>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 4 godzin 14 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684392
Eliminacje okręgowe OWiUR PDF Drukuj

 W dniach 11-12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Żarnowcu (województwo śląskie) odbyła się XXXVIII edycja eliminacji do prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na okręg krakowski. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna maturzystka z Technikum Ekonomicznego Jadwiga Szary pod opieką merytoryczną mgr inż. Joanny Mazur i mgr Urszuli Patrzyk.


Finaliści etapu okręgowego brali udział w wybranych blokach tematycznych tj:

1. Produkcja roślinna
2. Produkcja zwierzęca
3. Ogrodnictwo
4. Mechanizacja rolnictwa
5. Ochrona i inżynieria środowiska
6. Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe
7. Agrobiznes
8. Leśnictwo
9. Architektura krajobrazu.

Jadwiga Szary zmagała się z zadaniami konkursowymi w bloku tematycznym „Agrobiznes". Jadwiga doskonale poradziła sobie z pytaniami i zadaniami.  Uplasowała się w pierwszej dziesiątce wśród olimpijczyków z 6 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego i opolskiego.

GRATULUJEMY!!!


Eliminacje okręgowe odbywały się w dwóch etapach. I etap polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań, etap II obejmował 3 zadania praktyczne. Nad poprawą prac konkursowych czuwało  Jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowana jest już od 1977 roku pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej informacji na temat olimpiady można znaleźć na stronie internetowej http://www.owiur.ap.siedlce.pl


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.