>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 4 godzin 41 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684317
Odwiedza nas 1 gość
Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości PDF Drukuj

Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości

W roku szkolnym 2012/2013 szkoła zgłosiła swój udział w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i obejmuje 3 etapy:

  • etap I - edukacyjny
  • etap II - kwalifikacyjny
  • etap III - ogólnopolski

Etap I - edukacyjny został przeprowadzony  6 grudnia 2012 r.  Wzięło w nim udział 42 uczniów z klas: IV a i IV b Technikum Ekonomicznego. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań testowych. Do etapu II konkursu zakwalifikowały się  3 uczennice z klasy IV a TE, uzyskując minimum 80% skuteczności w realizacji testu:

  • Radzik Karolina
  • Tchir Lucyna
  • Batko Natalia

Etap II - kwalifikacyjny został przeprowadzony 17 stycznia 2013 r. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań testowych.

Do etapu ogólnopolskiego przechodzi tylko jeden  finalista II etapu (kwalifikacyjnego) z każdej szkoły pod warunkiem, że uzyskał minimum 80% skuteczności w realizacji testu.  Wśród uczestników II etapu konkursu  najlepsza okazała się Natalia Batko  i to ona znalazła się w finale, obok 50 innych uczniów z całej Polski.

7 marca 2013 roku odbył się finał XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie im. T. Rejtana.

Finałowe zmagania składały się z dwóch części. W części pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania testowe, natomiast w części drugiej rozwiązywali zadanie praktyczne.

Nasza uczennica Natalia Batko zajęła miejsce w drugiej dziesiątce.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl

Ewa Tutko

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.