>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
186 dni 3 godzin 8 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11899627
Agrobiznes w Łosiu - Chłopska szkoła biznesu PDF Drukuj
Wycieczka zawodoznawcza - Łosie
 
W dniu 23.04.2013 roku uczniowie klasy I TA i I TOT uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Łosia.  Na miejscu zwiedzali „Zagrodę Maziarską" gdzie obejrzeli dwa wozy maziarskie, beczki, próbki mazi i ropy naftowej. Wzięli również udział w grze edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu".

 

Na ekspozycji zobaczyli również strój maziarza oraz dokumenty rodzin maziarskich. W dawnych czasach mieszkańcy Łosia tradycyjnie zajmowali się wędrownym handlem mazią i smarami, które pozyskiwano w procesie suchej destylacji odpadów sosnowych.

Ciekawym elementem wycieczki była „Chłopska Szkoła Biznesu".

Ta interesująca gra edukacyjna to symulacja rzeczywistych mechanizmów rynkowych. Gracze wcielają się w role XVIII-wiecznych rzemieślników (piekarzy, kowali, tkaczy) i jako przedsiębiorcy ponoszą koszty produkcji, negocjują warunki sprzedaży swoich wyrobów i organizują wyprawy handlowe. Sukces gracza w dużej mierze zależy od umiejętności gospodarowania posiadanymi zasobami i współpracy z innymi uczestnikami gry.

Od maja gra będzie wykorzystana jako narzędzie edukacyjne na lekcjach przedsiębiorczości w klasie I TA/TH.

Joanna Mazur

1.
losie-01.jpg
2.
losie-02.jpg
3.
losie-03.jpg
4.
losie-04.jpg
5.
losie-06.jpg
6.
losie-07.jpg
7.
losie-08.jpg
8.
losie-09.jpg
9.
losie-10.jpg
10.
losie-11.jpg
11.
losie-12.jpg
12.
losie-13.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.