>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
214 dni 14 godzin 16 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11721825
Odwiedza nas 2 gości
Ekonomik z wizytą we Wrocławiu PDF Drukuj

 W dniach 16-17 .06. 2014 młodzież z klasy I technikum hotelarskiego i III technikum obsługi turystycznej odbyła wycieczkę zawodoznawczą do Wrocławia. W pierwszym dniu udaliśmy się z wizytą do hotelu Scandic. Przewodnią ideą hotelu jest ekologia stąd w pokojach można zauważyć specjalne pojemniki do segregacji śmieci, filtr do oczyszczania wody czy produkty pochodzące tylko z ekologicznych upraw i hodowli.


W obiekcie znajduje się 165 pokoi, restauracja, bar , podziemny parking, gabinet masażu Sand Spa , Fitnes Centre z sauną fińską , wypożyczalnia rowerów, centrum konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci. W myśl hotelu przyjaznego środowisku śniadania hotelowe zawierają produktu organiczne, a parking i garaż podziemny posiadają stację do ładowania pojazdów na napęd elektryczny.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie wybranych obiektów zabytkowych miasta. Wśród nich podziwialiśmy: Stary Ratusz, gdzie od 1492 r. znajduje się kamienny pręgierz z placem gdzie publicznie osądzano winnych przestępstw. Plac Solny , Plac Teatralny i Teatr Lalek , Ossolineum we Wrocławiu czy Ostrów Tumski z Katedrą Św. Jana Chrzciciela to obowiązkowe punkty na mapie turystycznej miasta. Wyjątkową ozdobą Wrocławia są kamienice w tym słynna Kamienica Pod Złotym Dzbanem połączona z Piwnicą Świdnicką i Kamienica „Jaś i Małgosia".

Od 2001 r. Wrocław kojarzony jest z figurkami Krasnali, których jest obecnie 130 i stały się nietypową atrakcją turystyczną miasta. Nikt z mieszkańców nie jest w stanie wskazać wszystkich miejsc ich kryjówek. A oto imiona kilku Krasnali: Śpioch, Florianek , Wielki Czytelnik, Klucznik, Opiłek, Więziennik, Wykształciuch, Moczypięta, Podróżnik.

Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do restauracji „ Kuźnia Smaków" na obiadokolację, następnie na nocleg w hotelu Mleczarnia. Hostel ten znajduje się w dzielnicy Czterech Świątyń. Wszystkie pokoje urządzone zostały w staromodnym stylu. Ich wnętrza wypełniają stare obrazy, fotografie, drewniane meble, zabytkowe komody. Atmosfera tego miejsca jest niezwykła - trochę jak podroż w przeszłość.

Obok hotelu znajduje się jedyna zachowana przedwojenna synagoga Pod Białym Bocianem.

W drugim dniu naszej wycieczki podziwialiśmy piękno Ogrodu Botanicznego oraz Ogrodu Japońskiego. W tym dniu zaplanowana była również wizyta zawodoznawcza w biurze podroży Fly , gdzie młodzież zapoznana została z ofertą biura , charakterem pracy pilota-przewodnika.

Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka należała do bardzo udanych i pozostanie nam na długo w pamięci.

Opieka nad młodzieżą : Katarzyna Szafryna-Przepióra, Wioletta Skałba .

1.
2014-06-16_14.jpg
2.
2014-06-16_15.jpg
3.
2014-06-16_16.jpg
4.
2014-06-16_17.jpg
5.
2014-06-17_09.jpg
6.
2014-06-17_10.jpg
7.
2014-06-17_11.jpg
8.
DSC_9864.jpg
9.
DSC_9870.jpg
10.
P6160100.jpg
11.
P6160104.jpg
12.
P6160106.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.