>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 8 godzin 52 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10789253
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ZSE PDF Drukuj

 W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty nasza szkoła uczestniczyła w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Honorowy patronat nad programem w Polsce objęło Ministerstwo Rozwoju.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w obszarze pracownik i pracodawca odbyły się 15 listopada 2016 r. zajęcia uczniów klasy trzeciej technik obsługi turystycznej oraz technik handlowiec z doradcę zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gorlicach. 

Konsultantka Pani Małgorzata Gawlik przybliżyła  działalność OHP jako instytucji rynku pracy głównie w zakresie świadczenia usług pracy, aktywizacji zawodowej młodzieży, poradnictwa zawodowego, przygotowania do wejścia na rynek pracy, możliwości realizacji kursów i szkoleń zawodowych. Były analizowane również aktualne oferty pracy oraz poruszane takie zagadnienia jak: przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak wywrzeć dobre wrażenie na innych?.


W ramach ŚTP realizujemy równie program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy" (www.junior.org.pl.).

Uczestnicząc w programie szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy oraz poznania specyfiki lokalnego rynku pracy. Budujemy pozytywne relacje z lokalnym biznesem, umożliwiamy młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami życia gospodarczego oraz przybliżamy zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Ewa Druciak - Hul

1.
stp-zse-01.jpg
2.
stp-zse-02.jpg
3.
stp-zse-04.jpg
4.
stp-zse-05.jpg


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.