>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 16 godzin 7 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10786014
Moje Finanse - innowacja w edukacji PDF Drukuj

 W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole w klasach drugich: technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa oraz w klasie pierwszej technik hotelarstwa i III technik ekonomista realizowany jest Program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Moje finanse w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości oraz innych przedmiotów ekonomicznych, a także na zajęciach pozalekcyjnych.


W szkole koordynatorami programu są opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości: Pani Ewa Druciak - Hul, Pni Urszula Patrzyk oraz Pani Małgorzata Smoła.

 

Program realizowany jest wspólnie z:

  

 

Moje Finanse  to innowacyjny program edukacji finansowej skierowany do młodzieży. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.

Materiały do programu Moje finanse umożliwiają realizację treści programowych w interesujący i atrakcyjny dla młodzieży sposób. Pozwalają na stosowanie  aktywnych metod nauczania w edukacji finansowej.

Pakiet materiałów dydaktycznych uporządkowany jest zgodnie z modułami tematycznymi tj.:

  • „Świat finansów" - zawiera informacje o systemie bankowym w Polsce, roli banku centralnego oraz o pozostałych instytucjach rynku finansowego w Polsce i na świecie.
  • „Polubić banki" - zawiera podstawowe informacje o pieniądzu np. jak założyć rachunek bankowy, jakie są zasady ubiegania się o kredyt i otrzymania go, a także warunki jego spłaty.
  • „Inwestycja w przyszłość" - przedstawia zasady funkcjonowania i wybór funduszu emerytalnego, mechanizmy wpływające na wysokość emerytury.
  • Mój budżet"- zajmuje się tematyką tworzenia oraz efektywnego zarządzania budżetem osobistym w celu poprawy bezpieczeństwa finansowego i jakości życia
  • „Moje inwestycje" - przedstawia pozabankowe formy lokowania dostępnych środków finansowych, podstawowe informacje o rynku akcji, operacjach giełdowych, zasadach funkcjonowania funduszy inwestycyjnych.
  • Bezpieczne finanse" - porusza takie zagadnienia jak: krytyczne czytanie przepisów prawa, dostarczanie wiedzy z zakresu e-bankowości, przygotowanie do roli świadomego kredytobiorcy, postępowanie w trudnej sytuacji finansowej.

Na platformie znajdują się materiały dydaktyczne tj.: Infobank, przepisy na zajęcia, zadania edukacyjne, prezentacje, filmy, testy do weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów wraz z kluczem odpowiedzi, wykłady interaktywne, blog naukowy.

Uczniowie rozwiązują testy uczące, ćwiczenia interaktywne, WebQuest oraz mają możliwość wzięcia udziału w Konkursach.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.