>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
186 dni 4 godzin 40 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11899108
Zamknięcie Forum ZSE. PDF Drukuj

Dlaczego Forum ZSE jest zamknięte?

Zapewne niektórzy Internauci odwiedzający stronę ZSE zauważyli, że Forum ZSE zostało zamknięte.

Notka na Forum mówi oględnie o niekulturalnych wpisach niedojrzałych osób.

Chciałbym to trochę wyjaśnić, bo uważam że powinienem. (Przedstawione stanowisko jest dosyć subiektywne i osobiste, bo zamknięcie Forum ma takie właśnie powody).

Na początek kilka ważnych informacji:

Szkolna strona internetowa w aktualnej postaci powstała dzięki dobrej woli kilku nauczycieli ZSE, którzy poświęcili swój wolny czas aby uruchomić serwer www i system CMS na którym pracuje strona.

Wypracowanie funkcjonalności strony, jej wyglądu i masy materiałów, które się na niej znajdują również wymagało i cały czas wymaga wielu godzin pracy, które się poświęca z własnej dobrej woli i których (tak na marginesie) nie ma w umowie o pracę i nikt ich nie liczy.

Aby strona była bardziej atrakcyjna dla uczniów postanowiliśmy zainstalować komponent Forum, jako miejsce gdzie młodzi ludzie będą mogli się wypowiadać i wymieniać poglądy.

Forum zostało udostępnione wszystkim użytkownikom strony i nikt nigdy nie oczekiwał za to żadnych pochwał ze strony uczniów, czy też kogokolwiek. Oczekiwano jednak kulturalnego i odpowiedzialnego traktowania tego miejsca o czym mówiły Reguły Forum.

W praktyce wielokrotnie okazywało się niestety, że anonimowość Internetu wykorzystują jacyś sfrustrowani, chamscy i bezczelni ludzie wpisując tam rzeczy, które ..się tam znaleźć nie powinny.

Takie wpisy były przeze mnie usuwane, w miarę możliwości jak najszybciej, jednak chciałem niektórym osobom uzmysłowić, że nie było i nie jest to główne zajęcie "dla którego jestem w tej szkole". Kilka razy zdarzały się prośby konkretnych osób o usunięcie jakiegoś wpisu, wiele razy sam usuwałem wpisy, które (subiektywnie) uznawałem za nieodpowiednie.

Powtórzę jednak jeszcze raz, bo to ważne: nie było to główne zajęcie "dla którego jestem w tej szkole". W związku z tym czasami mogła zaistnieć sytuacja że na Forum znalazło się coś nieodpowiedniego.

Bywały również sytuacje, że ktoś miał uwagi czy pretensje do mnie i wpisywał je na Forum. Z reguły nie były to teksty obraźliwe, więc starałem się na nie odpowiadać, pomimo, że zdarzały się również teksty bardziej ..zdecydowane, czy złośliwe.

Jednak to co przeczytałem na Forum w piątek 5.X przekroczyło pewne granice.

Zacytuję fragmenty tamtego postu, do Waszej oceny.

"Co to ma byc za wielki admistrator forum zse??!! Pewnie Robert. Berkowicz!!

Człowieku, ty te posty czytaj a nie oglądaj, siedziec na dupie ja tez potrafie, i mówic o głupotach!!"

"A Ty jestes od czego w tej szkole??!! Od czyszczenia swoich szkiełek z nosa??"

"wez sie szanowny <<Magistrze>> (chociaz nie wiem czy podstawówke skończyłeś) Opanuj!! i weź do tej strony jak nalezy!!"

(?) Nie wiem tak naprawdę czym był powodowany taki wpis. Mogę się domyślać, że ktoś się poczuł urażony jakimś postem i mówiąc  obrazowo "pojechał po mnie". W stylu, który chyba nie wymaga specjalnego komentarza.

Osoba, która wpisała "swoją uwagę" podpisała się "szczery". Ja mogę określić ją tylko określeniem "Niewdzięczny Roszczeniowy Bezczelny Cham".

Mam nadzieję, że zdecydowana większość osób korzystających z Forum zrozumie sytuację i nie będzie miało pretensji za wyłączenie Forum. Nie po to przecież pracuje się nad stroną, udostępnia pewne funkcje, żeby ktoś potem pluł po osobach, które to robią.

Na razie więc Forum ZSE zostaje zamknięte.

Ewentualne komentarze i uwagi proszę kierować na mój adres e-mail lub osobiście. (Przypuszczam, że osoby typu "szczery" potrafią tylko anonimowo zapaskudzić Internet i na nic więcej się nie odważą)

PS.: Były propozycje wprowadzenia rejestracji i identyfikowania użytkowników - pomysł do przemyślenia, tylko szczerze mówiąc - odechciewa się ..

Robert Berkowicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.