>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
246 dni 20 godzin 57 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1258
Linki: 59
gości: 11459619
Odwiedza nas 2 gości
Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne - zakończenie PDF Drukuj

Projekt "Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne"

W roku szkolnym 2012/2013 dobiegła końca realizacja w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach projektu  p.n. „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne". Był to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, trwający 3 lata.


Prowadzono zajęcia w dwóch grupach w zakresie rozszerzającym p.n. „Matematyka jakiej nie znasz - poszerz swoje horyzonty", w których brali udział obecnie uczniowie III A Technikum Ekonomicznego i III B Technikum Ekonomicznego (2 godziny dodatkowo tygodniowo każda grupa miała zajęcia z matematyki - grupy liczyły po 15 uczniów).

Również prowadzono zajęcia w czterech grupach w zakresie wyrównawczym p.n. „Matematyka nie jest trudna - uwierz w siebie", brali w nich udział uczniowie obecnie klas III B TE i klasy III A TE oraz klasy III TOT, III TA, III TH (2 godziny dodatkowo tygodniowo każda z grup odbywała zajęcia z matematyki). W sumie w całym projekcie było zaangażowanych 95 uczniów ZSE.

Uczniowie w ramach tego projektu brali udział w konkursach matematycznych pn. „Zostań Pitagorasem - MUM" lub „Zostań  Euklidesem - MUM" drogą e-learningową, zaś najlepsi wyjeżdżali na finał konkursów do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński, skąd wracali zadowoleni oraz z cennymi nagrodami (przez te 3 lata 18 uczniów znalazło się w finale w Krakowie).

Zajęcia w ramach projektu prowadziły nauczycielki naszej szkoły: P. Renata Orłowska - Przybycień i P. Barbara Miarecka - Liszka.

W ramach zakończenia i podsumowania projektu ,,Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne" wszyscy uczestnicy projektu, którzy dotrwali do końca otrzymali dyplomy zakończenia zajęć z matematyki.

Mamy nadzieję, że trwający projekt spełnił oczekiwania uczniów, a zarazem poszerzył wiedzę matematyczną tak niezbędną w życiu codziennym, a w przyszłości nabyte umiejętności i wiedza pomogą w przygotowaniu i zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki z jak najlepszym wynikiem.

Życzymy uczniom wielu sukcesów w rozwijaniu umiejętności i zainteresowań matematycznych.

R. Orłowska - Przybycień


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.