>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 4 godzin 8 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684399
Maturzyści w Częstochowie PDF Drukuj

Dnia 10 października siedemdziesięciu trzech maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II wraz ze swymi Wychowawcami i Księżmi Katechetami udali się przed tron Jasnogórskiej Pani. Wyjazd odbył się w ramach XIII Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Maturzyści trwając na modlitwie przed obrazem Czarnej Madonny - powierzyli Jej swoje egzaminy maturalne i zawodowe, a przede wszystkim swoją przyszłość. Następnie wraz z 20 tysiącami młodych z różnych szkół i uczelni uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Bp. Henryk Tomasik. Młodzi pielgrzymi zwiedzili także Salę Rycerską, Skarbiec oraz przeszli Wałami Jasnogórskimi.

Po drodze szlak pielgrzymi prowadził do Sanktuarium Ojca Pio w miejscowości Siedlec, gdzie gospodarzami są zakonnicy - Apostołowie Jezusa Ukrzyżowanego. W sanktuarium maturzyści wysłuchali krótkiej katechezy na temat wartości i sensu spowiedzi, którą wygłosił ks. Paweł.

Pielgrzymka maturzystów, a także rekolekcje maturalne stanowią ważny etap młodych ludzi poszukujących celu i sensu życia. Dobrze, że w menu współczesnego świata, który proponuje młodym różny sposób zagospodarowania czasu - młodzi sięgają po ofertę wspólnoty Kościoła - zdobywają i pogłębiają wartości duchowe.

1.
DSC_0003.jpg
2.
DSC_0005.jpg
3.
DSC_0006.jpg
4.
DSC_0008.jpg
5.
DSC_0012.jpg
6.
DSC_0013.jpg
7.
DSC_0014.jpg
8.
DSC_0015.jpg
9.
DSC_0016.jpg
10.
DSC_0017.jpg
11.
DSC_0018.jpg
12.
DSC_0019.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.