>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
186 dni 3 godzin 17 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11899570
Dni Lasu i Zadrzewień - sadzenie drzewa PDF Drukuj

 Dni Lasu i Zadrzewień

1 czerwca odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach konferencja zorganizowana z okazji dni lasu i zadrzewień, a także w roku jubileuszu 70-lecia  szkoły. Z tej okazji zasadzono w szkolnym ogrodzie symboliczne drzewko.

 

Wśród gości konferencji byli m.in. Maria Puścizna-Syc - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Grażyna Kurzawa - Prezes Zarządu LOP oddział w Gorlicach, Rafał Stolarski - sekretarz Nadleśnictwa Gorlice, Piotr Wojtas - zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łosie przedstawiciele uczniów szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami szkolnych klubów LOP.

Celem  Konferencji było upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym oraz o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Na konferencji swój wykład na temat Budowy i funkcji lasu  połączony z prezentacją multimedialną  wygłosili uczniowie szkoły. Szczególnym zainteresowaniem słuchaczy cieszył się wykład Arkadiusza Ogieli - ucznia kl. II Technikum Ekonomicznego, dotyczący życia i roli mrówek. Zebrani goście mogli zobaczyć rekonstrukcje mrowiska oraz obejrzeć okazy różnych gatunków mrówek. Konferencję uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu Eko-Band.

Jeśli świętowany był  Dzień Zadrzewień to nie mogło zabraknąć wspólnego posadzenia drzewa. W ramach obchodów roku jubileuszu 70-lecia ZSE drzewko zasadzili przedstawiciele absolwentów  rocznika 1968.


Pamiętajmy o tym, że ochrona istniejących lasów, jak również sadzenie nowych drzew, przyczyniają się do tworzenia zielonych płuc Ziemi, a pomagając lasom, pomagamy przede wszystkim sobie.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.