>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
275 dni 5 godzin 32 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11239557
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013 PDF Drukuj

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty został w naszej szkole  zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP uczestniczyliśmy w projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy" (www.otwarta-firma.junior.org.pl.) Szkoła miała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Była to również  wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, co wzmocniło praktyczną stronę edukacji ekonomicznej w szkole.

W listopadzie 2013 roku podjęliśmy działania w takich obszarach jak:

Pracownik i pracodawca

  • Zajęcia z uczniami klasy IV b Technikum Ekonomicznego przeprowadzone przez Lidera Klubu Pracy OHP w Gorlicach , dotyczące przybliżenia działalność Klubu głównie w zakresie przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy oraz pomocy osobom bezrobotnym. Były poruszane takie zagadnienia jak: przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jej przebieg.

Finanse 

  • Spotkania przedstawicieli Banku Pekao S.A. Oddział w Gorlicach z uczniami klas czwartych celem przedstawienia oferty dla młodzieży w zakresie zakładania i prowadzenia kont bankowych.

Konsument

  • Spotkanie Powiatowego Rzecznika Konsumentów Starostwa Powiatowego w Gorlicach z uczniami klasy III Technikum Ekonomicznego, które dotyczyło m.in. zawierania umów konsumenckich, jak również analizy praktycznych przykładów korzystania z uprawnień konsumenta z tytułu niezgodności towaru z umową oraz zasad składania reklamacji. Konsultant podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie rozstrzygania sporów konsumenckich, wskazał do kogo można się zwrócić o pomoc w egzekwowaniu swoich praw.
 

Dzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Nowym Sączu

  • Młodzież klasy III Technikum Handlowego oraz Technikum Agrobiznesu uczestniczyła w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu.

Podczas  warsztatów,  wykładów  i dyskusji poruszane były tematy tj.:

- psychologia reklamy,

- planowanie kariery - jak świadomie kształtować własną ścieżkę sukcesu zawodowego.


Symulacyjna gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu"
 

  • Uczniowie klasy II Technikum Handlowego prowadzili rozgrywki w ramach projektu Małopolskiego Instytutu Kultury pt.: Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu". Ekonomiczna gra planszowa inspirowana jest historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.

 

W ramach przeprowadzonej akcji młodzież przekonała się, że warto być przedsiębiorczym i kreatywnym oraz że warto się dobrze przygotować do wdrażania swoich pomysłów w życie, także poprzez założenie własnej firmy.

Akcje w szkole koordynowali nauczyciele przedmiotów zawodowych:
mgr Ewa Druciak - Hul, mgr Małgorzata Smoła,  mgr Urszula Patrzyk.

1.
DSC0.jpg
2.
DSC01485.jpg
3.
DSC01487.jpg
4.
DSC01501.jpg
5.
DSC01504.jpg
6.
DSC01521.jpg
7.
DSC01524.jpg
8.
DSC01525.jpg
9.
DSC01529.jpg
10.
DSC01530.jpg
11.
DSC01533.jpg
12.
DSC05576.jpg


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.