>
Poczatek roku szkolnego:  
3.9.2018, 09:00
 -   Do końca wakacji: 
42 dni 8 godzin 52 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1248
Linki: 59
gości: 10789255
Dietetyk w ZSE, czyli jemy zdrowo PDF Drukuj

 Czy wiecie co to jest MOM? Bo my już tak. Po piątkowym spotkaniu z dietetyczką gorlickiego oddziału Natur House panią Agnieszką Halerz nie tylko wiemy co to jest i jak wygląda MOM (mięso oddzielane mechaniczne - sprawdźcie w Google, tylko uprzedzamy, nie jest to widok apetyczny i na długo zostaje w pamięci!), ale też w jakich produktach je znajdziemy i dlaczego nie warto tych produktów kupować.

Przemiła pani dietetyk wyjaśniła nam także jak to możliwe, że jeden pączek ma 290 kcal, „niewinny" batonik „Twix" 251 kcal czy garść cukierków „Michałki" 407 kcal, podczas gdy konkretna bułka z sałatą, szynką, pomidorem i ogórkiem jedynie 230 kcal.

Pani Agnieszka wyjaśniła dlaczego właśnie taka bułka zaspokoi nasz apetyt na dużo dłużej niż szybkie i słodkie „wrzutki śniadaniowe" do jakich przywykliśmy. Podpowiedziała nam również jak powinien wyglądać typowy jadłospis ucznia w naszym wieku, uwzględniając poprawkę na fakt, że wiele osób z naszej szkoły wychodząc z domu rano przed 8:00 wraca do domu dopiero późnym popołudniem czy wieczorem (dodatkowe zajęcia, dojazdy) i często nie ma w ciągu dnia okazji by zjeść gorący posiłek.

Wiedzę tę będzie nam łatwo zastosować z praktyce, bo z pomocą przyjdzie sklepik szkolny, w którym nie ma już „śmieciowego" jedzenia. Soki owocowe, woda mineralna, owoce (banany, jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie czy pomidory), chrupki kukurydziane czy bułeczki królują na półkach naszego sklepiku zachęcając do zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że wy też dbacie o zdrowe nawyki żywieniowe!
 
 
1.
DSCF1708.jpg
2.
DSCF1709.jpg
3.
DSCF1710.jpg
4.
DSCF1711.jpg
5.
DSCF1712.jpg
6.
DSCF1713.jpg
7.
DSCF1714.jpg
8.
DSCF1715.jpg
9.
DSCF1716.jpg
10.
DSCF1717.jpg
11.
DSCF1718.jpg
12.
DSCF1719.jpg
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

SZKOŁA POLICEALNA

Ankiety

Dla Gimnazjalistów (2018) - Jaki kierunek kształcenia w naszej szkole najbardziej Cię interesuje?
 

e-DZIENNIK ZSE

Programy, rankingi
:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.