>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 9 godzin 11 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10789098
Spotkania z bankowcami - Światowy Dzień Oszczędzania PDF Drukuj

 Umiejętność gospodarowania własnymi zasobami finansowymi, można zaliczyć do kluczowych kompetencji potrzebnych ludziom w życiu. Dlatego nasza szkoła po raz siódmy aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej, edukacyjnej akcji społecznej: „Tydzień dla Oszczędzania" podejmując działania promujące ideę oszczędzania oraz podnoszące poziom edukacji młodzieży z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi.

 Pretekstem do podjęcia tych działań był Światowy Dzień Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi w dniu 31 października.


W ramach akcji społecznej: „Tydzień dla Oszczędzania"
podjęliśmy takie działania jak:

1. Spotkania uczniów klas I TH, II TE, III HOT, III TE, III TH, IV TA, IV TE z ekspertami finansowymi banków współpracującymi ze szkołą tj.:
  • Bank Pekao S.A. w Gorlicach ul. Jagiełły 6,
  • Bank Pekao SA Oddział I w Gorlicach, ul. Legionów 20,
  • BGŻ BNP Paribas w Gorlicach, ul. Mickiewicza 22.

Pracownicy banków przeprowadzili w szkole prelekcje, konkursy dla uczniów z zakresu bankowości oraz zajęcia warsztatowe z młodzieżą celem omówienia sposobów oszczędzania i inwestowana środków finansowych, nowinek technicznych dostępnych w ofercie banków np.: mobilny dostęp do konta bankowego, aplikacje PeoPay, karty prepaid.

2. Przeprowadzenie przez specjalistów finansowych Banku BGŻ BNP Paribas w Gorlicach edukacyjnej gry bankowej, w której uczniowie klas czwartych technik agrobiznesu oraz technik ekonomista wcielali się w rolę bankowców, klientów banku, wybierali najkorzystniejsze oferty banków, zakładali konta i lokaty, obliczali odsetki od depozytów bankowych.

W miesiącu listopadzie 2015 roku w ww. bankach uczniowie klasy drugiej technik ekonomista będą zgłębiać tajniki bankowości realizując miesięczną praktykę zawodową.

3. Udział młodzieży klasy czwartej technik obsługi turystycznej w wycieczce przedmiotowej do Banku Pekao S.A. w Gorlicach. Spotkanie z bankowcami miało na celu omówienie systemu bankowego, funkcji i zadań banków komercyjnych. Uczniowie zapoznali się z aktualną ofertą w zakresie kont mobilnych, bankowości elektronicznej, kart kredytowych, kredytów i pożyczek. Mieli możliwość wykorzystania tej wiedzy w praktyce m.in. poprzez założenie osobistych kont bankowych oraz podczas konkursów organizowanych przez bank. 
4. Zredagowanie szkolnej gazetki ściennej na temat oszczędzania.
5. Wykonanie przez uczniów klas pierwszych i drugich plakatów promujących ideę oszczędzania.
6. Organizacja zajęć lekcyjnych. Uczniowie korzystali z materiałów merytorycznych znajdujących się na stronie projektu www.tdo.edu.pl,  prezentacji, reportaży, filmów, videoblogów, porad z zakresu finansów osobistych, scenariuszy lekcji „Zarządzanie własnymi finansami" wraz z multimedialnymi lekcjami online pt.: „Co warto wiedzieć o kredytach", „Planowanie budżetu domowego", „ Uruchamianie konta bankowego", „Fundusze inwestycyjne",  „Świadomość konsekwencji zadłużenia", „Kompleksowe planowanie wydatków", „Jak zarabiać na produktach rynkowych".

W przeprowadzeniu lekcji były wykorzystywane również pomoce dydaktyczne tj.: plakaty, WebQuesty, prezentacje multimedialne i inne materiały opracowane do programu „Moje Finanse" Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który jest realizowany w naszej szkole.

 

Szkolnymi koordynatorami akcji „Tydzień dla oszczędzania" były:
mgr Ewa Druciak - Hul oraz mgr Małgorzata Smoła.

 

1.
DSC02746.jpg
2.
DSC02749.jpg
3.
DSC02753.jpg
4.
DSC02754.jpg
5.
DSC02761.jpg
6.
DSC02762.jpg
7.
DSC02763.jpg
8.
DSC02766.jpg
9.
DSC02767.jpg
10.
DSC02768.jpg
11.
DSC02769.jpg
12.
DSC02771.jpg
13.
DSC02773.jpg
14.
DSC02774.jpg
15.
DSC02775.jpg
16.
DSC02776.jpg
17.
DSC02778.jpg
18.
DSC02779.jpg
19.
DSC02781.jpg
20.
DSC_0191.jpg
21.
DSC_0194.jpg
22.
DSC_0195.jpg
23.
DSC_0198.jpg
24.
DSC_0200.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.