>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
246 dni 21 godzin 11 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu, sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1258
Linki: 59
gości: 11459555
Odwiedza nas 1 gość
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014 PDF Drukuj

 Zespół Szkół Ekonomicznych uczestniczył po raz siódmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - „Otwarta Firma", którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Szkoła miała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Była to również  wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, co wzmocniło praktyczną stronę edukacji ekonomicznej w szkole.

W ramach przeprowadzonej akcji młodzież przekonała się, że warto być przedsiębiorczym i kreatywnym oraz że warto się dobrze przygotować do wdrażania swoich pomysłów w życie, także poprzez założenie własnej firmy.

W listopadzie 2014 roku podjęliśmy działania w takich obszarach jak:

Konsument 

 • Spotkanie Powiatowego Rzecznika Konsumentów Starostwa Powiatowego
  w Gorlicach z uczniami klas trzeciej i czwartej technik handlowiec,
  które dotyczyło m.in. zawierania umów konsumenckich, jak również analizy praktycznych przykładów korzystania z uprawnień konsumenta z tytułu niezgodności towaru z umową oraz zasad składania reklamacji. Konsultant podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie rozstrzygania sporów konsumenckich, wskazał do kogo można się zwrócić o pomoc w egzekwowaniu swoich praw.

Pracownik i pracodawca

 • Zajęcia z uczniami klasy czwartej technik ekonomista przeprowadzone przez doradcę zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gorlicach, dotyczące przybliżenia działalność Klubu głównie w zakresie przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy oraz pomocy osobom  bezrobotnym.
 • Warsztaty z młodzieżą klasy trzeciej technik handlowiec i technik agrobiznesu zorganizowane przez pracowników firmy Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Tomasz Romaszko w Gorlicach. Właściciel firmy przedstawił uczniom profil reprezentowanego przez siebie zawodu, charakterystykę firmy ubezpieczeniowej, jej formę i przedmiot działalności oraz spostrzeżenia dotyczące obecnego rynku pracy. Podczas dyskusji uczniowie dowiedzieli się,  jak przebiega proces rekrutacji do organizacji, jakie oczekiwania i wymagania stawiają przed nowymi pracownikami szefowie firm.

Dzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Nowym Sączu 

 • Młodzież  klasy trzeciej technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarstwa uczestniczyła 17 listopada 2014 r. w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym  przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu.  Podczas  warsztatów,  wykładów  i dyskusji poruszane były tematy tj.:
 • „Kreowanie postaw przedsiębiorczych",
 • "Strategia planowania - czyli jak skutecznie zaplanować karierę zawodową"

 

Konferencja dla „Handlowców"

Dnia 18 listopada w ramach Projektu Systemowego Województwa Małopolskiego, młodzież klasy III TH  uczestniczyła w  Seminarium tematycznym dla uczniów szkół zawodowych z zakresu handlu i sprzedaży, które odbyło się w Zespole Szkół Ekonomiczno - Gastronomicznych w Tarnowie.

Konferencję prowadziły przedstawicielki Centrum Kształcenia CARREL z Francji. Uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa we Francji, nowymi tendencjami w handlu, a także aktualnymi metodami kształcenia stosowanymi przez Instytut CARREL w Lyonie. Dla uczniów biorących udział  w tym seminarium, było ono ciekawym doświadczeniem, umożliwiającym m.in. poznanie perspektyw pracy w handlu, w odniesieniu do rzeczywistych oczekiwań pracodawców na francuskim rynku pracy.

Spotkanie przedstawicieli uczniów z poszczególnych klas, ich Rodziców, Dyrekcji szkoły, nauczycieli przedmiotów zawodowych z pracodawcami rynku lokalnego oraz doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - 27 listopada 2014r.

 

Spotkanie na temat: ,,Wyzwania współczesnego szkolnictwa zawodowego w świetle aktualnej reformy nauczania oraz konieczność intensyfikacji współpracy z przedsiębiorstwami‘' dotyczyło współpracy w zakresie kształcenia zawodowego uczniów, potrzeb rynku pracy, rozwoju doradztwa zawodowego, informacji edukacyjno - zawodowej,  dostosowania podstaw programowych, programów nauczania do wymagań pracodawców. Uczestnicy spotkania wspólne opracowali wnioski, spostrzeżenia dotyczące jakości kształcenia zawodowego, a także wypracowano katalog kompetencji  i  umiejętności  praktycznych oczekiwanych przez pracodawców od absolwentów szkoły zawodowej, a przyszłych pracowników określonego zawodu.

1.
DSC02045.jpg
2.
DSC02046.jpg
3.
DSC02048.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.