>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
246 dni 21 godzin 10 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1258
Linki: 59
gości: 11459561
Odwiedza nas 1 gość
Tydzień dla oszczędzania PDF Drukuj

TYDZIEŃ DLA OSZCZEDZANIA 24-31 października 2013

Umiejętność gospodarowania własnymi zasobami, w tym finansowymi, można zaliczyć do kluczowych kompetencji potrzebnych ludziom w życiu. Dlatego uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji społecznej: „Tydzień dla Oszczędzania 2013", której organizatorem w Polsce jest Fundacja Kronenberga. Pretekstem do podjęcia tych działań był Światowy Dzień Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi w dniu 31 października już od ponad 80 lat. 


Głównymi celami akcji są:

  • Kształtowanie wśród uczniów nawyku oszczędzania, a dzięki temu lepszego wykorzystania swoich dochodów dziś i w przyszłości.
  • Nabycie umiejętności aktywnego dysponowania swoimi zasobami i praktycznej symulacji korzyści z dokonanego wyboru kierunku inwestowania.
  • Znajomość i konsekwencje ryzyka przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu oszczędności.

W ramach akcji społecznej: „Tydzień dla Oszczędzania" podjęliśmy takie działania jak: 

  1. Spotkania uczniów z ekspertami finansowymi. Pracownicy Banku Pekao S.A. Oddział w Gorlicach przeprowadzili w szkole prelekcje oraz zajęcia warsztatowe celem omówienia sposobów oszczędzania i inwestowana środków finansowych.

  2. Udział młodzieży klas: II TH, III TH, IV TH, IV TA, III TOT, IV b TE w Dniach Otwartych w Oddziale Banku Pekao S.A. w Gorlicach - spotkania ze specjalistami rynku finansowego celem omówienia systemu bankowego, funkcji i zadań banków komercyjnych. Uczniowie zapoznali się z aktualną ofertą w zakresie kont osobistych, kredytów i pożyczek, kart kredytowych, kart prepaid, pomnażania oszczędności, bankowości elektronicznej. Mieli możliwość wykorzystania tej wiedzy w praktyce poprzez założenie osobistego konta bankowego oraz podczas konkursów organizowanych przez bank. 

  3. Wykonanie szkolnej gazetki ściennej na temat oszczędzania.

  4. Przeprowadzenie konkursu szkolnego na najlepszy plakat o oszczędzaniu. Uczniowie klas pierwszych wykonali plakaty promujące ideę oszczędzania. 

  5. Organizacja zajęć lekcyjnych. Uczniowie korzystali z materiałów merytorycznych znajdujących się na stronie projektu www.tdo.edu.pl,  prezentacji, filmów, porad z zakresu finansów osobistych, scenariuszy lekcji „Zarządzanie własnymi finansami" wraz z multimedialnymi lekcjami online pt.: „Jak wydawać, aby na wszystko starczyło? (planowanie, przychody, wydatki, budżet domowy, oszczędzanie) oraz „Jak zaoszczędzić pierwszy milion?" (oszczędzanie, banki, lokaty inwestycyjne). W przeprowadzeniu lekcji były wykorzystywane również pomoce dydaktyczne tj.: plakaty, foliogramy, prezentacje multimedialne inne materiały dydaktyczne opracowane do programu „Moje finanse".

Szkolnymi koordynatorami akcji były: mgr Ewa Druciak - Hul, mgr Urszula Patrzyk, mgr Małgorzata Smoła.

1.
tydz-oszcz-01.jpg
2.
tydz-oszcz-02.jpg
3.
tydz-oszcz-03.jpg
4.
tydz-oszcz-04.jpg
5.
tydz-oszcz-05.jpg
6.
tydz-oszcz-06.jpg
7.
tydz-oszcz-07.jpg
8.
tydz-oszcz-08.jpg
9.
tydz-oszcz-09.jpg
10.
tydz-oszcz-10.jpg
11.
tydz-oszcz-11.jpg
12.
tydz-oszcz-12.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.