>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 8 godzin 49 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10789288
Trwaja prace nad edukacyjną CHMURĄ PDF Drukuj
 Przypominamy z dumą, że nasz zespół szkół uczestniczy w prestiżowym projekcie "Małopolska chmura edukacyjna".
Na obecnym etapie projektu firma Solidex montuje w naszej szkole super profesjonalny sprzęt do wideokonferencji, a 56 naszych uczniów przebywa na letnich warsztatach naukowych w Krakowie, gdzie oprócz atrakcyjnych zajęć na tamtejszych uczelniach, zwiedza ciekawe miejsca małopolski.
Nasz Zespół Szkół Ekonomicznych został wytypowany jako jeden z 9 szkół zawodowych w województwie małopolskim, który będzie wdrażać  w/w projekt.
 
 
- "Program pilotażowy „Małopolska Chmura Edukacyjna", to innowacyjne przedsięwzięcie w obszarze dydaktycznym. Jest to gigantyczna, pionierska inwestycja, prekursor nie tylko w skali kraju, ale i Europy. Cyfryzacja w edukacji jest procesem nieuniknionym, dlatego w ramach tego projektu dążymy do wyrównania dostępu do wiedzy i nauki na terenie województwa oraz podniesienia kompetencji, niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym" - mówił podczas zebrania Rady Programowej 5 czerwca wicemarszałek Roman Ciepiela.
 
W latach 2013 - 2015 planowane jest w naszej szkole pilotażowe wdrożenie projektu jako elementu budowy informatycznego systemu współpracy małopolskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, który zakłada budowę tzw. systemu informatycznego, czyli zaopatrzenia szkoły w dostęp do sieci bezprzewodowych, systemów wideokonferencyjnych i współpracy zdalnej, tablic multimedialnych, mobilnych pracowni itp.
 
Zajęcia on-line w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ruszają we wrześniu, ale już podczas wakacji najzdolniejsi uczniowie uczestniczą w letnich warsztatach, zorganizowanych przez uczelnie wyższe. 900 najlepszych uczniów z 11 liceów z 10 techników na przełomie czerwca i lipca odkrywa tajniki nauki z obszaru fizyki i informatyki. Zajęcia mają postać dwóch równoległych ścieżek: warsztatów i laboratoriów. Uczniowie podczas szkolenia poznają mi.in. czym jest fizyka atmosfery, dowiedzą się czym i po co są dane, jak powstaje obraz cyfrowy oraz jak stworzyć wirtualny świat.
 
56 uczniów z naszej szkoły przebywa właśnie w Krakowie pod opieką nauczycieli:  Pauliny Kwiatek, Agnieszki Szura - Krawczyk, Wioletty Skałba.
 
Więcej o projekcie w naszym poprzednim materiale "Nasz Ekonomik w prestiżowej CHMURZE" oraz na oficjalnej stronie projektu - http://e-chmura.malopolska.pl/
 
WKRÓTCE ZDJĘCIA Z REALIZACJI PROJEKTU I WARSZTATÓW 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.