>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
184 dni 12 godzin 7 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11911245
Odwiedza nas 1 gość
Zajęcia z wolontariuszką PDF Drukuj

Zajęcia z wolontariuszką


Polska Fundacja im. Roberta Schumana jest już dobrze znana większości naszych uczniów, m.in. dzięki niedawno zrealizowanemu projektowi „Poznajmy naszą kulturę”  i sympatycznym znajomym z Olecka zyskanym dzięki udziałowi w tym projekcie.
 
Nie wszyscy jednak wiedzą, że fundacja ta prowadzi również wolontariat dla ludzi z całego świata. W czwartek 4 grudnia 2008 mieliśmy jednak okazję poznać jedną z takich osób, panią Theklę May z Niemiec, która od września br. przebywa w Polsce.
 
Na zaproszenie pani Agnieszki Barszcz – nauczycielki języka niemieckiego – Thekla odwiedziła Gorlice i przeprowadziła zajęcia z uczniami klas II b TE, III a i b TE. Były to prelekcje na temat działalności fundacji, programu wolontariatu, a zwłaszcza możliwości jakie on daje młodym ludziom [finansowany ze środków fundacji wyjazd młodych ludzi między 18 a 30 rokiem życia do obcego kraju na 6- 12 miesięcy, gdzie można się uczyć obcego języka w realiach danego kraju], oraz zajęcia warsztatowe – gry i zabawy zmuszające do komunikacji w języku niemieckim i pozbycia się strachu przed używaniem języka obcego.
 
Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, choć większość uczniów wstydziła się na początku zadawać pytania w języku niemieckim. Najwięcej jednak radości sprawiły gry i zabawy językowe, przy których głośny śmiech był najlepszym dowodem, że język niemiecki nie jest już tak całkiem obcy :-)
 
Thekla również wyraziła swoje zadowolenie z pobytu w Gorlicach oraz nadzieje, że może jeszcze kiedyś odwiedzi naszą szkołę. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe, bo taka forma lekcji, zwłaszcza z native speakerem, jest z pewnością o wiele bardziej atrakcyjna niż zwykła lekcja języka obcego.

 

1.
wolont-01.jpg
2.
wolont-02.jpg
3.
wolont-03.jpg
4.
wolont-04.jpg
5.
wolont-05.jpg
6.
wolont-06.jpg
7.
wolont-07.jpg
8.
wolont-08.jpg
9.
wolont-09.jpg
10.
wolont-10.jpg
11.
wolont-11.jpg
12.
wolont-12.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.