>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
219 dni 4 godzin 19 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1263
Linki: 59
gości: 11684368
Finał Olimpiady Handlowo-Menadżerskiej PDF Drukuj

 W dniach 14-15.12.2017 odbył się Finał III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

W tej edycji Olimpiady do ścisłego finału zakwalifikowało się 62 uczniów. Finaliści reprezentowali 40 szkół z całej Polski. Dwie finalistki to uczennice naszej szkoły: Klaudia Żegleń z klasy IV TE oraz Katarzyna Przybek z klasy III TE.

Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy.

Olimpiada WiUHM  to dwudniowe zmagania. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test i zadanie w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

W drugim dniu zawodów odbyła się rozgrywka finałowa, do której zaproszono 10 najlepszych uczestników po etapie praktycznym. Wśród nich znalazła się nasza uczennica  Katarzyna Przybek. W czasie części finałowej tzw. "finału finałów" 10 najlepszych uczniów (laureaci) odpowiadali przed Jury i publicznością na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych oraz bankowości i polityki monetarnej. Czas odpowiedzi był ograniczony, a zegar z upływającym czasem widzieli uczestnicy i publiczność. Tematyka wielu pytań dotyczyła hasła tegorocznej olimpiady które brzmiało "Bankowość miejsce i rola w gospodarce rynkowej". Po zmaganiach finałowych Kasia ostatecznie zajęła 9 miejsce.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której laureatom, czyli 10 - ciu najlepszym, wręczono nagrody, upominki i dyplomy za zajęcie kolejnych miejsc.

Obie uczennice: Klaudia jako finalista, Kasia jako laureat Olimpiady otrzymały zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe zawodzie.

Gratulujemy Klaudii i Kasi tak wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych.

Ewa Tutko

1.
25590596.jpg
2.
25634903.jpg
3.
CCI20171220_00001.jpg
4.
CCI20171220_00002.jpg
5.
IMG4.jpg
6.
IMG_20171215_123308.jpg
7.
WiUMH_01.jpg
8.
WiUMH_15.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.