>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 3 godzin 23 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684513
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa i Kurs e-learningowy PDF Drukuj


Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w projekcie edukacyjnym, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy (Kurs). Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach, w tym edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego.


Projekt organizowany jest przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi Przyszłość. Zróbmy to razem. Administratorem jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Akcjonariat Obywatelski. Kurs e-learningowy prowadzi Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG30 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20. W tym roku po raz pierwszy z nowym mnożnikiem i realizowana na platformie GPWtr@der.

Naszą szkołę reprezentuje 6 zespołów, które podejmują decyzje inwestycyjne na rynku giełdowym od 14 października 2013 roku do 31 marca 2014 roku.

Skład zespołów:

ADEJ: Justyna Gazda , Ewelina Turek , Dominika Nowak , Anna Obrzut

DEBEŚCIARY: Edyta Krok , Izabela Tomaszewska , Aleksandra Marciniec

Dyntki: Przemysław Bożek , Dominik Kumorkiewicz , Arkadiusz Zając , Paweł Trojanowicz

MILIONERZY4: Nikodem Wojnar , Justyna Szkaradek , Paulina Maniak , Kornelia Wierzchanowska

PeCimpoi: Angelika Dziedzic , Marzena Pabisińska , Iwo Kozłowski

TriJustPati: Justyna Polaszek , Patrycja Mól , Justyna Majcher , Justyna Wojtas.

 

Opiekunami zespołów są: mgr Ewa Druciak - Hul oraz mgr Urszula Patrzyk.

Młodzież klasy I a TE oraz III TE uczestniczy również w Kursie e-learningowym. W dziesięciu lekcjach zawierających elementy multimedialne kursanci zdobywają wiedzę o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Dodatkowo korzystają ze specjalnego kursu terminologii finansowo-giełdowej w języku angielskim, a także forów tematycznych i czatu. Każda lekcja zakończona jest quizem. Podsumowaniem kursu będzie ogólnopolska klasówka on-line. Po zaliczeniu całego kursu młodzież otrzyma specjalny certyfikat ukończenia. 

Dodatkowe informacje o projekcie zamieszczone są na stronach: https://sigg.gpw.com.pl/ (SIGG), www.sigg.edu.pl (Kurs).

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.