>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
186 dni 4 godzin 11 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11899258
Klasa wolontariuszy na Gali PDF Drukuj

 5 grudnia 2014r w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce kolejna już, coroczna Gala Wolontariatu podczas której wręczono statuetki dla gorlickich Wolontariuszy. Uczniowie naszego Zespołu Szkół Ekonomicznych zrzeszeni w wolontariacie w ramach klasy wolontariackiej otrzymali z rąk pana Starosty Powiatu Gorlickiego Karola Górskiego i pani Prezes Stowarzyszenia Homini Renaty Filipowicz specjalne okolicznościowe wyróżnienie w formie grawertonów.

Od 1 września 2014  w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach wdrożono do realizacji program wychowawczy oparty na idei  szkolnego wolontariatu dla szkół ponadgimnazjalnych  pt. "Czas na wolontariat".
 
Klasa I Technikum nr 3 w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawcą mgr Renatą Orłowską - Przybycień realizują cele i założenia programu. Jest to w tym roku pilotażowy projekt zaczerpnięty z jednej ze szkół IV LO im. B. Prusa ze Szczecina a zmodyfikowany przez dr Renatę Filipowicz - prezesa Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini.

Wybrana klasa w zawodzie technik ekonomista do pilotażu projektu w szkole noszącej imię Wielkiego Polaka Jana Pawła II upowszechniać będzie Jego słowa "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi'

Nauczyciele, wychowawcy, pani psycholog, pedagog szkolny, dyrektor szkoły i oczywiście Rodzice uczniów zaakceptowali pomysł klasy wolontariackiej sadząc, że nabyta wiedza i umiejętności, kompetencje prospołeczne przyczynią się do wszechstronnego rozwoju uczniów, uwrażliwią ich  na potrzeby drugiego człowieka, cierpienie, samotność  w tym przypadku  szczególnie Seniora pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ulicy Sienkiewicza bowiem w tej instytucji młodzież realizuje w/w program.

Ideą projektu "Czas na wolontariat"  jest  między innymi kształcenie właściwej komunikacji międzyludzkiej, uczenie tolerancji, szacunku dla innych.

Program koordynuje Justyna  Lenard organizując szkolenia, wyjazdy integracyjne dla uczestników projektu, wspiera ich działania, służy pomocą.

Pozytywną recenzję programu  wychowawczego przeznaczonego do realizacji opracowała dr had. prof. nadzw. Zdzisława Zacłona.

Życzymy uczniom aby to co czynią dla drugiego człowieka przynosiło pozytywne efekty, było inspiracją do działania, kształciło ich osobowość, niwelowało bariery pokoleniowe, dostarczało nowego doświadczenia w pełnieniu ról społecznych i obywatelskich.

Podczas grudniowej Gali Wolontariatu po raz pierwszy wręczone zostały specjalne nagrody "Anioły Wolontariatu" w kategoriach: osoba fizyczna oraz firma lub instytucja/organizacja.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.