>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
215 dni 2 godzin 17 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1266
Linki: 59
gości: 11717776
Odwiedza nas 1 gość
Innowacyjny program "Moje finanse" PDF Drukuj

 W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole w klasach pierwszych i drugich realizowany był Program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Moje finanse w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, a także na zajęciach pozalekcyjnych.

Moje Finanse  to innowacyjny program edukacji finansowej skierowany do młodzieży. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego. Program przygotowuje do racjonalnego gospodarowania finansami.

Materiały do programu Moje finanse umożliwiają realizację treści programowych w interesujący i atrakcyjny dla młodzieży sposób. Pozwalają na stosowanie  aktywnych metod nauczania w edukacji finansowej.

Na platformie znajdują się materiały dydaktyczne tj.: Infobank, przepisy na zajęcia, zadania edukacyjne, prezentacje, filmy, testy do weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, wykłady interaktywne, blog naukowy.

Uczniowie rozwiązują testy, ćwiczenia interaktywne, WebQuesty oraz mają możliwość wzięcia udziału w Konkursach dotyczących edukacji finansowej.

Koordynatorami programu są opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości: Pani Ewa Druciak - Hul oraz Pani Małgorzata Smoła.

 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.