>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
214 dni 13 godzin 51 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11721991
Odwiedza nas 3 gości
Hotelarze na wystawie PDF Drukuj

Klasa  I Technikum Hotelarstwa w dniu 09.01.2013 roku miała przyjemność obejrzeć wystawę fotografii  Jarosława Mazura "Moje serce zasnęło w Karpatach" w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča.

Zdjęcia pokazywały tereny w których żyjemy ukazując  piękno, którego na co dzień często nie potrafimy dostrzec. Wystawa zrobiła na wszystkich duże wrażenie, każdy z obecnych wybrał zdjęcie, które najbardziej mu się spodobało, motywując swój wybór - a nie był to prosty wybór przy tej ilości pięknych zdjęć.

Sam autor mówi o sobie tak:  „Z fotografowaniem miałem do czynienia od dziecka. Podziwiałem ludzi przykrywających się w atelier tajemniczymi czarnymi płachtami, wykonujących dziwne czynności przy swoich skomplikowanych aparatach. Jednak lata osiemdziesiąte nie były sprzyjającym czasem dla rozwijania kosztownych zamiłowań. Chwilami przestawałem fotografować, potem wracałem do aparatu. Okazją do robienia zdjęć były moje muzyczne wyjazdy. Najczęściej fotografowałem folklor w jego rozmaitych przejawach. Potem zobaczyłem góry, które zawładnęły moim sercem, a dobrzy ludzie pokazali mi Łemkowszczyznę. Z początku była to dla mnie jedynie baśniowa kraina pełna gór, potoczków, zachodów słońca i uroczych cerkiewek. Dzięki Łemkom, ludziom, którzy tę ziemię ukochali nade wszystko, zacząłem patrzeć na Łemkowszczyznę inaczej. Poznałem jej historię i przeszłość a także dzisiejsze problemy. Podjąłem w fotografii również te niełatwe tematy.

            "Góry nie dają mi spać... Kiedy wracam z Karpat, zostawiam tam zawsze odrobinę serca."

Opiekun grupy: Teresa Zachariasz-Belniak

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.