>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
214 dni 14 godzin 52 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11721623
Odwiedza nas 3 gości
Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne ZSE PDF Drukuj

Od września 2012 roku 15 uczniów klasy III b Technikum Ekonomicznego bierze aktywny udział w kole naukowym „Ekonomia w praktyce" w ramach projektu Przedsiębiorcze Szkoły pod kierunkiem pani Urszuli Patrzyk. Podczas zajęć uczniowie prowadzą Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne (IPP) i wcielają się w zarządy wirtualnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją rowerów.


Wszyscy uczestnicy poprzez grę IPP rozwijają umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem. Celem gry jest m.in. zdobycie praktycznego doświadczenia w podejmowaniu strategicznych i taktycznych decyzji związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Uczestnicy gry przypisują funkcje poszczególnym członkom zespołu, tworzą misję oraz ustalają strategię działania. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej, gdzie zawodnicy podejmują decyzje związane z produkcją, sprzedażą, badaniem i rozwojem oraz marketingiem. Ponadto gracze zajmują się zatrudnianiem pracowników oraz ustalaniem wynagrodzeń. Decydują o jakości produktów, cenie, wprowadzanych innowacjach.

Gra ma strukturę turową (wszystkich rund jest 9). Jedna runda obrazuje jeden kwartał działalności przedsiębiorstwa. Uczestnicy gry korzystając z przeglądarki internetowej łączą się z serwerem na którym zainstalowane jest oprogramowanie, analizują informacje rynkowe oraz sytuację ich przedsiębiorstwa. Na podstawie przeprowadzonych analiz podejmują decyzje, które przetwarzane są przez system informatyczny. Uczestnicy gry otrzymują wyniki podjętych przez siebie działań, które to stają się punktem wyjścia do podejmowania kolejnych decyzji. Wynikiem gry jest wartość przedsiębiorstwa na podstawie, której uczestnicy są oceniani.

Planowany czas zakończenia zmagań został wyznaczony na przełom maja i czerwca. Wtedy to nastąpi podsumowanie pracy zespołów i wyłonienie najlepszej drużyny w szkole i najlepszej drużyny spośród 30 szkół województwa małopolskiego i podkarpackiego, które biorą udział w grze IPP.

W naszej szkole rozgrywkach bierze udział 5 zespołów 3-osobowych tj:

Nazwa zespołu

Imię i nazwisko gracza

Lider Bike

Paulina Baran

Izabela Baran

Elżbieta Bochenek

Bike Team

Katarzyna Trybus

Agata Szkaradek

Paulina Knapik

EKOkross

Joanna Woźniak

Anna Przybylska

Monika Wójcik

GSB_BiKe

Jadwiga Szary

Karolina Gadecka

Urszula Gucfa

TURBOCROSS

Katarzyna Grzeszczuk

Paulina Bugno

Wojciech Matuszyk

ZAWODNIKOM ŻYCZYMY TRAFNYCH DECYZJI I SAMYCH SUKCESÓW!!!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.przedsiebiorczeszkoly.pl

1.
DSC04539.jpg
2.
DSC04540.jpg
3.
DSC04541.jpg
4.
DSC04542.jpg
5.
DSC04543.jpg
6.
DSC04545.jpg
7.
DSC04546.jpg
8.
DSC04547.jpg
9.
DSC04548.jpg
10.
DSC04553.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.