>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 3 godzin 49 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu, sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684433
Wirtualny Menedżer PDF Drukuj

 Udział uczniów gorlickiego ekonomika w symulacyjnych grach biznesowych od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem.  Uczniowie grają na giełdzie, zarządzają wirtualnymi przedsiębiorstwami, produkują, sprzedają i osiągają wysokie zyski.

Od marca 2014 roku po raz drugi nasza Szkoła bierze udział w konkursie ekonomicznym „Wirtualny Menedżer " organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Fundację „Na Rzecz Nauki i Edukacji - Talenty" i NBP.

Konkurs jest realizowany z wykorzystaniem gry internetowej Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne, której celem jest m.in. zdobycie praktycznego doświadczenia w podejmowaniu taktycznych decyzji związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Uczestnicy gry przypisują funkcje poszczególnym członkom zespołu, tworzą misję oraz ustalają strategię działania. Zawodnicy podejmują decyzje związane z produkcją, sprzedażą, badaniem i rozwojem oraz marketingiem. Ponadto gracze zajmują się zatrudnianiem pracowników oraz ustalaniem wynagrodzeń. Decydują o jakości produktów, cenie, wprowadzanych innowacjach.

ZSE reprezentują 2 drużyny, uczniowie z II klasy Technikum Ekonomicznego, którzy przez 9 tygodni wcielają się w zarządy wirtualnych przedsiębiorstw produkujących rowery i podejmują strategiczne decyzje na ciągle zmieniającym się rynku:

Zespół I:

 • Aleksandra Łopatka
 • Anna Warzecha
 • Arkadiusz Bieszczad

Zespół II:

 • Gabriela Szura
 • Justyna Janusz
 • Jakub Szelec

Opiekunami merytorycznymi drużyn są: mgr Ewa Druciak-Hul, mgr Urszula Patrzyk.

W konkursie biorą udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z województw Polski południowo-wschodniej, tworzący 56 zespołów 3-osobowych.

Konkurs rozgrywany jest w III etapach:

 • I etap obejmuje szkolenie nauczycieli (opiekunów zespołów) drogą internetową.
 • II etap to runda eliminacyjna rozgrywana przez Internet - ma na celu wyłonienie finałowej grupy uczestników poprzez grę „Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne"
 • III etap to runda finałowa dla zwycięskich drużyn, która odbędzie się w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mieszczącym się w Kielnarowej/k Rzeszowa.

Głównymi korzyściami udziału w konkursie są:

 • Wzrost wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie wykorzystania gry symulacyjnej „Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne" w nauczaniu przedsiębiorczości;
 • Wzrost wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem
 • Nagrody:

Zwycięzcy konkursu ponadto otrzymają Nagrodę Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w postaci  zniżki na czesne na kierunkach Ekonomia lub Finanse i Rachunkowość.

Drużynom życzymy pomyślnych decyzji i udziału w finale!

 

Ewa Druciak - Hul, Urszula Patrzyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.