>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
214 dni 14 godzin 51 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11721639
Odwiedza nas 3 gości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2012 PDF Drukuj

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 12-18 listopada 2012

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, której celem jest zachęcanie do aktywności życiowej, stawiania sobie ambitnych celów i podejmowania własnej działalności gospodarczej. Jego zadaniem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i które pozwala zakwitnąć kreatywnym inicjatywom  młodych ludzi. Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Wicepremier RP i Minister Gospodarki.


Centrum informacyjne Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości stanowi strona internetowa www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl .

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła uczestniczyła po raz czwarty w projekcje Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy". Była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, co wzmocniło praktyczną stronę edukacji ekonomicznej w szkole.

 

W listopadzie 2012 roku podjęliśmy działania w takich obszarach jak:

Pracownik i pracodawca

  • Zajęcia z uczniami klasy IV Technikum Handlowego przeprowadzone przez Lidera Klubu Pracy OHP w Gorlicach, dotyczące przybliżenia działalność Klubu głównie w zakresie przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy oraz pomocy osobom bezrobotnym. Były poruszane takie zagadnienia jak: przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jej przebieg, a także podniesienie swojej wartości na rynku pracy.

Finanse

  • Spotkania przedstawicieli Banku Pekao S.A. Oddział w Gorlicach z uczniami klas czwartych celem przedstawienia oferty dla młodzieży w zakresie zakładania i prowadzenia kont bankowych.

Konsument

  • Spotkanie Powiatowego Rzecznika Konsumentów Starostwa Powiatowego
    w Gorlicach z uczniami klasy IV b Technikum Ekonomicznego oraz II Technikum Obsługi Turystycznej, które dotyczyło m.in. zawierania umów konsumenckich, jak również analizy praktycznych przykładów korzystania z uprawnień konsumenta z tytułu niezgodności towaru z umową oraz zasad składania reklamacji. Konsultant podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie rozstrzygania sporów konsumenckich, wskazał do kogo można się zwrócić o pomoc w egzekwowaniu swoich praw.

Własna firma

  • Zajęcia z młodzieżą klas IV Technikum Ekonomicznego oraz klasy II Technikum Obsługi Turystycznej przeprowadzone przez przedstawiciela Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. - Departament Wsparcia Przedsiębiorczości, Punkt Konsultacyjny w Nowym Sączu. Tematem warsztatów było pozyskanie środków z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Omówiona została również procedura zakładania firmy.

 

W ramach ŚTP 28 uczniów klasy IV Technikum Handlowego uczestniczyło w Dniu Przedsiębiorczości  organizowanym  przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu.

Podczas  warsztatów,  wykładów  i dyskusji poruszane były tematy tj.:

  •   formy opodatkowania działalności gospodarczej,
  •   kształcenie zawodowe - Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości,
  •   wykorzystanie gry symulacyjnej „Giełda" w nauczaniu przedsiębiorczości. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Karp (IV TH) zwyciężył w rozgrywkach giełdowych, otrzymując najwyższą stopę zwrotu z zainwestowanych w spółki giełdowe wirtualnych 10 000 zł.

 

W ramach przeprowadzonej akcji młodzież przekonała się, że warto być przedsiębiorczym i kreatywnym oraz że warto się dobrze przygotować do wdrażania swoich pomysłów w życie, także poprzez założenie własnej firmy.

Akcje w szkole koordynowali nauczyciele przedmiotów zawodowych:
mgr Ewa Druciak - Hul, mgr Małgorzata Smoła,  mgr Urszula Patrzyk.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.