>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
274 dni 23 godzin 18 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1251
Linki: 59
gości: 11243020
Odwiedza nas 1 gość
Olimpiada Przedsiębiorczości - XI Edycja PDF Drukuj

 Olimpiada to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły aktywnie i z wieloma sukcesami biorą w niej udział. Hasło tegorocznej, jedenastej edycji to: Nowe przewagi konkurencyjne - technologia, informacja, społeczność.

Celem Olimpiady jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie u młodzieży umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze, rozwijanie u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji, współdziałania w zespole oraz negocjacji, a także tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy i informacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny.

W dniu 3 grudnia 2015 roku w eliminacjach szkolnych Olimpiady Przedsiębiorczości wzięło udział sześciu uczniów: Karol Gryboś, Mateusz Habaj - III TE, Jakub Szelec - IV TE, Amanda Gorgosz, Paulina Pawełczak - IV TOT, Arkadiusz Waląg - III TH. Młodzież rozwiązywała przez jedną godzinę zegarową test składający się z 50 pytań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności.

W skład komisji szkolnej wchodzili nauczyciele przedmiotów zawodowych: mgr Ewa Druciak - Hul, mgr Urszula Patrzyk, mgr Małgorzata Smoła.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w eliminacjach szkolnych
i życzymy zakwalifikowania się do drugiego etapu zmagań olimpijskich.

 

Więcej informacji o olimpiadzie na stronie www.olimpiada.edu.pl.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.