>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
184 dni 11 godzin 6 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1276
Linki: 59
gości: 11911604
Odwiedza nas 3 gości
Projekt "Lekcje z ZUS" w ZSE PDF Drukuj

 W październiku i listopadzie uczniowie klasy 2 TE pod czujnym okiem Pana Jakuba Tarsy uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Lekcje z ZUS".

Przedsięwzięcie ma na cele popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz sposobu funkcjonowania instytucji jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Tegoroczna, już V edycja projektu, przebiegała pod hasłem „TRZY LITERY, KTÓRE CHRONIĄ TWOJE CZTERY". Uczniowie wzięli udział w 4 pilotażowych lekcjach, które przeprowadziły ich od historycznych początków ubezpieczeń dla pracowników, po współczesny wygląd systemu ubezpieczeń społecznych. Poznali również rodzaje świadczeń jakie przysługują osobom ubezpieczonym z każdego rodzaju ubezpieczeń oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii przez ZUS i udogodnienia jakie funkcjonują dla płatników składek i osób ubezpieczonych. W realizacji tematyki zajęć bardzo pomocne były materiały szkoleniowe przygotowane przez ZUS i udostępnione grupom biorącym udział w projekcie.

„Lekcje z ZUS" to również pomoc w przygotowaniu uczniów do „Olimpiady Wiedzy o ZUS". I etap tego konkursu odbył się w naszej szkole 27-go listopada 218 r.. Spośród 9-ciu uczestników Olimpiady wyłoniony został 3-osobowy zespół składający się z 3 najlepszych uczniów - Justyny Guzik, Janusza Wojtaczki i Jakub Wacławika; który został zgłoszony jako reprezentacja naszej szkoły w II etapie konkursu. Aktualnie czekamy na zakwalifikowanie zespołu z naszej szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.