>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
246 dni 20 godzin 50 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1258
Linki: 59
gości: 11459669
Odwiedza nas 1 gość
Wolontariusze z ZSE PDF Drukuj
 Młodzież naszej szkoły aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu zorganizowanym przy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Przez cały rok Uczniowie Wolontariusze uczestniczą w akcjach organizowanych przez Centrum. Większość z nich to skromna, ciężka praca, z której mogą być dumni, a której niewiele osób widzi. Jednak raz na jakiś czas zdarzają się również bardziej medialne i spektakularne akcje. Jedną z nich był Marsz Żonkilowy, drugą coroczna Gala Wolontariatu.

Marsz Żonkilowy

W niedzielę 18.05.2014r. wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach brali udział w akcji zbiórki pieniędzy dla dzieci z terenu powiatu gorlickiego objęte hospicyjną opieką domową. Młodych wolontariuszy można było spotkać pod gorlickimi kościołami oraz na ulicach miasta. Finał zbiórki odbył się w godzinach popołudniowych na Jarmarku Pogórzańskim. Tam też odbył się Piknik Integracyjny „Postaw na Rodzinę", który został zorganizowany w ramach V Gorlickiego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Nieodłącznym elementem pikniku był Marsz Żonkilowy. W tym roku - wzorem lat ubiegłych - rozpoczął się od mszy świętej odprawionej w Bazylice Mniejszej w Gorlicach. Po mszy, barwny korowód przemaszerował ulicami Gorlic wprost na Jarmark Pogórzański. Wśród dziesiątek uczestników dominował kolor pomarańczowy. W przemarszu wzięła udział spora grupa wolontariuszy skupionych w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Dla wielu był to kolejny marsz, w którym biorą udział. Gwiazdą tegorocznego pikniku była Majka Jeżowska. Jej występ zgromadził tłumy gorliczan.

Zobacz relację (halogorlice.pl)

Gala Wolontariatu

6 czerwca o godzinie 13.00 w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce kolejna już Gala Wolontariatu. W niej też uczestniczyli wolontariusze naszej szkoły: Beata Barnaś, Angelika Brzezińska, Adrianna Przybyłowicz, Dominika Konieczny, Justyna Markowicz, Agnieszka Zarzycka, Magdalena Szczepanik, Paulina Karp, Sylwia Olszewska, Sylwia Mastaj, Angelika Wesołowska. Było to święto 14 Szkolnych Klubów Wolontariatu działających na terenie naszego powiatu. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Homini" z Kwiatonowic oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach.

Dr Renata Filipowicz dyrektor Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach, jak i koordynatorka LCW Justyna Lenard, miały prawo być dumne ze swoich podopiecznych. Ostatnie pół roku minęło bardzo pracowicie. Młodzi ludzie zaangażowali się w różnorodne inicjatywy przyświecające idei bezinteresownej pomocy. Wolontariusze wspominali o pomocy najuboższym ( akcje „Szlachetna Paczka", „ Góra grosza", „Serce sercu, „ Zostań św. Mikołajem"), o pracy z chorymi (wigilie w szpitalu, Dzień Chorego), z dziećmi („Cała Polska czyta dzieciom", pomoc w zajęciach świetlicowych). Wolontariusze zaangażowali się w przebieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Marsz Żonkilowy, organizowali imprezy dochodowe na cele charytatywne. Na koniec wyświetlono pełen ciepła i humoru film o naszych wolontariuszach.

Zobacz relację (halogorlice.pl)

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.