wydarzeń, komentarze polityczne, felietony, interwencje itd - koniecznie aktualne, związane z wydarzeniami dziejącymi się na naszym terenie. Wybór tematu - dowolny. Szczególnie jednak pragniemy zwrócić uwagę uczniów na kwestie takie jak:

- bezpieczeństwo w Gorlicach i okolicznych miejscowościach
- problemy mieszkańców i sposoby ich rozwiązywania
- inwestycje i ciekawe pomysły na poprawę jakości życia w powiecie
- imprezy kulturalne i wydarzenia społeczne (relacje z imprez typu WOŚP czy też relacje z wydarzeń zaplanowanych uprzednio będą odpowiednio niżej punktowane, jako że dostęp do tych informacji jest najłatwiejszy)
- felietony
- interwencje
- reportaże
- recenzje tekstów, książek, poezji artystów związanych z okolicą
- relacje fotograficzne wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz sportowych
- fotogalerie, portrety, pejzaże i inne.

2.
Uczniowie mogą zgłaszać swoje teksty oraz galerie zdjęć (można wysłać tylko galerię bądź tylko tekst, można wysłać obydwa) w formie dowolnej.

3.
Minimalna objętość tekstu to 1000 słów, maksymalna 3000 słów. Galerie: minimum 5, maksymalnie 10 zdjęć, każde zdjęcie z oddzielnym opisem, zdjęcie max. 1000 kB.

4.
Forma, w jakiej tekst zostanie nam przesłany, może być dowolna - teksty powinny być dopracowane: krótki ale treściwy tekst informacyjny może być łatwiejszy w odbiorze niż zbyt długi, rozbudowany i wielowątkowy.5. Uczniowie przysyłają prace w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 stycznia 2015 roku (włącznie).

5.
Ostatniego dnia stycznia, spośród wszystkich prac, zostanie wybranych 10 autorów tekstów i galerii, którzy w nagrodę będą mogli wziąć udział w szkoleniu dziennikarskim przygotowanym dla nich przez portal haloGorlice.

6. Szkolenie odbędzie się w dogodnym dla wszystkich terminie w trakcie ferii zimowych (2x2 godz warsztaty tekstowe, 2x2 godz. warsztaty fotograficzne). Uczniowie, w czasie czterech spotkań będą poznawali specyfikę pracy portalu haloGorlice oraz poszerzą znacząco swoją wiedzę z zakresu teorii pracy dziennikarskiej. Zasadniczą część szkolenia będą jednak stanowiły warsztaty praktyczne ze specjalistami od tekstów i przygotowania zdjęć dla portalu.

7. 
Uczniowie, w czasie warsztatów, będą przygotowywać wiele własnych projektów, a ich efekty będą mogły być zaprezentowane na łamach portalu. Portal haloGorlice przewiduje możliwość nawiązania stałej współpracy z uczestnikami szkolenia.

8.
Gwarantujemy nie tylko wspaniałą atmosferę prowadzonych zajęć, ale także możliwość intensywnego szlifowania swoich umiejętności językowych i fotograficznych.

9.
Szkolenie jest jednolite, oznacza to, że osoby biorące w nim udział będą zapoznawały się w równym wymiarze z elementami przygotowywania tekstów jak i przygotowywania fotogalerii. Z tego też względu prosimy o udział osoby posiadające własny sprzęt fotograficzny. Aparaty fotograficzne wbudowane w telefony są w tym zakresie w zupełności wystarczające.

10.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany zasad przeprowadzenia tego konkursu.

11.
Osobą kontaktową, w celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości związanych z konkursem jest Monika Kulka, e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. 793 281 791

Z poważaniem
Redakcja haloGorlice.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.