>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
274 dni 23 godzin 29 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11242948
Odwiedza nas 2 gości
Spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami PDF Drukuj

 3 grudnia 2015r w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach odbyło się spotkanie  pracodawców, przedstawicieli gorlickich firm i instytucji, uczniów oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Dyrektor szkoły mgr Grażyna Pabis-Mazur powitała zebranych i  przedstawiła prezentację, na temat "Możliwości i wyzwania  w zakresie kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami", która wprowadziła zebranych do  dyskusji.


Stwierdzono, że szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania przez uczniów wiedzy i umiejętności zawodowych. Aby edukacja zawodowa była skuteczna i  efektywna musi oprócz zajęć teoretycznych odbywać się w naturalnym środowisku miejsca pracy.

Pani dyrektor zachęcała pracodawców do szerszej współpracy  w dostosowywaniu oferty edukacyjnej szkoły  zgodnej z   potrzebami  rynku pracy, możliwości tworzenie klas patronackich, wspólnego opracowywania  programów nauczania kształcenia praktycznego,  organizacji staży
 i praktyk zawodowych dla uczniów. Rozmawiano jak wygląda  gorlicki rynek pracy i jakie są oczekiwania pracodawców w zakresie kompetencji pracowników.

Przedstawiciele gorlickich firm  w dyskusji przekazali wskazówki  uczniom: omówiono   na jakie aspekty zwracają uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jakie postawy i umiejętności są ważne w doborze kadry  do firmy, jakich błędów nie popełniać sporządzając CV.

Uczniowie uczący się w zawodzie technik obsługi turystycznej zaprezentowali film i prezentację z odbytej praktyki zawodowej w firmach turystycznych i biurach podróży, wcielili się w rolę przewodnika i pilota wycieczki prezentując walory turystyczne  naszego miasta i regionu. Te wspólnie podejmowane  działania  edukacyjne wpływają na jakość edukacji zawodowej,  dowodem tych procesów są dyplomy i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Pani dyrektor przedstawiła  zebranym wyniki egzaminów zewnętrznych  potwierdzających kwalifikacje zawodowe  za rok 2014/2015 jako efekt wspólnych  procesów edukacyjnych kształcenia zawodowego. Podziękowała wszystkim tj. uczniom, nauczycielom, pracodawcom, rodzicom za zaangażowanie w kształcenie zawodowe, podkreśliła, że przyszłość  ludzi młodych na rynku pracy zależy od zrozumienia wzajemnych problemów, często przeciwstawnych interesów zarówno osób wchodzących na rynek pracy, już obecnych, jak i samych zatrudniających.

Życzeniem  zebranych było stwierdzenie aby  w przyszłości  szkoła kształcąca zawodowo postrzegana  była w środowisku lokalnym jako szkoła pozytywnego wyboru, dostosowana do potrzeb XXI wieku, w której uczniowie odpowiedzialni  za swoją edukację i przyszłość  wspólnie z pracodawcami i nauczycielami tworzą kulturę uczenia się i  pełnią szczególna rolę w przygotowaniu kadr  w przedsiębiorstwach przyszłości.

1.
IMG_0344.jpg
2.
IMG_0347.jpg
3.
IMG_0351.jpg
4.
IMG_0367.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.