>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
270 dni 20 godzin 11 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11283034
Edukacja w XXI wieku - konferencja PDF Drukuj

 Wydział Zamiejscowy Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Krakowie oraz Rada Miasta Krakowa zorganizowali  9 stycznia 2016 roku w Urzędzie Miasta w Krakowie konferencję naukową skierowaną do dyrektorów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i doradców zawodowych -  EDUKACJA W XXI WIEKU - PROBLEMY I WYZWANIA.

Na konferencji wystąpiła pani dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach Grażyna Pabis-Mazur, wygłosiła referat na temat: "Możliwości i wyzwania dla kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami - na przykładzie dobrych praktyk Zespołu Szkół Ekonomicznych".

Czy wiedza jest źródłem konkurencyjności? Jak wygląda współczesny rynek pracy i jakie są oczekiwania pracodawców w zakresie kompetencji pracowników? Jakie możliwości ma kształcenie zawodowe we współpracy z pracodawcami? Czy nauczanie mobilne jest kluczem do pokolenia „Z"?  Jak wykorzystywać technologie informatyczne we współczesnej edukacji? Czy współpraca szkoły ponadgimnazjalnej z uczelnią wyższą jest wsparciem w wyborach młodych ludzi związanych z przyszłą karierą zawodową? Jakich kompetencji oczekuje od pracowników współczesny pracodawca? Jak wykorzystać coaching w pracy nauczyciela? Jakie są niezbędne kierunki zmian we współczesnej edukacji? -  to zagadnienia nad którymi dyskutowano.

W trakcie konferencji rozpatrywano powyższe problemy dotyczące edukacji z wielu płaszczyzn - z perspektywy dyrektora szkoły, nauczyciela przedsiębiorczości/doradcy zawodowego i pracodawcy oraz wykładowców uczelni wyższej.

Należy podkreślić, że współczesna edukacja spełnia szczególną rolę w przygotowaniu kadr
w przedsiębiorstwach przyszłości. Kapitał ludzki uważany dziś jest za potencjalne źródło przewagi konkurencyjnej.

Warto jednak pamiętać, że „przyszłość ludzi młodych na rynku pracy zależy od zrozumienia wzajemnych problemów, często przeciwstawnych interesów zarówno osób wchodzących na rynek pracy, już obecnych, jak i samych zatrudniających".

Wnioski z konferencji:

  • Nowinki technologiczne takie jak aplikacje dla smartfonów pomagają w edukacji, ale najważniejsi są dobrzy nauczyciele. 
  • Kapitał ludzki - ludzie ich kompetencje, doświadczenie, kwalifikacje są najcenniejszym zasobem.
  • Chęć doskonalenia umiejętności, odpowiedzialność, uczciwość, chęć do pracy, innowacyjność  decydują o szansach na rynku pracy.

 

foto: vistula.edu.pl

 

Więcej informacji nt konferencji na stronie Akademii Finansów i Biznesu Vistula: www.vistula.edu.pl oraz w programie Telewizji Kraków: Najważniejszy jest nauczyciel.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.